Praca Anglia

Category :

Urlop po pracy w Anglii

anglia4Często się zdarza, że tak zwani emigranci zarobkowi urlop spędzają w Polsce. Z jednej strony z racji chęci pobytu z rodziną i ewentualnymi dawnymi znajomymi, z drugiej strony z powodu konieczności pozałatwiania przeróżnych spraw urzędowych i innych po dłuższej nieobecności. Angielski rynek pracy przyjmuje przede wszystkim pracowników nisko opłacanych, stąd też kolejny powód wyjazdów nie do egzotycznych krajów, tylko do Polski. Stosunkowo nie wysokie pensje nie pozwalają na szczególne szaleństwo, na które stać rodzimych Brytyjczyków. Wbrew pozorom urlop w kraju nie musi być katorgą, co więcej nie rzadko wydać w Polsce nad Bałtykiem czy w Zakopanem można wydać o wiele więcej niż wypoczywając nad angielskim morzem. Do tego dochodzi jeszcze kwestia pokazania się znajomym. Większość emigrantów zarobkowych za wszelką cenę chce udowodnić tym co w Polsce zostali jak się im teraz powodzi, na co ich stać i czego się dorobili pracując w Anglii. Sama Anglia ma wiele atrakcji które warto odwiedzić i poznać. Najczęściej atrakcje te są dobrym celem na wycieczkę i wypoczynek po pracy w tygodniu lub ewentualnie w weekend, kiedy i tak nie ma się nic innego do zrobienia. Dla zabicia czasu wyjazd do Londynu zawsze jest pewną atrakcją, chociaż miasto to nie rzadko jest portem lotniczym łączącym z Polską, stąd jest odwiedzane często przy okazji świat, przerw w kontraktach. Inna formą odpoczynku jest popularny w Anglii caravaning. Jest tu wyjątkowo dużo pól namiotowych, które oferują noclegi po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Categories: praca w Lonydnie

Praca bez kredytów w Anglii

anglia3Dość sporo moich znajomych, którzy wyjechali za pracą do Anglii, bardzo dobrze sobie radzi w tym kraju, i bardzo sobie chwali tamtejszą pracę, widoki, sympatycznych ludzi i ogólnie swobodny klimat życia. Sam byłem ciekawy jak wygląda takie prawdziwe życie emigrantów w Anglii, i muszę przyznać, że tym co mnie uderzyło najmocniej było przede wszystkim ich rozrywkowe podejście do wszystkiego. Przede wszystkim praca w Anglii to po prostu dla wielu osób pretekst, by móc się nieźle zabawić choć maja do tego możliwości z powodu sporych wynagrodzeń. Wielu Polaków wyjeżdża do Anglii z nadzieją zarobienia pieniędzy, jednak będąc na miejscu decymują się na życie jak inni mieszkańcy tego kraju. Jest to całkiem naturalne zachowanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba nie ma rodziny w postaci żony, męża i dzieci w kraju dla których powinna przysłać pieniądze. Dla gospodarki obrót pieniędzy jest dużo bardziej wartościowy niż jakikolwiek oszczędności, które zostaną wydane niewiadome kiedy. Zresztą jak mawia wiele przysłów, życie ma się jedno i kiedy jest ku temu okazja człowiek powinien próbować się bawić, oczywiście zgodnie z tym co zarobił. Nie ma w zasadzie nic gorszego niż życie na kredyt, który w dodatku jest przejadany lub marnowany na zabawę. Kredyt w każdym wypadku powinien być inwestowany, gdyż zawsze jest obowiązek jego oddania. W Anglii praca jet łatwa do zdobycia, jednak gorzej jest o pracę dla najlepszych specjalistów, gdzie wynagrodzenia są wysokie. Warto o tym pamiętać jadąc do tego bogatego kraju.

Categories: praca w Lonydnie

Praca w fabrykach samochodów w Anglii

anglia2Pomimo że większości z nas praca w Anglii kojarzy się z prostymi pracami budowlanymi lub w gastronomii to jest to jednak kraj, gdzie można znaleźć zatrudnienie w licznych fabrykach. W Anglii jest dość mocno rozwinięty przemysł motoryzacyjny. Swoja siedzibę mają tu zarówno wielkie fabryki światowych marek, jak i niewielkie przedsiębiorstwa produkujące samochody na zamówienie. W każdym przypadku potrzebna jest jednak praca specjalisty. W Polsce jest sporo fachowców od motoryzacji. Jednak nasz rynek pracy w tej branży jest dość słaby pod względem wynagrodzeń. Specjalista w Anglii zarabia co najmniej cztery razy lepiej niż w Polsce, co przy takich samych kosztach życia jest dość zauważalną różnicą. Poza tym praca w angielskich fabrykach niesie za sobą swego rodzaju renomę dzięki której taka osoba może w przyszłości znaleźć lepsze zatrudnienie. Pracę w Anglii można znaleźć na kilka sposobów. Najlepszym w zasadzie rozwiązaniem jest przeszukiwanie internetu w celu znalezienie odpowiednich ogłoszeń. Szczególnie warto przeglądać specjalistyczne serwis zarówno w Polsce jak i te z Wielkiej Brytanii. Innym sposobem jest próba wybranie się w ciemno do Anglii i poszukania pracy na miejscu. Jest to jednak ryzykowane, gdyż należy ponieś odpowiednio wysokie koszty. Trzeci sposób to forma wysyłania aplikacji bezpośrednio do firm motoryzacyjnych w Anglii z uwzględnieniem działów rekrutacji. Taka forma jest daje możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawca, który w razie jakiegokolwiek wakatu najprawdopodobniej skorzysta z otrzymanej przez kandydata aplikacji

Categories: praca w Lonydnie

Budowlana praca dla fachowców w Anglii

anglia1Praca w Anglii to nie tylko zarobki wyższe niż w Polsce, ale także możliwość dużego skoku cywilizacyjnego oraz fakt, że kariera w tym kraju nie jest niczym ograniczona poza chęcią do pracy. Wyjazd czasowy do Anglii to ciekawe doświadczenie, o wiele gorzej jeśli planujemy w Anglii zostać na stałe. Niestety kraj może nam nie przypaść do gustu. Powodem takiego faktu jest tutejszy klimat. Tak zwana słynna angielska pogoda to zazwyczaj deszcze i niemal permanentne chmury przez cały rok. Między innymi z tego powodu wiele osób wybiera właśnie inne kraje na kontynencie. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Umiarkowany klimat wysp Brytyjskich sprawia, że nie ma tu prawie wcale mroźnych zim. Dla przemysły budowlanego to idealne rozwiązanie. Podczas gdy budowy na kontynencie w styczniu czy lutym stoją, to praca w Anglii w tej branży trwa w najlepsze. Mankamentem mogą być jedynie dość ulewne deszcze, ale one niestety padają cały rok co i tak uwzględnia się we wszystkich budowach. Jeżeli chodzi o zarobki, to jest to kwestia związana ze specjalizacją. Każdy fachowiec zarabia dobrze, natomiast tak zwani pomocnicy mają stawki uzależnione od miejsca. Zdecydowanie najmniej zarabia się w tym przypadku w Londynie i innych wielkich miastach, natomiast lepiej na tak zwanej prowincji. Warto jednak szkolić się w określonej specjalizacji, bo fachowców wyjątkowo brakuje na angielskim rynku pracy. W zasadzie poszukiwani są ludzie począwszy od glazurników, a na inżynierach budowlanych w wąskich profesjach kończąc.

Categories: Bez kategorii