Praca Anglia

Category :

Nie opłaca się wracać

kbud2Bo wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęła się ogromna moda na wyjazdy zarobkowe do Anglii. Wówczas praca w Anglii była niezwykle opłacalna, ponieważ funt kosztował wtedy około siedmiu złotych, a zatem zarobki przeciętnego pracownika bez kwalifikacji i znajomości języka angielskiego, zmywającego naczynia w pubie były horrendalnie wysokie w porównaniu z zarobkami pracowników na poważnych i odpowiedzialnych stanowiskach w Polsce. W ostatnich latach co prawda nastąpiła tendencja spadkowa, i zarówno Anglicy nie potrzebują już aż tylu chętnych do prac nie wymagających kwalifikacji, jak i cena funta zmalała do około pięciu czy nawet czterech złotych. Wciąż jednak wyjazdy do Anglii pozostają opłacalne, zwłaszcza gdy nie ma się dobrej alternatywy na znalezienie pracy w Polsce. Osoby, które wyjechały kilka lat temu, zdążyły w czasie trwania dobrej passy dorobić się własnych domów, samochodów, a nawet założyć rodziny z Anglikami czy też innymi Polakami przebywającymi już w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Anglii. Przy takim rozwoju wypadków, gdy udało im się w kilka lat osiągnąć to, o czym Polacy marzą przez całe lata i nie mogą się dorobić, nie opłaca im się wracać. Warto wspomnieć też o dobrym systemie socjalnym, który sprawia, że nawet tracąc zatrudnienie wciąż można żyć na godnym poziomie, bez specjalnych wyrzeczeń. Niestety powrót do Polski to zderzenie z idiotycznym systemem, gdzie biurokracja niszczy niemal każdą inicjatywę. Jednak należy się zastanowić, czy człowiek chce spędzić resztę życia jako ten obcy.

Categories: praca w Lonydnie

Liczne połączenia pomiędzy Anglią w Polską.

kbud1Jeśli marzy nam się zarobienie przysłowiowych paru groszy, na przykład na kolejny semestr studiów lub na samochód albo jakiś kurs, który moglibyśmy rozpocząć po wakacjach, wówczas praca w Anglii może być świetnym rozwiązaniem. Loty do angielskich miast są obecnie bardzo tanie i śmiało można stwierdzić, że każdy bez problemu znajdzie fundusze na taką podróż. Poza tym, pomiędzy Anglią a Polską są bardzo częste połączenia autokarowe, które łączą czasem małe miejscowości ze sobą , więc nie będzie również najmniejszego problemu z tym aby przyjechać w odwiedziny do Polski na wolny weekend. Początkowo mało kto chce rzucać się na głęboką wodę i od razu wyjeżdżać do Anglii na stałe lub na przynajmniej na kilka lat. Zazwyczaj najpierw podejmuje się decyzję o wyjeździe zarobkowym na jakiś krótki kontrakt, wraca się do Polski i dopiero wówczas zastanawia, czy nie wrócić tam kolejny raz. Przeważnie potrzeba kilku takich wyjazdów i powrotów, by przekonać się, że jednak najlepiej jest nam tam, gdzie dają dobrze zarobić, nawet w pracy poniżej kwalifikacji. Zarówno praca sezonowa w Anglii, jak i kilkuletni pobyt zarobkowy jest bardzo dobrym pomysłem na podreperowanie rodzinnego budżetu i spełnienie wszystkich osobistych marzeń. Decydując się na na wyjazd do Anglii należy mieć na uwadze to, że klimat tam jest dość specyficzny. W zasadzie przez cały rok jest on do siebie podobny. Słynna angielska pogoda, to głównie deszcz i permanentna wilgoć, co może wielu naszym rodakom po prostu się nie podobać.

Categories: praca w Anglii

Sezonowa praca w Anglii

kierownikzes3Letnie wakacje to idealny czas na to, by sobie dorobić czasem przysłowiowych kilka grosza, a czasem na tyle, by swobodnie żyć przez następny rok. Nie zawsze mamy możliwości znalezienie pracy w swoim rodzinnym regionie w Polsce, gdyż nie każde miasto oferuje możliwości sezonowego zarobku. Można mówić o dużym szczęściu, gdy się mieszka na obrzeżach miast, w pobliżu których jest wiele gospodarstw rolnych lub nawet lasów, w których można zbierać owoce lub grzyby i sprzedawać je. Nie każdy jednak preferuje ten rodzaj zarobku wakacyjnego, który uzależniony jest od pogody i od obfitości zbiorów. Natomiast angielski rynek pracy oferuje wiele możliwości zarobku dla osób bez wykształcenia i bez znajomości nawet podstaw języka angielskiego, jak choćby popularna już praca na zmywaku. Jest to praca ciężka fizycznie, ale mało wymagająca od osoby ją wykonującej. Poza tym, w każdej restauracji czy hotelu potrzeba dużej ilości pracowników, a wśród nich rotacja jest naprawdę ogromna. W zasadzie odchodzą oni co miesiąc lub dwa i trzeba znów szukać kogoś „od zaraz”. Obecnie loty samolotem do Anglii to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, co czasem jest tańsze niż przejazd pociągiem na przykład z Warszawy do Krakowa. Zatem podróż zwróci się nam o wiele szybciej niż w przypadku pracy w innych krajach, a do tego mało kto wraca z Anglii po kilku dniach, bo nie udało się znaleźć żadnej pracy. Warto jednak zanim się tam poleci, poszukać zatrudnienia przez siec, bo to na pewno ułatwia start i nie powoduje tak zwanych pustych dni.

