Praca Anglia

Category :

Lepszy byt.

anglia5Dawniej Polacy wyjeżdżali do Anglii poszukiwać prace i zaczynali od stanowisk fizycznych. Najczęstszym wyborem był popularny teraz zmywak. Dziś zaczęliśmy się bardziej cenić oraz Anglicy bardziej nas doceniają i absolwenci kierunków technicznych mogą znaleźć na wyspach świetnie płatną pracę odpowiadającą ich wykształceniu. Anglikom brakuje inżynierów i osób z wykształceniem technicznym. Osoby wysoko wykwalifikowane z dziedziny mechaniki, elektryki, hydrauliki i podobnych specjalizacji znajdą sobie pracę na wyspach od ręki. Średnio hydraulik w Anglii zarabia 12 000 zł miesięcznie. To dla nas Polaków ogromne sumy i decydujemy się na wyjazd za pracą, bo to gwarantuje nam lepszy byt. Na wyspach często wynagrodzenie jest wypłacane, co tydzień, taki system płac jest raczej u nas nieznany. Ilość przepracowanych godzin w tygodniu nie przekracza 40, chyba, że godzimy się na nadgodziny. Warunki pracy w Anglii są dla Polaków korzystne a pracy jest zdecydowanie więcej niż w naszym ojczystym kraju. Zdecydowanie lepiej jest pracować na zmywaku w Anglii niż na tym samym stanowisku w Polsce. Gdy mamy doświadczenie i znamy komunikatywnie język angielski to możemy poczuć się w Anglii jak w domu. Pracę tam mamy zagwarantowaną, bo specjalistów takich jak lekarze, inżynierowie czy nawet pracowników biurowych tam brakuje. Na wyspach są wspaniałe możliwości dla wykształconych specjalistów z Polski i nie tylko. To miejsce jest otwarte dla emigrantów chcących pracować na Wyspach. Warunki pracy mają bardzo korzystne.

Categories: praca w Anglii

Życie na Wyspach.

anglia4Emigrantów bardzo przyciąga Anglia ze względu na to, że oferuje dobre zarobki oraz warunki pracy są na poziomie. Życie na wyspach jest na wyższym poziomie nawet, gdy pracujemy, jako pracownik fizyczny. Średnio osoba na produkcji czy zmywaku zarabia 30-40 zł na godzinę. Anglicy nie chcą pracować fizycznie, więc Polacy korzystają z tego i wyjeżdżają za pracą. Nie małe sumy także zarabia pracownik hotelowy a na te stanowisko zawsze znajdzie się etat. Do Anglii w poszukiwaniu pracy nie tylko wyjeżdżają studenci, ale również osoby w średnim wieku. Nie trzeba mieć ukończonych studiów, aby znaleźć na wyspach dobrze płatną pracę. Wystarczy, że znamy zaawansowanie język angielski i mamy doświadczenie zawodowe. Na pewno ze znalezieniem zatrudnienia nie mają w Anglii kierowcy oraz doświadczeni budowlańcy. Zarabiają oni rozsądne pieniądze, jakich na pewno nie zarobiliby w naszym kraju. Zdecydowanie mniej dochodowa praca jest przy osobach starszych i w gastronomii. Bardzo dobrze na wyspach mają natomiast wysokiej klasy specjaliści tacy jak informatycy, lekarze czy inżynierowie. Muszą oni jednak wykazać się perfekcyjną znajomością języka angielskiego i bogatym doświadczeniem. Anglia otworzyła się na Polaków nie tylko do tak zwanej brudnej pracy jak zmywak czy prace produkcyjne. Oni także potrzebują nas, jako specjalistów. Zarabiamy duże pieniądze na wyspach i naturalne jest to, że emigrujemy z Polski. Życie na wyspach jest dla nas dużo lepsze, dlatego szukamy sobie tam pracy na stałe i opuszczamy ojczyznę.

Categories: praca w Anglii

Gwarantowana praca.

anglia3Gdy decydujemy się wyjechać za granicę do pracy to najczęściej wybieramy Anglię. Imponują nam ich zarobki a czasem nie musimy znać języka angielskiego by zarobić dwa razy więcej niż w Polsce. Tam ochroniarz na najniższym szczeblu zawodowym potrafi zarobić około 40zł na godzinę. W naszym kraju taka kwota jest niemożliwa do zarobienia w tym zawodzie. Wyjeżdżając do Anglii za pracą mamy pewność, że praca się znajdzie. Oczywiście nie możemy liczyć na zbyt wysoką posadę, ale tam, jako zwykły pracownik produkcyjny można zarobić na dobry początek 30 zł na godzinę. Bardzo popularny także jest zmywak, na którym decydujemy się pracować i zarabiamy na nim nie najgorsze pieniądze. Pracując fizycznie najczęściej dostajemy wypłatę, co tydzień. W Anglii odpowiada nam to, że nie trzeba mieć studiów, aby dostać dobrze płatną pracę. Dobrze płatny zawodem na Wyspach jest z pewnością asystent menagera. Praca polega na tym, że jesteśmy pomocnikiem administracyjnym i biurowym. Aby mieć szansę w tym zawodzie wystarczy mieć doświadczenie na podobnym stanowisku i oczywiście ważna jest obsługa komputera, programów. Asystent menagera to jego prawa ręka, dlatego należy wykazać się takimi cechami jak odpowiedzialność, praca pod presją czasu oraz opanowanie. Taki pracownik w Anglii zarabia miesięcznie około 6 000 zł. To bardzo dużo, ponieważ w Polsce za taką samą pracę często nie dostaje się więcej niż 2 000zł. Różnica jest w zarobkach ogromna, dlatego poszukujemy swego szczęścia na Wyspach. Emigrantów zarobkowych zawsze będzie dużo w Anglii, bo to kraj dający dobrze zarobić.

