Praca Anglia

Category :

Dokumenty do wyjazdu

anglia4Wyjazd zagraniczny dobrze jest przemyśleć i przeanalizować. Nie zawsze jest czas na planowanie, bo okazja przydarza się na już,a le minimum wiedzy powinniśmy posiadać. Po pierwsze kwestie pracownicze są istotne. Gdy zawieramy umowę o pracę w Polsce warto zorientować się jakie posiadamy pracować pracownicze w Anglii. Warto sprawdzić także pracodawcę, jego uczciwość, wypłacalność. Jeżeli wyjeżdżamy do Anglii po to by dopiero podpisać umowę należy przygotować plan awaryjny gdyby jednak się nie udało. Optymalnym rozwiązaniem jest podpisanie umowy angielskiej będąc jeszcze w Polsce, jednak na to mogą liczyć tylko nieliczne. Jeżeli wyjeżdżasz z kraju do pracy to warto jest skompletować wszystkie dokumenty jakie posiadasz i zabrać je ze sobą, a niektóre również przetłumaczyć. Praca w Anglii jest najpopularniejsza, jednak nie wszyscy ruszają do Londynu jak mogłoby się wydawać. O ile mieszkając w okolicy Londynu nie powinieneś mieć kłopotu z tłumaczeniem z polskiego czy też uzyskaniem duplikatów, zaświadczeń poprzez ambasadę polską to już w odleglejszych rejonach może być to poważny mankament. Tym samym kwestie takie jak świadectwa pracy, dyplom studiów, świadectwo maturalne, polisa ubezpieczeniowa czy akt urodzenia warto jest mieć zawsze przy sobie. Nie zawsze w kraju zostają nam przychylne osoby które przeszukają nasze dokumenty i doślą nam brakujący dokument na czas. Warto mieć to na uwadze. Czasem nie bierzemy pod uwagę tego które dokumenty mogą się nam przydać a warto wiedzieć iż przyda się nie tylko pesel ale i NIP polski, oraz dokument ostatniego ubezpieczenia zdrowotnego w kraju.

Categories: praca w Lonydnie

Dobre doświadczenia

anglia3Czasem praca fizyczna i doświadczenie w trudnej sytuacji zawodowej i życiowej daje niesamowitą energię i motywacje do zmian. W takiej sytuacji znaleźliśmy się z żoną po urodzeniu naszego synka. Okazało się że jest chory i potrzebne są niewyobrażalnie wysokie sumy pieniędzy na jego leczenie. Nie dawaliśmy sobie rady w Polsce więc wyjechałem z kraju. Praca w Anglii miło mnie zaskoczyła, bowiem poza pensją mogłem liczyć również na wsparcie ze strony pracodawcy i współpracowników w zakresie walki z chorobą syna. Po roku udało się nam wyjść na prostą, jednak nie wróciłem do Polski a postanowiłem ściągnąć rodzinę do siebie. To była doskonała decyzja, dziś mija już siedem lat od tego momentu i ani trochę nie żałuję. Żona obawiała się iż nie damy rady z chorym dzieckiem, tymczasem mamy tutaj opiekę fachową i dla syna i dla siebie. Znajomych i przyjaciół zdobyliśmy na nowo, są nimi i Polacy i Anglicy. Co więcej stać nas na coroczne wakacje u rodziny w Polsce, dzięki czemu nie tracimy kontaktu z najbliższymi. Póki co nie myślimy o powrocie. To praca nas ściągnęła do Anglii i chyba również praca może przyciągnąć nas do Polski, jak na razie nie ma takiej okazji, a nam wiedzie się coraz lepiej. W Polsce byłoby to niemożliwe, gdyż czekała nas wegetacja. Bez środków pieniężnych i bez pracy którą szybko można stracić w wyniku choroby najbliższych bywa trudno. Tutaj w Anglii jest inaczej, nawet kiedy straciłem pracę to znalazłem ja stosunkowo szybko. Żona mimo choroby syna może także pracować, bowiem ma elastyczny grafik pracy i może pracować na część etatu co w kraju jest to co najmniej niepopularne. Tutaj to standard dla kobiet, matek i osób niezdolnych z różnych względów do pracy w pełnym wymiarze godzin.

Categories: praca w Lonydnie

Godne życie Polaka

anglia2Rynek pracy często przymusza nas do wyjazdu za pracą nieco dalej, bywa ze za granicę. Niewiele osób marzy o tym by pracować poza Polską z założenia, jednak większość wyjeżdża z powodu okoliczności w jakich się znalazła. Apetyt na życie u młodych Polaków jest bardzo duży, co za tym idzie wiele osób podejmuje się wyzwania zarobienia na mieszkanie, dom, samochodów, podróże itp. a z czasem zostaje na obczyźnie na stałe. Decyzje zje te są podparte rozmaitymi powodami, czasem z wygody, czasem ze zmiany planów życiowych a czasem z powodu braku perspektyw w kraju po powrocie z emigracji. Od dłuższego czasu zastanawiać się czy Polacy mają wysokie wymagania w stosunku do standardu życia? Czy tak wiele oczekują? Analizując to co zadowala Polaków w Anglii dochodzę do wniosku iż jest wręcz przeciwnie. Polacy w Anglii godzą się na pracę fizyczne, często ciężkie i upokarzające za stosunkowo niewysokie stawki i są zadowoleni. A dlaczego są zadowoleni warto jest głośno powiedzieć. Czują stabilizację, pewność i legalność wynagrodzenia. Wystarczy bezpieczeństwo w zakresie zaspokojenia podstawowych potrzeb człowieka, rodziny jak wyżywienie, dach nad głową, czasem minimalna rozrywka by poczuć się szczęśliwym i nie chcieć nic więcej. Oczywiście wśród wielu emigrantów z Polski w Anglii jest też grupa osób mierzących wyżej, ambitnych i dążących do kariery, sukcesu zawodowego, coraz wyższych zarobków itp. Jest to bardzo pozytywne zjawisko które potwierdza pracowitość i przedsiębiorczość naszej narodowości.

Categories: praca w Lonydnie