Praca Anglia

Category :

Geopolityka

england44Brytyjskie sklepy odzieżowe, a także i te z elektroniką co pewien czas urządzają bardzo okazyjne wyprzedaże, podczas których można kupić produkty w cenach wyjątkowo atrakcyjnych. Te wyprzedaże mają charakter wypuszczenia na rynek zalegającego towaru i spowodowanie pewnych obrotów finansowych, które są dla gospodarki niczym krwiobieg. Rynek pracy w Anglii jest jednym z trybików przysłowiowej maszyny, która napędza ekonomię Wielkiej Brytanii. Ekonomiści w Polsce, zwłaszcza ci skupieni w fundacji imienia Adama Smitha od lat pokazują ten kraj jako przykład rozwoju. Niestety rządzący pokroju Marka Belki czy Leszka Balcerowicza opierają się na absurdach wynikających z marksizmu, w związku z czym gospodarka Polski wygląda tak jak obecnie. Jedynie szara strefa, która jest gigantyczna, przejawia w naszym kraju wolnorynkowe myślenie. Jeżeli przyszła ekipa rządząca uwolni ją od bezsensownych obciążeń fiskalnych, to w niecałe kilka miesięcy kraj na nowo stanie na nogi, mogąc nawet konkurować z Wielką Brytanią. Polacy w Anglii maja niepowtarzalne szanse na edukację się w temacie wolnego rynku. Ich wiedza może być bardzo przydatna w sytuacji, gdy będzie u nas budowana normalna gospodarka. Dla naszego przyszłego rządu bezie także bardzo ważna współpraca z Brytyjczykami. Jest to potrzebne, gdyż wymaga tego nasz interes narodowy, i oderwanie się od zależności od Niemiec oraz Rosji. Przyjaźń między naszymi krajami jest już na poziomie społeczeństw, czego dowodem może być wielomilionowa emigracja do Wielkiej Brytanii i przyjęcie tam naszych rodaków.

Categories: praca w Anglii

Kraj migrantów.

england43Anglia to takie miejsce w Europie, które śmiało można by nazwać krajem opartym o migracje. Już od czasów starożytności Wielka Brytania była miejscem do którego licznie przybywali ludzie, ale równie licznie opuszczali tą wyspę. Masowy wyjazd Polaków, dla których praca w Anglii jest ekonomiczną szansą idealnie wpisuje się w ten historyczny trend. Decyzja o wyjeździe powinna być jednak przemyślana i odpowiednio przygotowana. Już w kraju warto zadbać o zakwaterowanie w tym kraju. Narzędziem pomocnym w tym może być internet. Polacy mieszkający w Anglii prowadzą wiele serwisów w których zamieszczane są ogłoszenia o pracę a także i te dotyczące mieszkań. Oczywiście można skorzystać z serwisów typowo brytyjskich, jednak w tym wypadku wymagana jest perfekcyjna znajomość języka. Mieszkania są jak na poziom naszego kraju dość drogie, dlatego na początku najlepiej skorzystać z oferty wynajmu pokoju. Nie jest to zbyt komfortowe, jednak pomaga finansowo na tak zwanym starcie. Należy także pamiętać, że ceny wynajmu różnią się od miejsca. Zdecydowanie najdroższe są w Londynie a najtańsze w niewielkich miasteczkach gdzieś na przykład w hrabstwie Kent. Często zdarza się, że gdy umowę z pracodawca podpisuje się już w Polsce, to z jego strony wynika znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Bez wątpienia jednak, aby wyjechać za granice do pracy należy mieć jakiś kapitał początkowy, gdyż nie tylko zabezpiecza on przed ewentualnymi niespodziankami, ale także wymagany jest do życia, do pierwszego wynagrodzenia.

