Praca Anglia

Category :

Nauka i praca

anglia5Łączenie pracy z nauką to idealne rozwiązanie pozwalające dorobić, nauczyć się wielu rzeczy, jak również zaoszczędzić na czasie. W Polsce studentom jest trudno zarobić, chociaż pracy dla studentów jest dość sporo. Praca w Anglii wydaje się o wiele bardziej atrakcyjna podobnie jak i możliwość nauki w Anglii. Bez kłopotu można zarobić w weekendy na czesne w szkole angielskiej, a przy tym zdobyć doświadczenie, przeżyć przygodę, poszerzać wykształcenie i dodatkowo wzbogacać umiejętności językowe. Można powiedzieć, ze wyjazd do Anglii to same plusy. Oczywiście nie brak mu minusów jak chociażby opuszczenie kraju, tęsknota, nie rzadko samotność. Mimo wszystko to świetna szkołą życia, zaradności i samodzielności. Niestety nie wszyscy z powodu cech osobowości się w tym odnajdują. Tak było ze mną. Zdecydowałam się wyjechać niekoniecznie dla pieniędzy, ale dla chęci usamodzielnienia się, spróbowania życia samej. Nie udało się, nie powiodło mi się. Poddałam się, mimo posiadania pracy, zapisania się do szkoły i posiadania mnóstwa znajomych, głównie z Polski. Rozmowy przez Skype i telefon to jednak nie to samo. Za bardzo jestem zżyta ze swoją rodziną, rodzeństwem. Początki były trudne, jednak zaciskałam zęby i mówiłam sobie że wytrzymam. Niestety na dłuższą metę to nie było dobre, a sytuacja po pół roku tylko się pogłębiała. Zmieniłam pracę, niby była łatwiejsza, więcej zarabiałam, jednak czułam się z tym źle. Wróciłam do kraju i pomimo zarobków na poziomie jednej trzeciej tego co stawka angielska za godzinę pracy to wolę mieszkać blisko tych, których kocham.

Categories: praca w Anglii

Lepsze warunki dla rodziny

anglia4Co człowiek to inna historia decyzji o emigracji. Nie należę do osób oryginalnych w tej kwestii. Wybrałem Anglię, ponieważ większość znajomych udała się właśnie tam i zachwalała ten kraj, chwaląc się sukcesami. Wyjechałem z Polski za pracą nie z powodu własnych ambicji, nudów czy pazerności,a le dla rodziny. Chcąc poprawić jej byt, zapewnić komfort i stabilność dochodów musiałem to zrobić. Od pewnego czasu było tylko gorzej. Nie chciałem wyjeżdżać, ale nie miałem wyjścia. Dzięki zagranicznym zarobkom możemy żyć godnie, co więcej planujemy wspólne zamieszkanie na stałe w Anglii. Jak się okazało praca w Anglii okazała się jeszcze lepsza niżeli mi ją przedstawiano, zwłaszcza pod kątem możliwości zarobkowania. Niepotrzebnie się obawiałem wyjazdu, chociaż wiem że trafiłem dobrze, a mogłem o wiele gorzej. Mogło się nie udać, niemniej pozytywne nastawienie mnie uratowało. Osiągnąłem w krótkim czasie sporo, zarobiłem jeszcze więcej, a widząc warunki życia w Anglii stwierdziłem, ze o wiele lepszym rozwiązaniem będzie sprowadzenie rodziny do Anglii. To bardzo trudna decyzja, zwłaszcza dla dzieci, jednak warto myśleć o przyszłości. Cieszę się, że mam możliwość poprawy bytu rodzinie i to w taki sposób. Szkoda, ze nie udało się nam w Polsce, jednak być może kiedyś wrócimy do kraju, zaczniemy od nowa, z pewnym kapitałem wiedzy i gotówki. Obecnie pracujemy nad tym byśmy byli zdrowi, szczęśliwi i nie musieli wciąż martwić się o pracę. To nam zapewnia Anglia. Z czasem zaczynam też myśleć o zmianach i swojej karierze, rozwoju. Pracodawca chętnie we mnie inwestuje a ja chętnie się uczę. Chciałbym coś osiągnąć poza wynagrodzeniem i to motywuje mnie .

