Praca Anglia

Category :

Praca w Anglii dla młodszych i starszych

Zdecydowana większość emigrantów to ludzie młodzi – dwudziestolatkowie lub nawet osoby poniżej 20. roku życia. Wynika to z ich własnych obserwacji otaczającego świata – za granicą żyje się lepiej, zarabia się więcej, i to bez wykształcenia – po co zatem tracić czas na studia, skoro można wyjechać do Anglii zaraz po szkole średniej, znaleźć pracę po znajomości i dzięki temu żyć godnie przez kolejne lata bez wyrzeczeń i stresu jaki pociąga za sobą nauka na studiach? Dla ludzi starszych, po 40-tym roku życia, praca w Anglii nie jest już tak atrakcyjna. Wielu z nich w swoim życiu pracowało już na stanowiskach, które pozwalały zarobić w przybliżeniu tyle, ile zarabia się w Anglii. Osoby te mają już swoje zawody, swoje przyzwyczajenia, i wcale nie uśmiecha im się pracować poniżej kwalifikacji za granicą. Co więcej, często osoby w średnim wieku nie znają języka angielskiego, zatem bariera językowa jest dla nich dość trudna do pokonania. Jednak angielskie firmy na mało wymagające stanowiska zatrudniają chętnie zarówno młodszych jak i starszych, osoby znające język i bez jego znajomości. Wszystko zależy od tego, czego wymaga się na konkretnym stanowisku – na niektórych potrzebni są młodzi, energiczni i silni ludzie, którzy od czasu do czasu potrafią zamienić parę zdań po angielsku, a do innych – stateczne, spokojne osoby, których atutem jest solidność i odpowiedzialność przy wykonywaniu powierzonych zadań. Dlatego też w Anglii znajdzie się praca dla każdego, kto tylko ma chęć zrobić coś ze swoim życiem.

Categories: praca w Anglii, praca w Lonydnie

Podejmij wyzwania zawodowe w Anglii

tester3Zdobycie wykształcenia w Polsce wiąże się dla wielu młodych ludzi z wieloma wyrzeczeniami, nieprzespanymi nocami, trudami zdobywania wiedzy. Przykro byłoby to wszystko przekreślić i wyjechać do Anglii na zmywak tylko dlatego, że w Polsce trudno jest znaleźć pracę w zawodzie, a lepiej pracować poniżej kwalifikacji za granicą niż głodować z dyplomem w ręku w Polsce. Jednak praca w Anglii nie musi wcale oznaczać pracy poniżej kwalifikacji i godności osobistej. Jest wiele stanowisk, które wymagają odpowiedniego wykształcenia, stąd też osoby na przykład z wykształceniem medycznym lub finansowym mogą się dobrze odnaleźć na angielskim rynku pracy. Anglicy bardzo chętnie zatrudniają Polaków, uznając ich za ludzi pracowitych, ambitnych i chętnych do współpracy. Dobrze jest oczywiście podszlifować swój język angielski przed wyjazdem, by móc się starać o te nieco bardziej wymagające posady, wymagające kontaktu z innymi ludźmi – klientami, pacjentami. Tak naprawdę liczba miejsc pracy nie wymagających kontaktu z innymi ludźmi w języku obcym jest ograniczona. Trudno byłoby znaleźć wysoce specjalistyczną pracę, która nie wymaga znajomości języka angielskiego w wysokim stopniu. Im bardziej zaawansowane jest stanowisko pracy, na które aplikujemy, tym mocniejszy musi być nasz angielski. Warto się jednak podjąć jego nauki i poszukiwać w Anglii pracy w swoim zawodzie, oczywiście tuż po tym jak oswoimy się z pracą nieco poniżej kwalifikacji i poznamy specyfikę kraju, jego ludzi i w dodatku zdobędziemy nieco kontaktów, które mogą ułatwić znalezienie pracy w zawodzie.

Categories: Bez kategorii

Praca w Anglii – nie tylko na zmywaku

kierownikzespolu2Większość młodych ludzi wyjeżdżała jeszcze kilka lat temu do Anglii, by pracować tam na najbardziej niszowych stanowiskach, ale zarabiać tych kilkaset funtów – co w przeliczeniu na złotówki okazywało się całkiem przyzwoitą średnią polską płacą. Innymi słowy, praca w Anglii na przysłowiowym zmywaku była bardziej opłacalna niż praca w Polsce na niejednym stanowisku wymagającym wyższego wykształcenia! To oczywiście nie jest żaden powód, by rezygnować z robienia studiów, czy z dobrej posady w Polsce, żeby zarabiać nieco więcej w Anglii na stanowisku obarczonym mniejszą odpowiedzialnością. Pamiętajmy, że zmywak w Anglii powinien nie być celem samym w sobie, leczy tylko środkiem do celu. Gdy nie znamy jeszcze języka, a potrzebujemy jakichkolwiek pieniędzy, by utrzymać się w Anglii – wówczas warto zacząć od zmywaka, pracy w kuchni, w fabryce lub gdziekolwiek, gdzie nie wymagane są żadne kwalifikacje. Nie powinniśmy jednak na tym poprzestawać – należy się intensywnie uczyć języka i zdobywać różne kontakty, by w przyszłości móc zmienić pracę na nieco lepszą. Ci, którzy mają dobre wykształcenie zdobyte w Polsce, mogą spróbować znaleźć pracę w swoim zawodzie w Anglii. Jest to świetna perspektywa dla tych, którzy nie mają w Polsce żadnych zobowiązań, a chcą się rozwijać zawodowo i zarabiać więcej niż koledzy na podobnych stanowiskach w Polsce. Dzięki temu możemy się spełniać zawodowo i zarabiać, co sprawi, że nie zmarnujemy swojej życiowej szansy na sukces i wreszcie będziemy mogli się czuć jak ludzie spełnieni!

