Praca Anglia

Category :

Gdzie znajdę pracę w Anglii

anglia9W naszej szarej nudnej Polsce nie doskwiera nam tak naprawdę jej szarość – ma ona swoje uroki, ale jakoś odnosimy wrażenie, że lepiej byśmy z tych uroków korzystali, gdyby nie konieczność zamartwiania się, czy będziemy mieli za co jeść po opłaceniu niezbędnych rachunków. W Internecie poprzez wpisanie frazy praca Anglia możemy łatwo przekonać się, do jakiego rodzaju pracy poszukują Anglicy nas, Polaków. Okazuje się, że w niektórych branżach Polacy są wręcz pożądani, ponieważ Anglicy nie chcą ze zwykłej dumy, a może i lenistwa, wykonywać niektórych prac poniżej ich godności. Polak za to, jako człowiek pracowity i ambitny, chętnie zrobi wszystko o co się go poprosi, pod warunkiem, że mu się za to odpowiednio zapłaci. a wypłata w funtach dla każdego jest chyba dość kusząca, stąd też nic dziwnego, że wolimy pracować na zmywaku w Anglii niż jako pielęgniarka za minimalną krajową w Polsce. Jeśli szukasz pracy w Anglii to na pewno w kilka minut w sieci znajdziesz dość ofert pracy, by móc w nich przebierać, w zależności od potrzeb i kwalifikacji. Oczywiście, być może będziesz potrzebował więcej czasu, by znaleźć pasującą Ci ofertę, może praca, na której ci zależy, wymaga doszlifowania języka angielskiego, a może przypomnienia sobie, jak się robi coś, czego dawno nie robiłeś. Poszukiwania pracy nigdy nie są łatwe, ani w Polsce ani w Anglii, a nawet można powiedzieć, że zwłaszcza w Anglii. Na odległość, bez komunikatywnego języka jest to naprawdę trudne. Warto więc w trakcie rozsyłania ofert do Anglików przypomnieć sobie kilka zwrotów angielskich.

Categories: praca w Anglii

Poszukaj pracy w Anglii

anglia8Szare życie w Polsce prowokuje nas do podejmowania odważnych, czasem nawet absurdalnych dla nas decyzji, które mają na celu spełnianie własnych marzeń. O ile lubimy Polskę, to lepiej byśmy się w niej czuli gdyby życie tu było po prostu łatwiejsze. Łatwiej znosiłoby się paskudną jesienną aurę, gdyby można było po ciężkiej pracy pójść do restauracji, do kina, czy do parku wodnego, i tam skorzystać z wszelkich atrakcji, relaksując się i nie martwiąc o wysokie koszty takiej przyjemności. Wpisując frazę praca Anglia w wyszukiwarkę trafiasz natomiast na relacje ludzi, którzy tak właśnie żyją – pracują w fabrykach przy taśmie, wykonują trudną, niewdzięczną robotę, ale po pracy odbierają dzieci z przedszkola, które zapewnia im państwo, i spędzają z nim czas na zakupach, wycieczkach, czy wyjściach do kawiarni. Ty również możesz żyć tak, jak zawsze marzyłeś – bez zbędnych luksusów, nie w blichtrze, ale zwyczajnie, ciesząc się każdym dniem, a po pracy odpoczywając, a nie dogorywając przed telewizorem z puszką taniego piwa w ręce jako jedyną dostępną rozrywką. Ilu z nas trwoni swoje życie właśnie na tak mało ambitnych rozrywkach, narzekając przy tym jak złe to życie jest? Zdecydowanie zbyt wielu, i czas to zmienić. Dziś, zamiast oglądać tv na kanapie i dorabiać się brzuszka, usiądź przed komputer i poszukaj ciekawej pracy w Anglii dla siebie, a następnie aplikuj na to stanowisko. Odpowiedź od pracodawcy może być realnym bodźcem dla ciebie, by wyjechać i w końcu zacząć coś robić, ale nie spodziewaj się reakcji pracodawcy na aplikację, której nie wyślesz!