Categories: praca w Lonydnie

Łatwy dojazd i przemysł zbrojeniowy

england42Dojazd do Anglii nie jest zbyt łatwy, gdyż kraj ten położony jest na wyspie. Najlepszym i najszybszym środkiem transportu pozostaje bez wątpienia samolot. Tanie linie lotnicze oferują połączenia w zasadzie ze wszystkich portów lotniczych w Polsce do całej Anglii, a nawet Szkocji i Walii. Samolot bez wątpienia sprawia że praca w Anglii jest o wiele łatwiej dostępna niż na przykład w Austrii, czy Szwajcarii. Wynagrodzenie w tym kraju jest także większe niż w tych dwóch wcześniej wymienionych. Ciekawe jest jednak to, że większość z naszych rodaków, która przyjechała do Anglii nie zarabia więcej niż wynosi średnia krajowa. Nie jest to dobre, gdyż Polacy jak z tego wynika wybierają prace nisko płatne, przez co nie rozwijają się zawodowo. Będąc już w Wielkiej Brytanii, warto korzystać z licznych kursów zawodowych, nie mówiąc już o językowych, które mogą w pozytywny sposób wpłynąć na całokształt przyszłej pracy, a co najważniejsze znacząco podnieść zarobki. Szczególnie dobrze płatne branże związane są z przemysłem zbrojeniowym. Wielka Brytania to w dalszym ciągu jedno z najsilniejszych państwa świata. Posiada na swoim terenie fabryki zarówno czołgów samolotów, karabinów, ale także i stocznie które wytwarzają atomowe okręty podwodne. Bardzo interesujące są praktyki i staże w tych przedsiębiorstwach, które nie tylko uczą i udoskonalają zawód, ale także powodują że w przyszłości można tu liczyć na stałe zatrudnienie. Jak wyniki z powyższego artykuły, najbardziej przyszłościowym zawodem są te związane z inżynierią.

Categories: praca w Anglii

Praca nad Tamizą

england40W Londynie nie brakuje emigrantów ze wszystkich stron świata, to właśnie wielonarodowość i wielokulturowość są niewątpliwymi atutami tej metropolii. Niezliczona ilość zabytków, wspaniałych miejsc urzekających widokami i nie tylko zaprasza do Londynu. Jeśli zastanawiasz się gdzie podjąć pracę to Londyn jest doskonałym kierunkiem. To wyjątkowe miasto, które oferuje pełen wachlarz zatrudnienia w rozmaitych zawodach i na różnych stanowiskach. Londyńskie firmy wybierają głównie osoby młode, studenci, którzy traktują pracę w Londynie niczym przystanek przed kolejnym etapem w swoim życiu. To doskonały sposób na zapewnienie sobie przygody, niezwykłego czasu poświęconego na pracę, naukę i przede wszystkim dobrą zabawę. Praca nad Tamizą to w szczególności praca w branży gastronomicznej i usługach wszelkiej maści. W pod londyńskich firmach, fabrykach, parkach logistycznych również na Polaków czeka całe mnóstwo etatów do wzięcia. Bardzo dobrą praktyką w Anglii są prace na część etatów, co umożliwia pracę w niepełnym wymiarze godzin jak i pracę na wielu etatach po części, tak jak jest nam wygodnie. Dla wielu Polaków praca w Londynie to prestiż, dla innych doskonała zabawa, a dla jeszcze innych chleb powszedni. Co ciekawe znajdzie tu prace zarówno dwudziestolatek jak również osoba po pięćdziesiątce, kobieta, mężczyzna, dosłownie każdy. Są i tacy którym się nie udaje, jednak zdecydowana większość z tej grupy to osoby, które na własne życzenie doznały porażki.

Categories: praca w Lonydnie

Budowa geologiczna i pogoda

england41Słynna i niemal już przysłowiowa angielska pogoda to zimny deszcz, który pada w Wielkiej Brytanii niemal przez cały rok. Jedynym plusem takiej pogody jest fakt, że zima, kiedy reszta Europy otulona jest śniegiem, w Anglii pogoda jest bez zmian. Powoduje to, że na budowie praca w Anglii nie jest zbytnio uzależniona od temperatur, gdyż prawie zawsze jest tam ona dodatnia. Dla nas Polaków, praca w tym kraju nie jest zbyt dużym szokiem, gdyż tego typu pogoda jest i u nas, zwłaszcza wiosną i wczesnym latem. Co ciekawe w samej Anglii pogoda jest także dość zróżnicowana, jednak oczywiście wszystko odbywa się w pewnych granicach. Na północy są zdecydowanie mniej przyjemne lata niż na południu. Natomiast w przypadku zimy, to północna część jest bardziej łagodna od południowej. Dzieje się tak z powodu wpływu Prądu Zatokowego, który jest ciepły i płynie bezpośrednio z Karaibów. Warto także dodać, że sama Anglia, ale i cała Wielka Brytania jest zbudowana ze skał pochodzących z czasów orogenezy kaledońskiej. Te same skały występują w Ameryce Północnej i są częścią Appalachów. Ten fakt jest między innymi dowodem na to, iż w przeszłości nasze kontynenty były połączone. Dziś gdy spojrzy się na mapę widać wyraźnie że pas tych gór został przerwany przez ocean. Angielskie góry nie są jednak tak wysokie, gdyż od czasów swojego wypiętrzenia nie następowały żadne inne ruchy tektoniczne. Nie można także zapominać, że dzisiejsza wyspa, jeszcze w nieodległej prehistorii miała połączenie lądowe z kontynentem. Działo się tak w czasie ostatniego zlodowacenia.

