Praca Anglia

Category :

Północna Anglia

anglia4Większość ludzie, którzy decydują się na wyjazd do Anglii decyduje się na wielkie miasta. Niewielu jest śmiałków na wyjazd w północna część Anglii na pograniczu ze Szkocją. Mimo iż Anglia to kraj cywilizowany z wysokim standardem życia to o surowym klimacie, niewielkiej gęstości zaludnienia a tym samym niewielu aglomeracjach miejskich, zwłaszcza na północy kraju. Praca w Anglii, tej północnej, czeka przede wszystkim na inżynierów, specjalistów technologów, informatyków oraz specjalistów z zakresu rolnictwa. Północna Anglia to także kraj wyrębu lasów, tym samym potrzebni są drwale oraz personel do wycinki drzew i gospodarowania surowcem. Poza drewnem północna Anglia słynie ze stoczni i przemysłu ciężkiego, wielu hut stali, żelaza, tym samym nie brakuje ofert pracy właśnie w takich zakładach produkcyjnych, przetwórczych i fabrykach, chociażby w branży lotniczej, stoczniowej czy motoryzacyjnej. Położone tam ośrodki miejskie od zawsze przyciągały Polaków. Dla kobiet praca w Anglii także się znajdzie i to na bardzo dobrych warunkach. Potrzebne są pielęgniarki, lekarki, opiekunki, chociaż zwykle jest to praca dla osób z kwalifikacjami, znajomością wielu języków. Oczywiście język angielski jest obligatoryjnie potrzebny. Każdy fach i posiadane doświadczenie przybliżają nas do możliwości podjęcia pracy właśnie w firmach szanowanych na rynku pracy w Anglii i na całym świecie. Doskonała jakość, atmosfera pracy, ekologiczny tryb życia, harmonia z naturą to klimat pracy na wyspach brytyjskich to spory atut.

Categories: praca w Lonydnie

Rozważając emigrację zarobkową

anglia3Jeśli rozważasz emigracje zarobkową warto przemyśleć odpowiedni kraj do którego chciało by się pojechać. Destynacja winna być zgodna z potrzebami rynku w danym miejscu. Jeśli jesteś elektrykiem i chcesz pracować w tym zawodzie to praca w Anglii jest dla ciebie, jeśli jednak wolisz pracę jako kelner w hotelu na plaży to Anglia cię nie zadowoli. Pewno znajdziesz jakaś ofertę dla kelnera, jednak znacznie łatwiej i przyjemniej będzie ci poszukać pracy nad Morzem Śródziemnym. Anglia oferuje dużo ofert w marynarce oraz w przemyśle petrochemicznym. Anglia słynie też z posiadania mnóstwa platform wiertniczych na morzu, które zatrudniają nie tylko górników kopalin ale i kucharzy, lekarzy i wiele innych specjalizacji osób, które mają na tyle odwagi, umiejętności, zdrowia by pracować na morzu. Zarobki w Wielkiej Brytanii są bardzo atrakcyjne, czym kraj ten przyciąga szereg najlepszych specjalistów jak i szeregowych pracowników zza granicy. Emigranci są selekcjonowani pod kątem jakości oferowanej pracy jak i predyspozycji, w tym znajomości języków i fachu, posiadanych uprawnień, w tym certyfikatów bezpieczeństwa i doświadczenia na danym stanowisku. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo znaleźć pracę w Anglii jak się to wydaje, zwłaszcza po pobycie w Niemczech gdzie pracy nie trzeba szukać, bowiem to ona znajduje emigranta zarobkowego. Wiele osób z Polski poszukuje pracy właśnie w Anglii, co widać głównie po statystykach jakie prowadzone są w tym kraju.

