Praca Anglia

Category :

Praca na terytoriach zamorskich Wielkiej Brytanii.

angliaa4Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Wielka Brytania była najpotężniejszym krajem kolonialnym na świecie. Dziś nie ma już tych kolonia co dawniej, ale z większością z nich powiązana jest poprzez instytucje Wspólnoty Narodów. Na czele wielu tych krajów stoi angielska królowa. Przykładem może być Kanada, Australia czy Nowa Zelandia, które to są przecież krajami całkowicie niepodległymi, jednak powiązanymi głowa państwa z Wielką Brytanią. Poza tym Wielka Brytania posiada jeszcze trochę terytoriów zamorskich często oddalonych o wiele tysięcy kilometrów. Dlatego też praca w Anglii może spowodować, że specjalista w jakiejś dziedzinie zostanie przeniesiony, oczywiście zgodnie ze swoją wolą, na przykład na Falklandy. Ten archipelag niewielkich wysp, położony jest u południowych wybrzeży Argentyny. Jednak już od początku dziewiętnastego wieku należy on do Wielkiej Brytanii. Aż do czasów współczesnych nikogo nie interesowały zimne wyspy bez jakiegokolwiek znacznie gospodarczego. Mieszkali na nich wyłącznie brytyjscy rybacy oraz ludzie, którzy chcieli uciec na przysłowiowy koniec świata. Jednak odkrycie zasobów ropy naftowej spowodowało, że Argentyna zapragnęła przejąc ten archipelag doprowadzając nawet w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku do klasycznej wojny. Dzisiaj teren ten jest ciągle tematem sposób, przez co zasoby gazu i ropy nie są wydobywane. Dla Brytyjczyków Falklandy są już także swego rodzaju symbolem honoru i dawnej Korony brytyjskiej. Co ważne zarobki na Falklandach są takie same jak w Anglii.

Categories: praca w Lonydnie

Nie daj się stresowi w Anglii.

angliaa3Nie w każdej sytuacji wyjazd za pracą do Wielkiej Brytanii jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od indywidualnego człowieka, jego umiejętności wiedzy, a także i odporności psychicznej. Wielu naszych rodaków kończyło na przysłowiowej angielskiej ulicy z powodu nieumiejętności poradzenia sobie z sytuacjami stresowanymi w warunkach pracy w tym kraju. Przykładem może być zwolnienie z pracy, które nie jest przecież końcem świata. Część ludzi nie daje sobie jednak rady i zaczyna coraz bardziej popadać w tak zwaną pętlę niemożności, która kończy się niemal całkowitym wykluczeniem społecznym. Duży wpływ na to ma fakt nieznajomości języka i braku jakichkolwiek znajomych. Dlatego tez praca w Anglii jest adresowana głównie dla ludzi pewnych siebie, którzy nie boją się nagłych niespodzianek. Osoby, które nigdy wcześniej nie pracowało poza granicami, albo na wyspach brytyjskich powinny popytać się znajomych, którzy już się w tym kraju odnaleźli co należy wykonać. Jedną z najczęstszych odpowiedzi jest to, by nigdy nie przejeżdżać bez początkowego kapitału. Zapewnienie sobie jakiś pieniędzy zawsze pozytywnie wpływa na psychikę, która zwłaszcza w nowej pracy narażona jest na duży stres. W zasadzie jeszcze w kraju warto było by znaleźć sobie pracodawcę, a nie jest to trudne w dzisiejszych czasach oraz jakieś zakwaterowanie. Jazda w ciemno wiąże się z naprawdę dużym ryzykiem. Dzięki sieci, dzięki ogłoszeniem jakie się tam znajdują wyjątkowo łatwo aplikować na każde stanowisko. A dobre połączenia telefoniczne pozwolą na odbycie rozmowy z pracodawcą.

Categories: praca w Lonydnie

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

angliaa2Wielu Polaków zachodzi sobie w głowę co się stanie kiedy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Wówczas swobodny przepływ obywateli, swobodny przepływ gospodarki nie będzie możliwy. Scenariuszów tego tak zwanego briexit-u jest wiele, jednak bardzo prawdopodobne jest, że mieszkańcy tego kraju zdecydują się w referendum na wyjście z Unii. Wówczas praca w Anglii na pewno nie będzie tak dostępna jak dziś. Ale nie można być od razu nastawionym pesymistycznie. Wyjątkowym przykładem może być Norwegia, która nie jest członkiem tego, niestety już chorego związku państw, a jednak Polacy mogą tam swobodnie pracować. Według mnie należy sobie zadać pytanie, dlaczego Anglicy chcą wyjścia z tej Unii Europejskiej. Odpowiedz jest w zasadzie jednoznaczna. Zbyt duży hegemonizm Niemiec, które traktują wszelkie inne społeczeństwa z góry, niemal kolonialnie. Tak naprawdę dla Brytyjczyków wyjście z Unii jest nie na rękę w związku z ich polityką prowadzona od lat, a mająca na celu wytworzenie na kontynencie pewnej równowagi sił. Gdy ich zabraknie w instytucjach unijnych, wówczas wszystkie one przypadną Niemcom i ich poplecznikom takim jak Donald Tusk. Dla Anglii jest to wyjątkowo nieciekawe wydarzenie. Warto także wiedzieć, że cała Wielka Brytania jest głęboko przesiąkniętą duchem lewicowym co nie wróży najlepiej jej przyszłości. Odejście z Unii nie tylko nie pozwoli na lepszy rozwój, ale może przyczynić się do kryzysu ekonomicznego. Dzisiejsza Anglia nie jest już krajem kolonialnym, więc jej rynek jest ograniczony.

Categories: praca w Lonydnie

Pociągiem z Londynu u do Polski

angliaa1Wielokrotnie w tymże serwisie omawiano możliwości podroży do Wielkiej Brytanii a w szczególności do Anglii. Oczywiście najpopularniejszą formą jest przelot samolotem, ale możliwe jest także dostanie się na wyspy przez autobusy, samochody a nawet pociągiem. Ta ostatnia wersja jest zdecydowanie najdroższa, jednak sama w sobie podróż jest wyjątkowo atrakcyjna, i może być częścią urlopu. Wiadomo przecież, że praca Anglii niesie za sobą spore wynagrodzenie, a znaczna część naszych rodaków jeździ na wakacje do Polski. Kupując wcześniej bilet na pociąg można wykorzystać po atrakcyjnej cenie tę formę połączenia. Najdroższy jest niewątpliwie koszt wydostania się w Wysp Brytyjskich. Jednak gdy systematycznie sprawdzą się wszelkie dostępne promocje, to można trafić na tani bilet pomiędzy Londynem a Paryżem. W stolicy Francji natomiast należy przesiąść się na pociąg do Berlina. Niestety pociąg z Londynu przejeżdża na dworzec północny, podczas gdy pociągi na wschód, w tym do Niemiec i Polski wyjeżdżają z dworca wschodniego. Na szczęście komunikacje publiczna w Paryżu jest bardzo dobrze rozbudowana i w zasadzie można metrem po kilkunastu minutach być we właściwym miejscu. Jednak będąc w Paryżu warto poświęcić chociażby kilka godzin by zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta. Przesiadka w Berlinie nie wymaga już zmiany dworca, gdyż wszystkie pociągu międzynarodowe, i dalekobieżne zatrzymują się w tym samym miejscu. Ze stolicy Niemiec można dojechać już w zasadzie do dowolnego miejsca w Polsce gdyż kursują z Berlina pociągi zarówno do Gdańska, Warszawy czy Krakowa.

Categories: Bez kategorii