Categories: praca w Anglii, praca w Lonydnie

Jak znaleźć dobrą pracę w Anglii

  1. ksiegowy3Do Anglii najczęściej wyjeżdżały osoby, które nie mając żadnego wykształcenia kierunkowego w Polsce nie były w stanie zdobyć posady za dobre wynagrodzenie. Praca nie wymagająca jakichkolwiek kwalifikacji, męcząca, stresująca i trudna, za wynagrodzenie wysokości minimalnej krajowej – lub nawet niższe – to nie jest marzenie każdego człowieka. Zatem wielu z nas wybrało życie na emigracji – praca w Anglii na zmywaku jest dużo przyjemniejsza niż na tym samym stanowisku w Polsce, ponieważ otrzymuje się za nią czterokrotnie wyższe wynagrodzenie, a to już pozwala na prowadzenie swobodnego życia, a nawet na oszczędzanie pieniędzy na jakieś większe cele. Wbrew pozorom Polacy nie mają wyjątkowo wysokich wymagań – zależy im jedynie na tym, by móc swobodnie utrzymać się z jednej pensji, by po opłaceniu rachunków i zakupie żywności zostało jeszcze coś, co można przeznaczyć na wakacje lub odłożyć na nowy samochód. Aby znaleźć dobrą pracę w Anglii, należy przede wszystkim przyjechać tam i poszukiwać ofert pracy – nie tylko tam, gdzie pracodawcy oficjalnie ogłaszają, że potrzebują pracownika. Po drugie – warto podszlifować swój język. Nie znając angielskiego teoretycznie można dostać najprostszą pracę, która nie wymaga jego używania. Niemniej jednak, jeśli zechcemy w przyszłości podjąć się jakiejkolwiek lepszej posady, musimy popracować nad swoją umiejętnością porozumiewania się z potencjalnymi pracodawcami, a także klientami czy współpracownikami. Choć sama znajomość języka może nie wystarczyć, to jest ona absolutnym minimum, jeśli myślimy by osiąść w Anglii na dłużej.

Categories: praca w Anglii

Praca w Anglii dla ludzi z wykształceniem

sekretarka2Osoby, które posiadają ciekawe wykształcenie kierunkowe, mogą pomyśleć o wyjeździe na obczyznę. Niekoniecznie musi być tak, jak jeszcze kilkanaście lat temu, że praca w Anglii to opcja tylko dla tych, którzy nie mają ukończonej żadnej szkoły i w Polsce nie mogą znaleźć dla siebie jakiejkolwiek pracy. Dziś na pracę za granicą stać tak naprawdę nielicznych – ci, którzy pozostają za granicą od lat, muszą tam żyć i choć zarabiają w obcej walucie, to wydają również obcą walutę. Powodzi im się całkiem przyzwoicie, jednak mieszkanie na stałe w Anglii narzuca pewien styl życia, któremu warto się przyporządkować, jeśli chce się tam spędzić ciekawy okres życia. Ci, którzy posiadają wykształcenie, powinni pomyśleć o wyjeździe do Anglii. Można tam zdobywać doświadczenie w pracy zawodowej – funkcjonuje tam wiele korporacji, w których praca jest prestiżem i przywilejem nielicznych. Jeśli mamy ochotę spróbować swoich sił w pracy za granicą i zarabiać kilkakrotnie więcej niż w Polsce, pomyślmy o robieniu kariery w Anglii. Bardzo chętnie przyjmuje się tam Polaków do pracy, nie tylko na niszowych stanowiskach, ale coraz częściej również na stanowiskach wymagających wykształcenia i doświadczenia. Wielu Polaków robi kariery w Anglii na przykład jako lekarze, pielęgniarki, pracownicy sklepów, czy w finansach. W przypadku pracy za granicą liczą się dobre chęci, ambicje i znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – dzięki tym cechom możemy uderzać w stanowiska nieco lepsze niż praca w restauracji na zmywaku.

Categories: praca w Lonydnie