Categories: praca w Lonydnie

Ile zarobię w Anglii?

kierownikzes2Obecnie ceny euro i funta są niemal identyczne, a zatem Anglia nie jest wcale dużo lepszym miejscem do zarobkowania sezonowego czy wyjazdu na stałe, niż na przykład Włochy, Francja czy Niemcy. W niemal każdym europejskim kraju zarobki są bardzo podobne, różnią się jedynie sposobem wypłacania wynagrodzenia, mogą to być dniówki, tygodniówki lub pensje miesięczne, oraz tym, ile kosztuje życie w danym kraju. W Anglii zarabiając najniższą krajową czyli około tysiąc dwieście funtów miesięcznie, będziemy mogli spokojnie prowadzić dostatnie życie na miejscu, a nawet odłożyć kilkaset funtów na ewentualne wydatki w Polsce. Jednak należy brać pod uwagę również wyżywienie i zakwaterowanie, i tutaj często zaczynają się schody. Jeśli uda nam się znaleźć lokum z innymi osobami, wówczas koszy wynajmu, a także utrzymania mieszkania dzieli się na kilka osób. Jeżeli zaś planujemy przeprowadzić się z rodziną do Anglii, wówczas musimy albo szukać lepiej płatnego zatrudnienia, albo starać się o to, by w rodzinie pracowali oboje partnerzy. W innym przypadku koszty wyżywienia i utrzymania sprawią, że jedna pensja nie będzie nam wystarczała, nawet przy oszczędnym trybie życia. Praca w Anglii, w przypadku fachowców, to nie są jednak kwoty najniższe, należy o tym wiedzieć. Nawet gdy jest się specjalistą w branży budowlanej, to i tak ma się na tyle wysokie wynagrodzenie, że stać na utrzymanie z niej kilkuosobowej rodziny. Można także pozwolić na ekstra wydatki, które w przypadku analogicznej pracy były by na pewno niemożliwe.

Categories: praca w Anglii

Praca w turystyce

handel5Jest wiele osób, które marzą o tym, by pracować w szeroko rozumianej branży turystycznej. Faktycznie jest to całkiem niezły sposób na zarobienie szybkich i stosunkowo łatwych pieniędzy, zwłaszcza dla ludzi młodych. Wiele osób bez skończonych studiów, zaraz po szkole średniej lub dorosłych bezrobotnych, którym powinęła się w karierze zawodowej noga, wraca do tej branży, gdzie bardzo łatwo jest znaleźć pracę, a wystarczającymi kwalifikacjami są referencje poprzednich pracodawców oraz pracowitość, sumienność i uczciwość. Oprócz tego w tej branży przez cały sezon turystyczny trwa ogromna rotacja, w związku z czym mamy szansę dosłownie w każdej chwili dostać pracę z dnia na dzień w miejscu, gdzie do tej pory nikogo nie poszukiwano. Warto zatem składać podania do hoteli czy restauracji na różne stanowiska, i czekać na odzew pracodawców. Jest to ciekawa branża, w której można nieźle zarobić, i do tego dostawać codziennie napiwki oraz miłe prezenty, więc na pewno warto jej spróbować. Praca w Anglii w turystyce jest oparta w większości na lokalnych rynkach. Oznacza to nie mniej ni więcej, że do tego kraju nie przyjeżdża się na wakacje czy na urlop, a wszelkie tego typu ośrodki, na przykład na Kanałem, są adresowane głównie do Anglików. Oczywiście jest tam także spora liczba wycieczek, głównie kilkudniowych z Ameryki, ale tego typu turyści zazwyczaj objeżdżają wówczas całą Europę. Nie zapomnijmy także o tym że w wielu wypadkach angielski pracodawca wysyła pracownika z branży turystycznej do innych krajów w celu obsługi angielskich turystów.

Categories: praca w Lonydnie