Categories: praca w Anglii

Pracowitość Polaków

england39W Polsce pracownicy polscy nie są doceniani, zwłaszcza pod kątem wynagrodzenia ale również kultura pracy bardzo kuleje. To główny powód emigracji i wyjazdów tak licznej grupy osób, zwłaszcza młodych do pracy w Anglii. Wystarczyło, iż Anglicy dostrzegli potencjał w Polakach by ci przybyli tłumnie i byli zadowoleni i usatysfakcjonowani życiem w Anglii. Wbrew powszechnej opinii Polacy wcale nie są nierobami żerującymi na angielskich zasiłkach. Owszem spora część zarabia jak na realia angielskie bardzo niewiele i w związku z tym łapie się na pomoc socjalną, jednak ciężką pracą zarabia na życie i cieszy się nim, co nie byłoby możliwe w Polsce. Pobierając zasiłki nie pobiera ich z powodu lenistwa a niskich dochodów, do czego ma prawo. Polacy są jedną z najpracowitszych grup etnicznych jakie emigrują do Wielkiej Brytanii. Zadowolenie Anglików z pracy wykonywanej przez Polaków jest bardzo duże. Uważają Polaków nie tylko za chętnych do pracy, pracowitych ale także kompetentnych. Jak wiadomo pracowitość popłaca, stąd też polscy emigranci nie maja problemów ze znalezieniem pracy i późniejszym, stopniowym awansowaniu. Duży plus dla Polaków należy się również za naukę języka. Wielu z nich przybywając za praca już umie angielski, a jeszcze większa ilość bardzo szybko uczy się angielskiego. Łatwość komunikowania się pokonuje barierę strachu, obawy i daje o wiele większe możliwości tak w zakresie pracy zawodowej jak i możliwości osiedlenia się, doskonalenia zawodowego.

Categories: praca w Anglii

Fora internetowe i strony poświęcone emigracji zarobkowej

england38Planując wyjazd za praca do Anglii warto zapoznać się z informacjami jakie publikują sami pracownicy już pracujący na Wyspach. Jeden zniechęcają, inni zachwalają, wnioski z wpisów pojawiających się w sieci należy wyciągnąć samodzielnie i ocenić wszystkie za i przeciw pracy w Anglii. Mimo iż rynek angielski się nasyca to wciąż Polacy zmierzają na Wyspy i znajdują tam zatrudnienie. Jeśli nurtuje cię od czego zacząć, gdzie szukać pracy i jaka pracę podjąć a jaką omijać z daleka warto odwiedzać for internetowe skupiające emigrantów. Piszą oni w swoich wypowiedziach o prawdziwym życiu w Anglii bez słodzenia i chwalenia się jak to bywa na polskich ogólnodostępnych forach internetowych. Prócz informacji o pracy dowiedzieć się z takich stron można o wynajmie mieszkania, możliwości pójścia do lekarza, można poznać inne osoby jak i dopytać o kwestie formalne np. o wysłanie dzieci do szkoły, czy ubezpieczenie. To również baza wiedzy o tym co ktoś sprzeda, odda a co chętnie odkupi, nie rzadko na portalach tego typu znaleźć można też oferty pracy, oferty transportu do Polski i przeciwnie. Portali jest całkiem sporo, forów również, istnieją i takie które dotyczą wybranej grupy zawodowej lub zamieszkującej dany region jak i bardzo ogólne skupiające wszystkich emigrantów w Anglii, w tym Polaków. Wiele stron jest całkowicie polskojęzycznych aczkolwiek na anglojęzycznych również zdarzają się wpisy Polaków na tematy z Polonią związane. O emigracji zarobkowej znaleźć można tematów bez liku także na polskich forach internetowych, gdzie różne osoby usiłują dowiedzieć się czy warto wyjechać, a jeśli tak to jak sobie poradzić na obczyźnie.