Categories: praca w Anglii

Praca w ogrodnictwie

anglia2Jeżeli kochasz rośliny tak jak ja, praca w ogrodnictwie będzie dla ciebie idealnym wręcz rozwiązaniem. Praca w Anglii polecana jest przede wszystkim młodym pasjonatom ogrodnictwa i rolnictwa. Doświadczenie i wiedzę jakie można zdobyć podczas pracy w Anglii i w tychże branżach jest nieocenionym plusem. To najlepsza praktyka zawodowa, która ma dodatkowy atut w postaci sowitego wynagrodzenia. Dzięki aktywności w zakresie upraw, pielęgnacji i zbiorów możemy podpatrzeć nowoczesne metody plantacyjne w ogrodnictwie i zastosować je w rodzimym przedsiębiorstwie, gospodarstwie. Warto pamiętać iż w Anglii uprawia się nie tylko kwiaty, ale również mnóstwo warzyw i owoców, w tym sałaty, pieczarki, rzodkiewki i inne. Nowalijki na polski rynku najczęściej pochodzą właśnie z Anglii tym samym o prace nie musimy się starać wyłącznie w sezonie letnim ale także zimowym, kiedy w warunkach szklarnianych angielscy rolnicy i ogrodnicy potrzebują równie dużo rak do pracy przy utrzymaniu całego areału przedsiębiorstwa na skalę przemysłową. Do najpopularniejszych prac zlecanych Polakom należy kontrola jakości oraz sortowanie i pakowanie wyrobów, czasem również konfekcjonowanie i oczyszczanie. Praca na terenie Anglii i całej Wielkiej Brytanii jest bardzo opłacalna, bowiem poza spędzeniem czasu blisko z naturą, często na powietrzu można nieźle zarobić. Niestety należy uważać na oferty bowiem często pracuje się na akord nie zaś na godziny i wówczas praca ta może okazać się bardzo ciężka ponad nasze siły. Nie wszyscy wyjeżdżają po to by harować, nie wszyscy kochają rośliny i to co robią, stad warto wcześniej sprawdzić warunki zatrudnienia.

Categories: praca w Lonydnie

Polska w recepcji

anglia1Polaków w Anglii możemy spotkać niemal wszędzie, obojętne czy kupujemy bułki, czy bilet do kina, odbieramy przesyłkę lub chcemy się uczesać u fryzjera. Rodacy są wszędzie i pracują w różnych branżach wykonując swą prace najlepiej jak potrafią. Mit o tym, jak Polski zmywają podłogi, czy naczynia w angielskiej gastronomii powoli ustępuje historiom z pierwszej reki, takim jak moja. Może nie pracuję na kierowniczym stanowisku i nie osiągnęłam szczytu kariery managera, ale nie jestem też pracownikiem, którego można z dnia na dzień zastąpić byle kim. W Anglii pracuje mnóstwo osób pochodzących z różnych stron świat. Nikogo nie dziwi obcokrajowiec n kasie, czy w firmie budowlanej, recepcji hotelu itd. Do Anglii wyjechałam trzy lata temu. Od tamtej pory pracowałam już w kilku miejscach. Gdy przyjechałam do swej pierwszej pracy byłam przerażona, bowiem był to mój pierwszy wyjazd zagraniczny za pracą. Początki były trudne, wymagałam przywyknięcia do sytuacji i obycia z językiem, mimo iż angielskim władam od dziecka. Dziś pracuję jako recepcjonistka w gabinecie stomatologicznym. Co ciekawe pani stomatolog pochodzi z Pakistanu, a pani instrumentariuszka ze Słowacji. Tworzymy iście międzynarodowy gabinet dentystyczny. Cieszę się z pobytu w Anglii w tak dużej mieszance kulturowej. Wiele od siebie wzajemnie się uczymy. To cenne doświadczenie, które być może w przyszłości mi się jeszcze przyda. Póki co nie myślę o odległej przyszłości, a korzystam z tego co życie mi oferuje. Całkiem prawdopodobne, że wrócę do kraju, za którym bardzo tęsknię, jednak na razie to praca w Anglii pozwala mi żyć bezstresowo.

Categories: praca w Lonydnie