Praca Anglia

Category :

Informacja o zatrudnieniu

programistaZanim podejmiemy pracę dobrze jest zgromadzić wszelkie informacje o oferowanym zatrudnieniu. Wyruszając za granicę do pracy warto mieć na uwadze iż umowa o pracę będzie z nami spisywana w języku kraju do którego się udajemy. Jeżeli nie znamy przepisów praca pracy angielskiego to może być nam trudno wynegocjować stosowne warunki pracy. Co więcej gdy nasz angielski jest słaby ciężko będzie nam przetłumaczyć umowę o pracę. Tymczasem praca w Anglii daje wiele możliwości ale i jest obwarowana kompletnie różnymi przepisami niż polskie prawo. Warto wcześniej przeanalizować wzory umów w języku angielskim, jak tez dopytać o swoje prawa i obowiązki, aby nie dać się oszukać i wyzyskać. Praktyki nieuczciwości i wykorzystania niewiedzy cudzoziemca niestety wciąż są powszechne. Co prawda trudno w Anglii o tak zwaną umowę na czarno, to jednak pracodawcy nie rzadko spisują umowy tak aby były na niekorzyść pracownika, oczywiście zgodnie z prawem. Podpisując taka umowę nie mamy już możliwości jej zmiany. Stąd dobrze jest się przygotować na negocjacje jeszcze przed spisaniem umowy. Nie można zgadzać się na brak szacunku do pracownika. Jeśli nie ten pracodawca, to znajdzie się inny. Pracodawca który od początku nas oszukuje nie jest godzinę pracy, z czasem można się po nim spodziewać tylko gorszych sytuacji. To ważna przestroga dla każdego kto planuje wyjechać i pracować w Anglii.

Categories: praca w Lonydnie

Dobra praca za dobrą płacę

operator maszyn4Problemem rynku pracy w Polsce nie jest brak pracy, bo to się już zmieniło i to radykalnie, ale to jaką płace pracownikowi jest w stanie zaoferować pracodawca. W dużej mierze nie jest to wina pracodawcy robiącego oszczędności na kadrze personelu ale wynika to z dużych obciążeń finansowych pracodawcy przez państwo. Wysokie składki na ubezpieczenie, podatki, liczne opłaty powodują ze zyski firm są niewielkie i tym samym wynagrodzenia nie mogą być porównywalne z zachodnimi. Praca w Anglii stanowi pewną ucieczkę od polskiego systemu wynagrodzeń. Rynek pracy na wyspach wciąż jest chłonny a Polacy znajdują tam szczęście z wiązane z odpowiednim wynagrodzeniem w stosunku do wysiłku i wiedzy potrzebnej do wykonywania danej pracy. Oczywiście mało wymagające prace są tez proporcjonalnie mniej popłatne. Mimo wszystko istnieje sprawiedliwość społeczna i praca się opłaca. Za nawet najniższe wynagrodzenie pracownik jest w stanie wynająć mieszkanie, otrzymać samochód, siebie a czasem i rodzinę. Jest to w Polsce nie do pomyślenia, gdyż polska pensja wystarcza trudno powiedzieć na co poza jedzeniem. Nie ma się czego dziwić, że młodzież kończąc szkołę nawet nie podejmuje trudu szukania polskich ofert pracy bo i po co, skoro z dnia na dzień mogą podjąć pracę w Anglii i zarabiać kilka razy więcej niż w Polsce czerpiąc ponadto dodatkowe korzyści jak szkolenie języka angielskiego.

Categories: praca w Lonydnie

Siła w grupie

marketing3Wyjazd grupowy do Anglii to nie głupi pomysł. Trudno go zorganizować, ale z nasza paczką nie będzie tak źle. Tak postanowiliśmy już w czerwcu, gdy zaczęły się nam wakacje. Lada chwila październik a my ciągle w Anglii. Dlaczego? No cóż trudno jest porównać zarobki w Anglii z tymi oferowanymi za prace dla studentów w Polsce. Obawiam się, ze na długo do kraju nie wrócę. Nieco martwi mnie reakcja mamy, gdy powiem, że rzucam studia. Jedyna nadzieja ze się z tym pogodzi kiedy zapowiem kontynuację nauki w Anglii, co jest możliwe i wysoce prawdopodobne. Już dziś zaczęłam szukać informacji na ten temat. Życie w Anglii odpowiada mi i co więcej jestem samodzielna, a przecież o tym mama zawsze marzyła. Tutaj jestem w stanie zarabiać i na siebie i na nią i jeszcze mi trochu zostanie. To największa zaleta tego wyjazdu. Poznałam życie na własny rachunek i pracę która się opłaca. To zupełnie coś innego niż roznoszenie gazetek reklamowych hipermarketu za kilka groszy na godzinę. Tutaj pracuję w sklepie. Rozwieszam ciuszki na wieszakach, metkuję towar i czas mi leci. Dodatkowo mam możliwość wyłowienia tanich promocji w jednej z najbardziej znanych sieciówek nie tylko w Wielkiej Brytanii. Myślę o tym by dodatkowo na tym zrobić biznes sprzedając te szmatki z zyskiem na przykład na polskim portalu aukcyjnym. System ten muszę jeszcze dopracować, zwłaszcza ze to nasz wspólny biznesowy pomysł z dwoma koleżankami. Grunt to przedsiębiorczość w polski stylu.

