Praca Anglia

Category :

Północna Anglia

england11Północna Anglia jest regionem, w którym dominuje głównie rolnictwo, a dokładnie hodowla zwierząt, w tym tradycyjnych dla tego miejsca owiec. Warto także zaznaczyć, że jest to także region graniczący z położoną na północy Szkocją. Miasta regionu takie jak Carlisle czy Newcastle to także dość duże ośrodki przemysłowe, które zawdzięczają swój rozkwit głównie produkcji wełny. Dla polaków praca w Anglii północnej jest dość interesująca, jednak dla wielu z nas tamtejszy, dość srogi klimat może wydawać się niezbyt ciekawy. Związane jest to przede wszystkim z tym, że w zasadzie przez cały rok w Szkocji i północnej Anglii panuje podobna temperatura i wilgotność, która w lecie nie należy do najprzyjemniejszych, natomiast zimą, dzięki prądom morskim, jest znacznie cieplejsza niż położony na tym samym równoleżniku Sztokholm. Wybierając się w ten region, zarówno do pracy, czy też w celach turystycznych, warto odwiedzić jeden z nieformalnych cudów starożytności, czyli słynny Mur Hadriana. Zbudowany on został przez rzymian w czasach gdy panowali oni w Anglii. Nie byli oni jednak w stanie sprostać militarnym zapędom mieszkającym w obecnej Szkocji Partom, przez co wybudowali mur w poprzek całego kraju, który znacząco ograniczył łupieżcze wypady tego północnego ludu. Do dziś widać jakość tej budowli, gdyż pomimo prawie dwóch tysięcy lat jest ona ciągle widoczna i w zasadzie po małym remoncie mogąca mieć podstawowy swój charakter.

Categories: praca w Anglii

Bogate miasto Bristol

england10Położony w wschodniej Anglii Bristol jest jednym z najbogatszych miast Wielkiej Brytanii, gdzie produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca wynosi 15,5tysiąca funtów, przez co jest o 23% wyższy niż średnia krajowa. Ta sytuacja wynika z tego, że miasto opiera swoja gospodarkę na przemyśle lotniczym oraz obrotach portu handlowego. Warto także dodać, że Bristol jest też dość dużym ośrodkiem uniwersyteckim, zajmujący się edukacją inżynierów i innych specjalistów w przemyśle. Dla Polaków szukających w tym mieście pracy, jest bardzo wiele wakatów, gdyż wśród mieszkańców tego miasta jesteśmy uważani za osoby pracowite i bardzo spokojne, zwłaszcza w porównaniu z innymi grupami etnicznymi. Do tego też praca w Bristolu jest atrakcyjna, między innymi ze względu na wyższe wynagrodzenia oferowane w tym mieście, zwłaszcza w porównaniu do na przykład Londynu, który jest peny osób gotowych pracować za niskie pieniądze. Szczególnie poszukiwani w mieście są wysokiej klasy specjaliści, zarówno z branży przemysłowej jak i też i z usług. Wymóg odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia jest także obowiązujący wobec osób chcących wykonywać proste czynności, na przykład na przysłowiowej taśmie produkcyjnej. Jakość produktów z tego miasta, między innymi silników lotniczych Rolls-Royce wymaga pełnego zaangażowania załóg w proces produkcji. Ale jak wspomniałem wcześniej, za tego typu wymogami idą też odpowiednie wyższe profity, nie tylko finansowe, ale także i socjalne. Pracownicy tutejszych fabryk mają zapewnioną niemal stu procentową ochronę oraz inne przywileje, niespotykane nawet w innych częściach tego kraju.

Categories: praca w Anglii

Odpowiednie przygotowanie.

england9Wyspiarskość Wielkiej Brytanii sprawia, że dojazd do tego kraju wymaga znacznie większych kosztów niż na przykład wyjazd do Włoch. Dlatego też planując wyjazd do pracy w Anglii należy za wczas przeliczyć koszty, które wyjdą z takiego przedsięwzięcia. Niestety dość duża liczba osób jedzie na przykład o Londynu w ciemno, kupując bilet na autobus tylko w jedną stronę i nagle w tym dużym mieście budzą się gwałtownie ze swojego snu, gdyż wbrew pozorom pracy wcale nie ma tu aż tyle, a już na pewno pracodawcy nie oferują jej wraz z mieszkaniem. Gdy nachodzi taka sytuacja, albo po prostu przysłowiowo pechowo podwinie się komuś noga, wówczas ma kłopot z powrotem do domu, między innymi z powodu wyspiarskiego charakteru tego kraju. Dlatego też praca w Anglii skierowana jest do osób, które maja większą wyobraźnię i którzy potrafią zaplanować swoje ruchy. Niestety aby znacząc pracować w Londynie, czy innym angielskim mieście należy mieć przygotowany jakiś kapitał przynajmniej na trzy miesiące życia. Tego typu pieniądze, dają komfort podczas szukania pracy. Dzięki sieci, można w zasadzie jeszcze w Polsce zarówno znaleźć odpowiednią pracę, jak i też wynająć mieszkanie, lub przynajmniej niewielką kawalerkę. Ogłoszenia o pracę w Anglii publikowane są w zasadzie zarówno na największych portalach tego typu, jak i na serwisach adresowanych do angielskiej Polonii. Warto także przeglądać ogłoszenia dodawane na brytyjskich serwisach, bo są one często o wiele bardziej atrakcyjne niż te publikowane u nas, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