Categories: praca w Anglii

Polscy pracownicy w Anglii

england37Jadąc do Anglii trudno nie napotkać na Polaków czy to turystów, czy emigrantów. Nawet ci którzy są w Anglii już kilka lat wciąż mówią ze sobą po polsku, w wielu urzędach, sklepach rozpoznają przybyszów i chętnie podejmują rozmowę właśnie w języku polskim. Więź oparta na przynależności do Polski jest wciąż żywa i zauważalna. Widać to w internecie kiedy to Polacy z poszczególnych miast w Anglii zakładają swoje stowarzyszenia, fora internetowe, spotykają się i tworzą coś tylko polskiego. Polskich pracowników w Anglii są już miliny, co niektórzy chętnie spotykają się ze sobą nie tylko w pracy. Część Polaków pracuje licznie w wielu firmach, coraz częściej spotkać można ulice, dzielnice polskie gdzie mieszka bardzo wielu Polaków. Są i tacy którzy nawiązują wirtualne znajomości Polaków w Anglii, bowiem wokoło brak im rodaków, polskiej mowy. Spotkania polonijne, liczne koncerty polskich grup muzycznych, występy aktorów i szereg akcji rodem z Polski budzi wśród emigrantów z Polski duże zainteresowanie. Polska wciąż jest w ich sercu, nawet jeśli zdają sobie sprawę, ze ją zostawili, pracują tutaj w Anglii budując cudzą gospodarkę, wspierając Anglików itd.

Categories: praca w Anglii

Elastyczność polskich pracowników

england36Dziś jesteś kwiaciarką jutro kelnerką a pojutrze kierowcą taksówki. To charakterystyczna cecha Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Łatwo się przekwalifikowują, wiele umieją i są chętni do każdej pracy, gotowi do nauczenia się nowego fachu, otwarci na zmiany. Bardzo szybko przystosowują się do potrzeb rynku, przyjeżdżając do Anglii nie rzadko nie wiedzą co będą robić, szukają pracy jakiejkolwiek nie grymasząc. Za to właśnie kochają nas Anglicy. W Wielkiej Brytanii brakuje złotych rączek, tę lukę wypełniają właśnie polscy pracownicy radząc sobie doskonale. Elastyczność na rynku pracy jest zaletą, jednak zbytnia elastyczność wręcz uległość powoduje siłą rzeczy spadek jakości usług, bowiem nie można być jednocześnie idealnym magazynierem, hydraulikiem i jeszcze w dodatku kucharzem, czy barmanem. Mimo wszystko warto postawić na specjalizację, nawet w kilku zawodach ale pokrewnych względem siebie, powiązanych ze sobą, tak by łatwiej było nam zmieniać pracę, awansować i się rozwijać bez potrzeby nieustannego zmieniania fachu i zaczynania od początku, od zera za najniższą stawkę. To zjawisko dowodzi także że z Polski do Anglii wyjeżdżają osoby zdolne, pomysłowe, które mają wiele do zaoferowania. Niestety początkowo lądują na zmywaku, wszędzie tam gdzie potrzebnych jest pracowników fizycznych do prostych prac. Większość szybko awansuje, ale są i tacy którzy tkwią latami w tej beznadziei tracąc wiarę w siebie i pewność siebie. Jeśli nikt im nie pomoże, nie poda ręki i nie dostrzeże potencjału mogą przepaść pośród wielu doskonałych pracowników.

Categories: praca w Anglii

W Anglii możesz być nie tylko pomywaczem

england35Mit o angielskim zmywaku odchodzi w dal, bowiem wzrasta liczba osób które dzięki wyjazdom do Anglii nie tylko dorobiły się domu, mieszkania, samochodu i wakacji ale osiągnęły sukces na polu zawodowym. Przybywa osób które w Anglii nie tylko pracują ale też podnoszą swoje kwalifikacje, doskonalą umiejętności komunikacyjne, wzbogacają doświadczenie w pracy w danym zawodzie. Dzięki tym działaniom wracają do kraju mając bardzo wiele atutów dla pracodawców. To wszystko wpływa na pozycję w pracy, stanowiska jakie zajmują jak i wysokość zarobków. Zdecydowanie łatwiej jest dostać pracę osobom obytym ze środowiskiem międzynarodowym, z doświadczeniem w zagranicznych korporacjach. Z tego też powodu sporo młodych osób wybiera właśnie taką ścieżkę kariery zaczynając od niepozornego zmywaka czy studiów w Anglii. Inni próbują wyjazdu poprzez polskie firmy międzynarodowe, które również szukają pracowników do pracy poza Polską w swoich siedzibach w Anglii lub przedstawicielstwach na Wyspach. Rozwój handlu międzynarodowego sprawił że pracowników z biegłym angielskim potrzeba jest wciąż bardzo duża, a dodatkowym atutem jest bagaż doświadczeń zagranicą. Dodatkowym plusem pozytywnie wpływającym na karierę jest hartowanie jakiego doznali na emigracji. Wiele historii z emigracji świadczy o elastyczności i kreatywności pracownika który podejmował w swym życiu różne zajęcia nie zawsze zgodne z wykształceniem.

Categories: praca w Anglii