Categories: praca w Anglii

Pierwszy wyjazd

hiszpania4Nie wszyscy lubią wiedzieć co im czeka, ja nie należę do tego grona ryzykantów. Zawsze wole sprawdzić co i jak, by nie było zaskoczenia. Bez wątpienia takie postępowanie jest bezpieczniejsze, chociaż być może wiele tracę i mogłabym korzystać z życia o wiele więcej. Mimo to wolę siebie taka jaka jestem. Czasem zazdroszczę tym, którzy w sposób spontaniczny wybierają, decydują i realizują swoje plany podejmując decyzję o wyjeździe z kraju za pracą z dnia na dzień. Moja znajoma wyjechała w niedzielę do Londynu, gdy widziałyśmy siew piątek nie miała planów na weekend. Co więcej już drugi miesiąc z Londynu nie wróciła, praca w Anglii jest odpowiada, znalazła ja w dwa dni i ciszy się życiem. Ja tak nie umiem. Przygotowanie do pierwszego wyjazdu na emigracje kosztowało mnie nie mało czasu. Postanowiłam wiele rzeczy sprawdzić i ocenić na odległość, by być przygotowaną na różne scenariusze zdarzeń. Uparłam się, ze wyjazd ten nie mogę zakończyć porażką, nie znaczy to jednak ze nastawiam się wyłącznie na sukces. Praca w Anglii nie jest szczytem moich marzeń, jednak uznałam ze na jakiś czas warto jest wyjechać. Przede wszystkim bardzo zależy mi na tym, aby mój angielski był płynny i bez zahamowań, co w Polsce trudno uzyskać. Zależy mi również na poznaniu znajomych Anglików i osoby mieszkające w Anglii na stałe. Mam ten plus, że sporo starszych koleżanek już jest w Anglii i są dla mnie podporą oraz wartościowym, wiarygodnym źródłem wiedzy, informacji. To dzięki nim wiem więcej od innych, którzy wyruszają w nieznane.

Categories: praca w Lonydnie

Czy Anglia nadal jest modna?

ksiegowy4Od dłuższego czasu wszyscy których znam wyjechali do pracy, na studia do Anglii. Czy w dalszym ciągu moda na Anglię obowiązuje? Szczerze mówiąc nie chcę tam wyjechać, wolałbym coś innego, może Irlandię? Ale.. No właśnie, skoro większość wybiera Anglię, to warto sprawdzić dlaczego i czemu wciąż mimo upływu lat wyjeżdżają właśnie w ten region Europy. Z pewnością jednym z powodów jest język. W końcu dziś trudno spotkać młodą osobę która nie mówiłaby po angielsku chociaż w stopniu podstawowym. Jednak czy język jest aż tak ważny? W Irlandii też posługują się angielskim a popularnością nie cieszy się tak wielka jak Wielka Brytania. Postanowiłem zbadać bliżej przyczyny. Osobiście jestem za Irlandią. Dlaczego? Dlatego ze zarobki są w euro, uczelnie maja równie wysoki poziom kształcenia, Irlandia jest przyjazna dla Polaków, dojazd jest równie łatwy i tani, a ponadto znam angielski i nie muszę podążać za modą. Warto jest się wyłamać i pokazać własny punkt widzenia. Póki co znajomi się ze mnie śmieją, że głupi jestem bo Oxford, bo Harvard itd. jednak czy oni będą studiować właśnie na tych uczelniach? Raczej nie, więc co za różnica. Rodzice dali mi wolna rękę. Zadeklarowali pomoc na początek, dlatego zacząłem przeglądać zasady studiowania i uzyskania ewentualnego stypendium, aby mieć szanse się utrzymać, gdybym nie dał rady pracować i dorabiać w międzyczasie. Zobaczymy jak się moje losy potoczą, być może faktycznie magia Anglii mnie obejmie i zmienię kierunek.

Categories: praca w Anglii, praca w Lonydnie