Praca Anglia

Category :

Przygoda z pracą w Anglii

anglia4Kariera zawodowa nie zawsze musi oznaczać wielu lat studiów, aplikacji prawniczej i otworzenia własnej kancelarii oraz sukcesów w postaci zera przegranych spraw sądowych i wielu tysięcy złotych na koncie. Nie każdy ma takie możliwości i aż takie aspiracje. Dla niektórych zupełnie wystarczającym będzie na przykład zwykła fizyczna praca w Anglii, które pozwala zaczepić się jako kelnerka w restauracji, podszkolić swój język, głównie angielski, a następnie awansować na menedżera sali, by z biegiem czasu objąć stanowisko wspólnika danej restauracji lub móc otworzyć jej filię w innym mieście. Taka ścieżka kariery jest bardzo powszechna u niektórych może troszkę mniej ambitnych choć bez wątpienia bardzo pracowitych ludzi z naszego kraju. Anglia jest jednak krajem, gdzie można myśleć o tym, że każda osoba, na każdym niemal stanowisku może zarabiać na tyle dobrze, że stać ja będzie na spełnienie swoich osobistych standardów. Oczywiście wszystko należy brać przysłowiową swoją miarą. Nie można pracując jako kelnerka liczyć na to, że zarobi się na pałacyk lub na ekskluzywne drogie auto. Jednak taka osoba w Anglii jest w stanie z takiej pracy mieć mieszkanie, lub niewielki domek oraz nowy samochód klasy średniej. Na szeroko rozumianym Zachodzie, a w szczególności w Anglii jest to całkowicie możliwe. Należy mieć jednak nadzieję, że za niedługo i w Polsce sytuacja ekonomiczna na tyle się poprawi, że nie trzeba będzie wyjeżdżać, a wyjazdy będą jedynie dla tych, którzy lubią przeżyć jakąś przygodę.

Categories: praca w Lonydnie

Polityka w Anglii

anglia3Polityką nie każdy się interesuje i nie każdy lubi się w nią zagłębiać, jednak nie da się przechodzić obojętnie wobec tego, co się koło nas dzieje. Każdego dotyczy polityka kraju, w którym się żyje, w związku z tym warto zadbać o to, by być choć częściowo zorientowanym, co się dzieje wokół nas. Zanim zaczniemy przeglądać oferty pracy w Anglii, warto poczytać co nieco na temat tego, co dzieje się aktualnie w Anglii, nawet gdy pozornie są to sprawy, które nie dotykają bezpośrednio w imigrantów z Polski, ani w rynek pracy. Wszystko dlatego, że różne polityczne zagadnienia zazębiają się ze sobą i jedno może mieć wpływ na drugie, i to niemały. W Anglii, wbrew obiegowej i medialnej atmosfery, obecnie panuje bardzo przyjazna polityka kraju, nastawiona na przyjmowanie dużych liczb imigrantów z Polski, a zatem oferująca bardzo dobre warunki do rozwoju gospodarki i ekonomii. To oznacza, że w Anglii póki co nie grozi kryzys gospodarczy, a więc my, jako przybysze w celach zarobkowych mamy szansę zrobić tam karierę i całkiem sporo zarobić. Istotne jest zatem, by interesować się polityką Anglii, i w miarę możliwości chodzić na głosowanie, by mieć realny wpływ na politykę o ile oczywiście ma się prawo głosu. Mieszkaniec bez obywatelstwa może jednak głosować w wyborach samorządowych i lokalnych, które jak wiadomo są równie ważne jak te krajowe. Wielu naszych rodaków dość intensywnie stara się być szybko Anglikiem. Dlatego też aby ten cel osiągnąć trzeba interesować się wszystkim co nas otacza także i polityką.

Categories: praca w Lonydnie

Praca i odpoczynek w Anglii

anglia2Pracując za granicą nastawiamy się raczej na to, by jak najwięcej pracować, jak najdłuższy czas spędzać w pracy i dawać z siebie wszystko, łącznie z braniem nadgodzin, świąt i niedziel, byleby tylko zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Oczywiście wszystko jest uzależnione także od nas samych, gdyż niektóre osoby jadą za granicę by się świetnie bawić, nie mając po prostu żadnych zobowiązań wobec na przykład swoich dzieci. Niektóre oferty pracy w Anglii rzeczywiście zakładają bardzo intensywną pracę na pełnych obrotach, ale za to za spore pieniądze, inne z kolei są odpowiednikami polskiej pracy na etacie, gdzie po osiem godzinach przez pięć dni w tygodniu po prostu udajemy się do domu na odpoczynek. Dzięki pracy w takich typowych i klasycznie usystematyzowanych godzinach mamy szansę na więcej dni wolnych, które możemy wykorzystać tak, jak nam się to podoba. Oczywiście ten czas należy wykorzystać na odpoczynek, ale najlepiej odpoczywać aktywnie, by nie zmarnować ani jednego dnia na nic nie wnoszące oglądanie telewizji przez cały weekend. Anglia i cała Wielka Brytania jest jednak zbyt piękna, i tutejsze krajobrazy zbyt pociągające, by sobie pozwolić na tak rażące zaniedbanie jak brak czasu na zwiedzanie okolic. Zwiedzajmy więc jak najczęściej, organizujmy pikniki na trawie i delektujmy się pięknem przyrody gdy to tylko możliwe. Warto także wiedzieć, że w Anglii jest bardzo dobrze rozbudowany system połączeń kolejowych, który wcale nie jest zbyt drogi, zwłaszcza gdy się tam pracuje.

Categories: praca w Lonydnie

Czego się nauczysz w Anglii

anglia1Anglia to wspaniały kraj, który oferuje nam, jako obcokrajowcom bardzo wiele możliwości podjęcia nowej, dobrze płatnej pracy w naszym zawodzie lub nawet poniżej kwalifikacji albo w innej branży, ale za to za dużo lepsze pieniądze, niż mielibyśmy w Polsce w wyuczonym zawodzie. W większości oferty pracy w Anglii są ofertami bardzo mało ambitnymi i zakładają przyjmowanie osób z niewielkimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym. Jest to wbrew pozorom bardzo dobra taktyka gdyż nowi pracownicy w firmie bardzo łatwo oswajają się z panującymi tam warunkami i nie mają jeszcze złych, nieprawidłowych lub po postu denerwujących innych nawyków, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość pracy. Pracownicy bez większego doświadczenia są idealni w miejscach, w których łatwo jest w ciągu kilku godzin lub dni przyuczyć się do wykonywania nowych czynności, a jednocześnie mamy pewność, że będą oni wykonywać je tak, jak sobie tego życzą przełożeni, czyli pracować dokładnie według instrukcji. Tak jak się tego oczekuje od każdego nowo zatrudnionego pracownika. Dzięki temu mamy szansę szybko się uczyć i szybko nabierać doświadczenia. Pamiętajmy jednak, że praca w Anglii jak wszędzie indziej preferuje jednak pracowników o wysokich kwalifikacjach. Zdecydowanie lepiej zapłacić więcej pracownikowi, w zamian jednak mieć dobrze wykonany produkt lub usługę. Wynagrodzenie w Anglii jest także bardzo interesujące i przede wszystkim lepsze niż w Polsce, między innymi z powodu wysokiego kursu funta brytyjskiego.

Categories: praca w Anglii