Categories: praca w Anglii

Dojazd do Anglii

england8Dla Polaka jadącego do Wielkiej Brytania są w zasadzie tylko dwa warianty drogi. Jeden lotniczy, oparty o dużą liczbę połączeń nawet niewielkich lotnisk ze sobą między innymi poprzez tanie linie lotnicze, a drugi oparty o drogę lądową lub lądową i morską. W przypadku gdy interesuje nas praca w Anglii, wówczas należy wiedzieć jakie koszty chce się ponieść w celu wyjazdu. Na tak zwany pierwszy wyjazd, zdecydowanie lepiej wziąć samochód, lub skorzystać z połączeń autobusowych, gdyż w takim wypadku można wziąć dość sporo bagażu ze sobą, przez co w początkowym okresie można zaoszczędzić na na pościeli czy przysłowiowych garnkach. W przypadku gdy posiada się już jakieś mieszkanie w Anglii, wówczas aby zaoszczędzić na czasie, a i często na kosztach, warto skorzystać z lotu samolotem. Ceny takiej podróży dla jednej osoby zamkną się w okolicach czterystu złotych w jedną stronę, co w przypadku zachodnich wynagrodzeń, jest kwota naprawdę niewielką. Warto także porównać tę cenę do kosztów jaką należało by ponieść, gdyby chciało się skorzystać z drogi lądowej. Koszt samego paliwa z centrum Polski do na przykład Londynu wynosił by średnio osiemset złotych, choć wszystko związane jest z rodzajem pojazdu, i ilości spalanej benzyny lub ropy. Do tego dochodzą koszty opłat za promy, lub EuroTunel. Na szczęście najkrótszy i najszybszy wariant drogi do Wielkiej Brytanii prowadzi przez kraje w których autostrady są darmowe, czyli Niemcy, Holandię i Belgię. Z Belgii do Calais autostrada we Francji jest także darmowa pomimo że większość w tym kraju jest płatnych.

Categories: praca w Lonydnie

Królewskie tradycje

england7Wielka Brytania jest królestwem w którym od 1952 roku rządzi Elżbieta II z dynastii Windsorów. Kiedy rodziła się 1926 roku królestwo obejmowało niemal cały świat, i śmiało można było stwierdzić iż było to imperium nad którym nigdy nie gaśnie słońce, dziś jednak Wielka Brytania jest tylko skromnym cieniem tego państwa. Śmiało można stwierdzić, że historia uzna okres panowania tej królowej za negatywny dla Anglii, jednak dziś, zgodnie z tak zwaną tradycja libertyńską, opisywana jest ona jako przykład iście oświeconego monarchy. Jednak każdy historyk, nawet ten amator, wie że określenie dla władcy oświecony jest tylko mydleniem oczu związanym z upadkiem kraju. Oświeconym był Stanisław August Poniatowski, który doprowadził Rzeczpospolitą do zaborów, a także Ludwik XVI, który rozpoczął swoim zachowaniem jedną z najbardziej krwiożerczych rewolucji w historii Europy, która zresztą zniszczyła Francję, jako europejską potęgę. Rządy oświeconej Elżbiety II, kończą się także upadkiem Brytanii, która w następstwie ataków terrorystycznych chowa swoich żołnierzy po koszarach, by nie drażnili muzułmańskiej społeczności. Oczywiście można powiedzieć, że monarcha brytyjski nic nie może, jednak jest to mylne rozumowanie, gdyż królowa ma dość spore prerogatywy względem parlamentu i gdyby chciała zachować tradycyjne wartości mogłaby to zrobić, choćby sama świecąc przykładem. Nieformalnym narzędziem naprawy tej sytuacji, i doprowadzenia do zwiększenia społecznego zaangażowania Brytyjczyków, jest promocja imigracji białych chrześcijan między innymi z Polski. Dlatego też praca w Anglii jest opłacalna także i dla Wielkiej Brytanii jako państwa europejskiego kręgu kulturowego.

