Praca Anglia

Category :

Lepsza praca na prowincji niż w Londynie

zespolu1Praca za granicą ma swoje plusy ale i minusy. Jeżeli upatrzyłeś sobie Wielka Brytanię, a konkretnie Anglię za cel wyjazdu to warto przygotować się do tego pod względem języka. Mimo wszystko język angielski jako język obcy nie jest dla nas Polaków łatwo przyswajany, a jak wiadomo w Anglii inaczej się człowiek nie jest ws tanie dogadać niż jedynie po angielsku. O zatrudnienie w Anglii człowiek musi konkurować z dużą ilością imigrantów głównie z islamskich krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Podobnie jak dla nas Polaków są oni zagrożeniem na rynku pracy tak samo i ty dla nich stanowimy zbędną konkurencję. Co ciekawe Anglicy mimo wszechobecnej tolerancji chętniej przyjmują Polaków jako białych, pracowitych Europejczyków niżeli roszczeniowych i często żyjących na zasiłku Arabów. Oczywiście wśród Polaków również znajdzie się nie mała grupa osób korzystających z maksymalnej pomocy państwa, zasiłków i ulgi tym podobnych, jednak nie na tak masową skalę. Nie warto wyjechać do Londynu, gdzie praktycznie każdy imigrant przybywa i poszukuje tu pracy. Mimo iż stawki za pracę są nieco wyższe to i koszty utrzymania w Londynie są wyższe niż w Polsce. Na szczęście tak zwana prowincja angielska jest już całkiem inna. Nie musisz mieć żadnych kwalifikacji, prace możesz znaleźć zwyczajnie chodząc od domu do domu i dopytując czy ktoś nie potrzebuje pracownika. W zależności na co trafisz podszkolisz swoje kompetencje. Większość ofert pracy w Anglii to prace w środowisku międzynarodowym gdzie szefem może być Hindus a podwładnym na przykład Hiszpan.

Categories: praca w Lonydnie

Ciężka praca z bardzo dobrym zarobkiem

maszyna1Należy o tym wiedzieć, że aby pracować za granicą potrzeba oczywiście jakiś finansowy wkład własny ale przede wszystkim mnóstwa determinacji i ambicji. Każdy, kto pierwszy raz zaczyna zarabiać w funtach, na początku lekko zachłystuje się tym, ile może kupić za zaledwie część swojej wypłaty, i na jak wysokim poziomie może żyć. Po pierwsze zatem, gdy zacząłem pracować na budowie w Anglii, wysyłałem kilkaset funtów miesięcznie do rodziny w Polsce. Po drugie, opłacałem sobie obiady na stołówce i kupowałem jedzenie oraz płaciłem za niewielki i skromny pokoik, w którym właściwie tylko spałem. Praca w Anglii nieco wykańczała mnie fizycznie, w końcu to praca na budowie. Jednak satysfakcję zawsze dawała mi wypłata, po której mogłem coś odłożyć, coś wysłać do Polski, i jeszcze coś wydać na swoje zachcianki takie jak nowy telefon czy laptop. Powrót z Anglii do kraju był oczywiście wytęskniony, ale nie ukrywam że lekko bolesny. Automatycznie przeliczałem sobie, jakie w naszym kraju są ceny, jakie zarobki, i zaobserwowałem, że w Anglii jestem w stanie przy najniższej pensji kupić trzykrotnie więcej niż za najniższą pensję w Polsce. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest bardzo ciekawy, panuje tu niewielkie bezrobocie, które dotyczy wyłącznie ludzi o specyficznym podejściu do życia. Jest tu miejsce praktycznie dla każdego, kto potrafi ciężko pracować i ma ochotę dorobić sobie. Bardzo polecam ten właśnie kraj nie tylko jako miejsce wysokich zarobków, ale także dobrego traktowania pracowników i ogólnie miłej atmosfery życia, zarabiania i odpoczynku.