Categories: praca w Anglii

Dobra wiadomość

anglia3Praca to dziś trudny temat. Co prawda mam pracę, ale płaca z tego tytułu jest co najmniej niezadowalająca. Chciałbym coś zmienić, wykazać się, więcej zarabiać, ale czuję się jak w potrzasku. Nie mogę rzucić obecnego zatrudnienia do czasu kiedy nie znajdę lepszej pracy i nie mogę szukać pracy dopóki pracuję. Nie mogę pozwolić sobie na przerwę w zatrudnienie z uwagi na ograniczone finanse i brak oszczędności. Nawet nie bardzo stać mnie na wyjazd z kraju, w końcu potrzebny jest kapitał na start, jakiś początek. Każda inwestycja w moim przypadku odpada, dlatego tez potrzebuje pomocy przyjaciół. Mimo iż w swoim otoczeniu mam wiele osób które wyjechały z Polski to jakoś nie złożyło się bym mógł wyjechać do kogoś, by ktoś mógł mi zaoferować pracę. Od dłuższego czasu rozglądam się za lepszą praca i nie udawało mis ie to aż do dziś. Właśnie dowiedziałem się, ze mam szanse wyjechać do pracy w Anglii, dzięki znajomościom z moim dawnym znajomym. Do ej pory już dawno mogłem wyjechać, jednak obawiałem się wyjazdu w tak zwane ciemno. Potrzebna jest duża odwaga, by móc ot tak spakować się i pojechać. Postanowiłem poszukać pierwszej pracy za granicą poprzez znajomych, których los rzucił właśnie na wyspy. Praca w Anglii wydawała mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem ale nie widziałem się w samotności, w nieznanych rejonach. Dziś właśnie zadzwonił telefon i niezmiernie się cieszę, że wyjeżdżając wiem, że mam wsparcie, że będę miał z kim mieszkać, rozmawiać i pracować. Od razu mi lepiej, czuję się raźniej i z tego się bardzo cieszę. Już się doczekać nie umiem wyjazdu i pierwszej wypłaty.

Categories: praca w Anglii

Daleko, a jednak blisko

anglia2Każdy chciałby pracować blisko domu, jednak czasem nie ma takich możliwości. Wyjazd do Anglii to często jedyne wyjście z trudnej sytuacji zawodowej i finansowej jednocześnie. Anglia wydaje się bardzo odległą destynacją. Rozłąka dzieląca rodzinę bywa trudna. Pomóc nam może świadomość bliskości z uwagi na loty z Anglii. Kiedy popatrzymy n to, iż w dwie godziny jesteśmy w stanie pokonać te odległość samolotem i być razem z rodziną Anglia poprawia nastroje emigrantów zarobkowych. Loty do Anglii stały się niezmiernie tanie i popularne, co za tym częste i dostępne dla każdego. A wszystko za sprawą pracowników, którzy z Polski emigrowali do Anglii. Praca w Anglii tym samym stał się jeszcze bardziej atrakcyjna. Możemy latać do rodziny, w delegację nie obciążając za bardzo budżetu domowego. Nie tylko dl Polaków stała się ta droga krótsza, wygodniejsza i bardziej przystępna. Również dla Anglików odwiedzających Polskę. Osoby które pojechały do Anglii często odwiedzają rodziny i zapraszają swoich bliskich do Anglii. Ruch na trasach Warszawa Londyn jest bardzo duży. Praktycznie każde lotnisko w Polsce obsługujące loty międzynarodowe oferuje loty do Anglii. Wiele z nich obsługują tanie linie lotnicze. Weekend w Polsce dla imigrantów polskich w Anglii to groszowy wydatek przy angielskich zarobach. Jak wiele osób korzysta z podróży lotniczych między Polską a Wielką Brytanią widać w szczególności w okolicach świat, czy to Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, kiedy samoloty s pełne po brzegi. Połączenia najczęściej są z Londynem, ale nie tylko, bowiem z wielu lotnisk w Anglii można przylecieć do Polski.

Categories: praca w Anglii

Nieustannie na topie

anglia1Wydawać by się mogło, iż moda na wyjazdy do Anglii za praca już przeminęła, a jednak nie. Wciąż coraz to młodsi Polacy wyruszają na podbój Londynu mając nadzieję na sukces i zarobienie niemałych sum na swoją przyszłość. Część z nich wyjeżdża z zamiarem zostania, bezpowrotnie, część wręcz przeciwnie traktując Anglię jako przystanek i pewien etap w życiu pozwalający na zarobienie kapitału pod inwestycję w siebie i dalszy rozwój zawodowy. Zwykle bywa tak przewrotnie, iż to ci którzy planowali zostać na stałe z różnych przyczyn wracają do kraju, a ci którym wydawało się że jadą na miesiąc, pół roku zostają na wiele wiele lat. O zatrudnienie w Anglii jest coraz trudniej z uwagi na rosnąca konkurencję wśród Polaków ale i emigrantów z Syrii i innych krajów. Mimo wszystko dobra renoma polskiego pracownika pracuje na korzyść naszych rodaków. Pracodawcy chętnie oferują pracę Polakom. Co więcej warunki prowadzenia firmy na własny rachunek są na tyle sprzyjające iż wielu polskich emigrantów zarobkowych korzysta z tej sposobności. Okazja na duże pieniądze w Anglii pojawia się w tej samej częstotliwości co w innych krajach, mimo wszystko popularność Anglii wciąż jest dużą. Pewnym czynnikiem, jaki ma wpływ n tę sytuacje jest znajomość angielskiego. Dziś praktycznie każdy młody Polak mówi całkiem dobrze po angielsku, co ułatwia komunikację przede wszystkim w krajach anglojęzycznych jak Wielka Brytania i Irlandia. trudno się zatem dziwić, iż wybierają Anglię, kierunek sprawdzony i wciąż obiecujący dla młodego pokolenia nie widzącego miejsca na rynku pracy dla siebie w Polsce.

Categories: praca w Anglii