Categories: praca w Lonydnie

Różnice kulturowe

england6Wyspy brytyjskie, pomimo że są częścią Unii Europejskiej posiadają dość dużą odrębność kulturową, a także i prawną. Przykładem tego może być samochodowy ruch lewostronny. Sytuacja taka powoduje, że przyjeżdżający tu Polacy bardzo często muszą poświęcić co najmniej kilka dni na przystosowanie się do nowych warunków. Jednak praca w Anglii jest na tyle atrakcyjna pod względem finansowym, że wiele osób jest w stanie zdecydować się na tego typu zmiany w życiu. Ciekawostką jest fakt, że Brytyjczycy nie palą się zbytnio do tego typu zmian, natomiast przewodzą w zmianach społecznych i politycznych. Wielka Brytania, w czasie rządów tak zwanych konserwatystów oficjalnie przyjęła ważność związków małżeńskich osób tej samej płci, innych ustaw promujących agresywne zboczenia seksualne. Ta tak zwana otwartość, i odrzucenie swojej chrześcijańskiej tradycji, przy niemal idiotycznym kurczowym trzymaniu się nieracjonalnych przepisów, które zupełnie odbiegają od reszty krajów Europy, powoli przynosi swoje negatywne rezultaty. Wielokulturowość, przy braku nadrzędnej kultury, zawsze doprowadza do konfliktu, gdyż grupy starają się zdominować nowy teren. Przykładem na to, może być brutalne zabójstwa przy świetle kamer brytyjskich żołnierzy, przez wykształconych w Oksfordzie dzieci imigrantów z Afryki. Rząd brytyjski, zamiast odpowiedzieć, zmianą polityki, w takiej sytuacji zabronił swoim żołnierzom na publiczne pokazywanie się w mundurze. Jest to typowy przykład całkowitego końca dawnego imperium.

Categories: praca w Anglii

Obywatelskie społeczeństwo

england5Pracując w Anglii nie można narzekać na to, że tamtejsze wynagrodzenie ledwo starcza na związanie przysłowiowego końca z końcem. Taka sytuacja powoduje, że człowiek przestaje się stresować, a jego problemy ograniczają się głównie do jak najlepszego wykonywania obowiązków. Oczywiście praca w Anglii jest nieporównywalna z ta którą wykonujemy w Polsce, ale gdyby ludzie którzy wiedzą o tym jak na zachodzie traktuje się człowieka, pokazali swoje niezadowolenie, na przykład oddając na opozycyjne ugrupowanie głos w wyborach, wówczas osoby za obecny stan odpowiedzialne musiały by nie tylko oddać władzę, ale także odpowiedzieć za to co zrobiły. Przykładem jak traktuje obecny reżim ludzi, są projekty obywatelskie, które z stu procentach platforma odrzuca już na samym początku inicjatywy ustawodawczej. W przypadku Wielkiej Brytanii coś takiego było by niemożliwe, nie tylko z powodu demokratycznego standardu obowiązującego w tym kraju, ale także, a może i przede wszystkim, z powodu obywateli, którzy są podmiotem najważniejszym. Przykładowo mieszkańcy nawet najmniejszej miejscowości dość często tworzą petycje, pod którymi podpisują się obywatele danej społeczności, dotyczącą nie tylko problemów związanych z prawem, ale także i tych dotyczących gospodarki. Kilka lat temu w niewielkiej miejscowości w hrabstwie Kent, doszło do zmowy cenowej kilku sklepikarzy, którzy razem podnieśli ceny na mleko. Mieszkańcy tego miasta dość szybko wystosowali do nich apel o obniżenie, który jednak nie przyniósł rezultatu. Wówczas niemal całe kilkunastotysięczne miasteczko zbojkotowało te sklepy, wymuszając na nich ostatecznie zmianę cen.

Categories: praca w Lonydnie

Wielkie marki w małych miasteczkach.