Categories: praca w Lonydnie

Wykonywana solidnie praca.

belgika3Wiele osób zadaje sobie pytanie związane z przygotowaniem do pracy na teranie Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Anglii. W poniższym tekście postaram się przedstawić kilka najważniejszych porad, które na pewno okażą się pomocne. Po pierwsze zawsze należy mieć jakiś kapitał na tak zwany początek. Pomimo że pierwsze wynagrodzenie może być wzięte w formie zaliczki, to jednak na pewno przez okres tygodnia lub dwóch żaden pracodawca nie wyłoży pieniędzy na nieznanego im pracownika. Po drugie praca w Anglii musi być wykonywana solidnie. Często się zdarza, że czas nie jest najważniejszy, choć oczywiście nie może być on jakoś absurdalnie długi, lecz liczy się przede wszystkim solidność. Temat ten dotyczy głównie prac budowlanych i rzemieślniczych choć oczywiście i w innych zawodach ma zastosowanie. W naszym kraju, jak wiedzą pracownicy budowlani, liczy się oszczędność i szybkość, przez co inwestycje zazwyczaj są byle jak zrobione. W Anglii lepiej coś robić dłużej niż następnie poprawiać. Po trzecie Anglicy, zresztą jak większość obywateli krajów zachodnich nie rozumie faktu na tak zwane pół gwizdka. My nauczeni tego poprzez lata komunizmu często wpadamy w takie sidła, nawet nieświadom tego. Anglik natomiast swoja prace zawsze będzie starał się zrobić najlepiej jak to możliwe Jest to także związane z wysokimi i odpowiednimi do pracy zarobkami. Nie ma się co dziwić naszemu nastawieniu, nawet dziś. W przypadku gdy za pracę dostaje się jedna dziesiątą lub mniej tego co na Zachodzie, to pozwala nam na całkowite przysłowiowe traktowanie pracy po macoszemu.

Categories: praca w Lonydnie

Stolarstwo ciekawa praca w Anglii

irlandia4W kraju od kilku lat pracowałem w firmie produkującej meble robione na zamówienie przez klienta. Nie mam wykształcenia stolarskiego ale po prostu udało mi się po znajomości dostać tę pracę i radziłem sobie w niej całkiem nieźle, tak że po pięciu latach mogłem śmiało uważać się za eksperta od przycinania blatów różnej grubości, czy montowania całych szafach przesuwnych w dowolnym miejscu. Jest to praca wymagająca sporej siły fizycznej, znaczącej precyzji i dużej wyobraźni przestrzennej Pracowałem tam więc i przyzwyczaiłem się już do swojej doli, czyli zarabiania niecałych dwóch tysięcy złotych miesięcznie za ciężką pracę. Ale kiedy zobaczyłem ogłoszenie, że jest praca w Anglii na dokładnie tym samym stanowisku, które zajmuję obecnie, i że można na nim zarobić aż dwa tysiące funtów – nie wahałem się ani chwili. Miałem już trzydzieści sześć lat i to był najwyższy czas, by zacząć poważnie zarabiać i w końcu się ustatkować. Mam co prawda żonę i dziecko, ale nie stać nas ciągle na to, by wyprowadzić się od jej rodziców, co mnie totalnie nie urządza. Marzę o niewielkim, ale własnym mieszkaniu i o tym, by mojemu synowi niczego nie brakowało. Praca w Anglii dała mi to, o czym tutaj nie mogłem pomarzyć czyli stabilizację i szansę na kredyt mieszkaniowy, dzięki któremu po kilku miesiącach kupiliśmy w Polsce wymarzone mieszkanie. Co prawda bardzo tęsknię za rodziną, którą widuję tylko kilka razy do roku, podczas świąt, jednak wiem, że te nasze rozstanie nie potrawa długo, gdyż za niedługo uda mi się zarobić wystarczająca ilość pieniędzy.

Categories: praca w Lonydnie