Categories: praca w Anglii

Angielski rynek pracy

anglia7Gospodarka danego kraju i jego polityka to podstawowe kryteria, które obieramy podczas szukania pracy za granica. Tak naprawdę to właśnie od tego zależy nasze przyszłe wynagrodzenie brutto. Jeśli potrzebna nam jest dobra praca Anglia oferuje bardzo dobre stanowiska pracy nawet dla osób, które nie posiadają żadnego wykształcenia i doświadczenia. To praca zwykle dla pracowników niższego szczebla – do pomocy w kuchni restauracyjnej, do roznoszenia gazet, rozwożenia pizzy, sprzątania w biurach, i innych podobnych zajęć. Nie są to prace wymagające wielkich kwalifikacji, a jednak ludzie z wyższym wykształceniem wyjeżdżają do Anglii i tam podejmują się zajęć dużo poniżej ich kwalifikacji, tylko dlatego, że dostają za to wynagrodzenie, które w Polsce dostają pracownicy wysokiego szczebla poważnych instytucji! Ta różnica w podejściu do zatrudniania pracowników oraz różnica w polityce, ekonomii i płacach jest zasadniczym powodem, dla którego ludzie emigrują, a nawet osiedlają się z dala od ojczyzny. Rynek pracy – to podstawowa rzecz, na którą zwracamy uwagę planując emigrację zarobkową. Musimy mieć pewność, że gdy wyjedziemy do tego kraju, w ciągu kilku dni uda nam się znaleźć pracę, za którą będziemy mogli opłacić mieszkanie i przeżyć do kolejnej wypłaty bez odmawiania sobie czegokolwiek. Musimy też brać pod uwagę, jakiego rodzaju pracowników poszukują Anglicy w jakich regionach. Chodzi o to, by jechać w miejsce, w którym jest zapotrzebowanie na zawód, który reprezentujemy, i który chcemy wykonywać.

Categories: praca w Anglii

Praca w Anglii – nie na chwilę, na stałe!

anglia6Anglia stała się kilkanaście lat temu bardzo popularną bazą wypadową. Zarobki w funtach były wówczas bardzo okazałe, i jak wielu z nas miało okazję doświadczyć, nawet pracę na zmywaku za kilka funtów na godzinę wykonywało się z uśmiechem na ustach. Bo choć praca na zmywaku jest ciężka i bardzo niewdzięczna, bo nie ma nic prestiżowego w zmywaniu resztek jedzenia z talerzy zamożnych gości restauracji, to jeśli dostajemy za nią kilkadziesiąt złotych na godzinę, to staje się wręcz pracą marzeń. Dziś w takiej sprawie jak praca Anglia nie przoduje już wśród innych krajów Europy. To prawda, warunki zatrudnienia w Anglii w ciągu ostatnich lat odrobinę się pogorszyły, wciąż jest to jednak kraj, który daje nam bogate zaplecze socjalne, w którym możemy posyłać swoje dzieci do dobrych placówek edukacyjnych, i w którym stać nas na dużo więcej, niż w Polsce! Dodatkowo, wciąż stosunkowo łatwo jest znaleźć tam zatrudnienie. Okazuje się, że w wielu angielskich firmach wymaga się jedynie komunikatywnego, podstawowego angielskiego, tylko na tyle by móc się dogadać z potencjalnym pracodawcą co do warunków, i ewentualnie móc samodzielnie funkcjonować wśród Anglików. Wielu Polaków osiadło w Anglii na stałe, nie tylko ze względu na dobrą pracę, ale i warunki socjalne, które tam pozwalają utrzymać rodzinę na wysokim poziomie. Nie myślą oni o powrocie do Polski – nie mają już po co. Przywykli do konkretnego standardu życia, i póki w Polsce nic się nie zmieni, to nie będą mieli powodu opuszczać swego ciepłego angielskiego kącika.

Categories: praca w Anglii