england4Anglia to kraj gdzie współcześnie dość duża liczba osób posiada korzenie poza teren wysp. Związane jest to z tym, że po rewolucji przemysłowej i zdobyciu kolonii w zasadzie na całym świecie, kraj ten potrzebował nagle dość sporej liczby przysłowiowych rąk do pracy. Jako ciekawostkę, można podać fakt iż Wielka Brytania jest tez dość dużym krajem tranzytowym, do którego przybywają imigranci, którzy po osiągnięciu już jakiegoś statusu majątkowego jadą dalej do dawnych kolonii, obecnie brytyjskich dominiów. Zresztą do dziś praca w Anglii nakierowana jest głównie na terytoria ich dawnych koloni, choć oczywiście najważniejsze brytyjskie produkty dostępne są na całym świecie. Przykładowo maszyny budowlane marki JCB znane i używane są na całym świecie. Niewiele osób wie, że większość z nich produkowana jest w niewielkiej miejscowości Rocester w Staffordshire w środkowej Anglii. Fabryka ta produkuje tak naprawdę niewiele sprzętu. Z linii montażowych rocznie wyjeżdża ponad tysiąc sztuk podstawowych maszyn, ale ich jakość sprawia, że mogę one działać nawet i kilkadziesiąt lat, w związku z czym zakup przez przedsiębiorce takiego urządzenia może być, pomimo wyższej ceny niż u azjatyckich konkurentów, dość dobą inwestycją. Można tu zaznaczyć, że firmie tej pracuje wielu specjalistów z naszego kraju, którzy maja doświadczenie z zamkniętych u nas fabryk, a przez rząd nazywanych wygaszonymi. Widać z powyższego przykładu, że warto stawiać na jakość produktu, gdyż wcześniej czy później będzie ona doceniona przez klientów.

Categories: praca w Anglii

Porównanie cen

england3Anglia jest krajem który przyciąga najwięcej Polaków, którzy szukają tutaj nie tylko pracy, ale także i możliwości spokojnego i dostatniego życia. Niestety ostatnie lata rządów koalicji PO i PSL jeszcze bardziej zwiększyły emigrację na wyspy brytyjskie powodując dodatkowe zubożenie naszego społeczeństwa. Jednak praca w Anglii jest dla wielu na tyle interesująca, że są w stanie niemal zapomnieć o swoich korzeniach o swojej ojczyźnie. Warto także pamiętać, że koszty życia w Wielkiej Brytanii są porównywalne, ale wypłaty w naszym kraju nie są nawet porównywalne. Jeżeli ktoś nie wierzy, że ceny na przykład produktów spożywczych w Anglii są takie same jak u nas, oczywiście z małymi wahaniami gdyż niektóre są droższe a niektóre są tańsze, to powinien wejść na strony internetowe, choćby wielkiej sieci sklepów, która obecna jest w Polsce, i je porównać. Do tego należy doliczyć, że cena gazu jest znacznie niższa, a benzyna na głównych stacjach ma taką samą cenę, choć zdarzają się stacje, gdzie cena jest nawet niższa niż w Polsce. Do tego w Wielkiej Brytanii, w zasadzie od ręki można dostać pracę i to na normalną umowę od której opłacane są wszelkie składki zdrowotne i ubezpieczeniowe. W Polsce nawet instytucje państwowe nie chcą tego typu umów z pracownikiem zawierać, co może być dla kogoś nieprawdopodobne, ale niestety jest to prawdziwe. Rodzi się tez u socjologów pytanie, czy gdyby nie było tej wielkiej emigracji, to czy ludzie zbuntowali by się przeciwko temu nieudolnemu, źle działającemu rządowi, pod przewodnictwem osoby o bardzo ograniczonym światopoglądzie.

Categories: praca w Anglii

Porównując z Polską

england2Poszukując pracy w Anglii należy z góry sobie zaznaczyć, że w przypadku gdy nasza znajomość języka nie należy do najlepszych, nie można oczekiwać na to, że najlepsze oferty będą czekały na nas z otwartymi rękami. Oczywiście sytuacja na tutejszym rynku pracy jest jednak nieporównywalna z tym co ma się do czynienia obecnie w Polsce. Po pierwsze przestrzegane są tutaj wszelki umowy pomiędzy pracobiorca a pracownikiem, a także i te wynikające z postanowień prawa. Po drugie najniższa pensja jest o wiele wyższa niż w naszym kraju, przez co standard życia, przy prawie dokładnie takich samych kosztach, jest zdecydowanie większy. Pamiętać jednak należy, że w każdym miejscu na ziemi istnieją osoby, które z niskich pobudek będą chciały wykorzystać innych. Niestety bardzo często robią to nasi rodacy, którzy oszukują, okradają tych którzy przyjechali w ciemno do pracy na przykład w Londynie. W związku z tym warto korzystać z oficjalnych ogłoszeń o pracę w Anglii, które publikowane są w najlepszych serwisach do tego stworzonych. Jeżeli, pracodawca jest w stanie wyłożyć odpowiednią kasę na ogłoszenie, to można się spodziewać, że jest to osoba godna zaufania, która zresztą także nie szuka kogoś podejrzanego, tylko pewnego pracownika. Osobiście nie polecam prac z ogłoszeń z tak zwanych ścian płaczu, czyli miejsc gdzie pracodawcy informują o swoich wakatach, na których znajdują się zazwyczaj najgorsze i najmniej płatne etaty.

Categories: praca w Anglii