Categories: praca w Anglii

Wyższe zarobki.

anglia2Wiele Polaków zdecydowało się wyjechać do Anglii ze względu na wysokość zarobków. Na kraj nie zagwarantuje nam takich stawek, jakie proponują Wyspy. Tam gwarantowana płaca za godzinę wynosi około 20zł brutto. Dla nas to bardzo dużo, dlatego decydujemy się tam wyjechać. Musimy jednak pamiętać, że nasze wypłaty są zróżnicowane ze względu na wiek pracownika. Osoba poniżej 21 roku życia ma niższą stawkę. Gdy staramy się o pracę w Anglii to musimy liczyć się z tym, że zaczniemy od najniższej kwoty. Dopiero, kiedy pracodawca doceni nas, jako pracownika możemy spodziewać się podwyżki. Zarobki różnie się kształtują, ale zwykły ochroniarz zarabia tam nie mniej niż 40zł za godzinę a pracownik produkcyjny około 30zł na godzinę. Polakom opłaca się wyjeżdżać do Anglii w poszukiwaniu pracy. Nie jest się zbyt długo bezrobotnym, ale trzeba liczyć się z tym, że zaczyna się od tych niższych stawek. Na wyspach wypłaty często są wypłacane, co tydzień. Ewentualnie może być siedmiodniowe spóźnienie. To jest typowy system anglosaski jednak są zawody, które mają wypłacane wynagrodzenie, co miesiąc. Gdy pracujemy w Anglii to tydzień pracy przeciętnie liczy się 40 godzin tak jak u nas. Inaczej natomiast wygląda urlop. Nalicza się go w ten sposób, że jeżeli tygodniowo pracujemy 40 godzin to należy nam się 4×40 czyli 160 godzin odpoczynku. Najwięcej dostępnych prac dla obcokrajowców jest oczywiście na zmywaku, hotelu, produkcji. To są najłatwiej dostępne prace, którymi Anglicy gardzą i nie mają zamiaru takich zawodów wykonywać.

Categories: praca w Anglii

Praca i nauka

anglia1Od zawsze marzyłam o wyjeździe na kurs językowy do Anglii, jednak nigdy nie było mnie stać na tak duży wydatek. Kiedy znajomi zaczęli wyjeżdżać do prac sezonowych do Wielkiej Brytanii zaczęłam zastanawiać się, czy sama bym nie wyjechała i nie zrealizowała swojego marzenia nauki angielskiego do Anglików. Okazało się, że praca w Anglii może mieć wymiar nie tylko finansowy ale i edukacyjny. Gdy wyjechałam ledwo mówiłam po angielsku, jednak już po kilku tygodniach mój angielski stał się swobodniejszy a ja nabrałam pewności siebie w wypowiedzi. Fakt, ze po powrocie do kraju szybko przekonałam się jak bardzo dobiega język angielski mówiony, potoczny spotykany na ulicy od tego poznawanego z podręczników, którego kanony ustala British Council. Niemniej nie żałuję wyjazdu, bo nie dość, że wyjazd nie kosztował mnie tyle co profesjonalny kurs językowy to jeszcze zdołałam na tyle zarobić, aby pozwolić sobie na dość wiele rozrywkę w trakcie pobytu w Anglii. Minusem pracy w Anglii było to, ze trafiłam do niewielkiego miasteczka. Miało ono swój urok, jednak to nie Londyn. Z pewnością w przyszłe wakacje będę się starać wyjechać znów do pracy w Anglii, tym razem do Londynu. Mam tą przewagę iż znam angielski o wiele lepiej niż tego roku, a to dzięki właśnie obcowaniu z angielskim. Otoczenie sprawiło że szybko łapałam słówka i uczyłam się podstawowych zwrotów, a co ciekawe mimo iż od przyjazdy minęło już kilka miesięcy nic a nic nie zapomniałam z tego co zdołałam się nauczyć będąc w Anglii. Wszystkim polecam takie połączenie nauki i pracy. To świetna przygoda, której wysiłku realizacji się nie odczuwa.

Categories: praca w Anglii