Praca Anglia

Category :

Pobyt na stałe

 

anglia1Tekst ten będzie inny od pozostałych, ponieważ nie będzie opisywał warunków bytowych i płacowych w Anglii. Będzie on opowiadał historię pewnej dziewczyny, która opuściła Polskę zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Dziewczyna podjęła prace początkowo w Niemczech jako opiekunka do dwójki dzieci. W Niemczech spędziła ponad dwa lata i wszystko wskazywało na to, że właśnie tam będzie chciała zostać, ponieważ rodzice dzieci, którymi się opiekowała zaproponowali jej pracę w swojej rodzinnej firmie. Jednak ona podjęła decyzje o wyjeździe do Anglii, ponieważ tam właśnie wyjechał do pracy jej ówczesny chłopak. Dziewczyna podjęła prace w pizzerii, potem w jednej z londyńskich fabryk. Niestety związek się rozsypał i dziewczyna pozostała sama poza granicami kraju. Z dala od bliskich i jej rodziny. Praca w Anglii w tamtejszej fabryce była jedyną rzeczą, która trzymała ja na emigracji, ponieważ dobrze zarabiała. Chciała wracać do kraju jednak szczęście się do niej uśmiechnęło. Z Anglii wyjechała na Jersey. Jest to wyspa pomiędzy Francją a Wielką Brytanią. Tam szybko znalazła zatrudnienie w recepcji przychodni. Postanowiła, że nie podda się i nie wróci do kraju. Zaczęła uczyć się angielskiego oraz uczęszczała na zajęcia z administracji i panujących przepisów. Poznała mężczyznę, również pracującego na Jersey. Aktualnie są małżeństwem i kupili tam dom. Przylatują do Polski na święta czy inne uroczystości rodzinne, ale podjęli decyzję o nie wracaniu do kraju na stałe. Nie mają dzieci ale są szczęśliwi.

Categories: praca w Anglii

Pogoń za marzeniami

 

anglia3Każdy z nas ma swoje marzenia. Jedni chcą zostać milionerami inni polecieć w kosmos a jeszcze inni marzą o tym aby podjąć prace pozwalająca na realizowanie swojej pasji. Ta opowieść będzie właśnie o takim człowieku, który pewnego dnia podjął decyzję, która diametralnie zmieniła jego życie. Historie te można znaleźć na jednej ze stron internetowych, zawierających opinie na temat życia i pracy poza granicami naszego kraju. Otóż historia dotyczy mężczyzny , który kiedyś mieszkał i pracował w Polsce. Mężczyzna ukończył szkołę techniczna o profilu mechanicznym, po czym wyjechał do jednego z większych miast w Polsce w celu podjęcia tam dalszej nauki na studiach. Aby podjąć taka naukę zaczął szukać pracy aby zapłacić za mieszkanie, które wynajmował razem z grupa swoich znajomych. Znalazł prace na stanowisku przedstawiciela handlowego w jednej z większych firm. Zarabiał dobrze, co pozwoliło mu na realizowanie swojej pasji jaka były samoloty. Czytał wszelkie nowinki techniczne na temat budowy samolotu, latał szybowcem i był wielkim pasjonatem. Pewnego dnia zauważył ogłoszenie o stażu na jednym z angielskich lotnisk. Praca w Anglii była jednak bezpłatna i trwała trzy miesiące. Mężczyzna postanowił skorzystać z sytuacji, ponieważ miał w mieście, którego dotyczyło ogłoszenie rodzinę u której mógł się zatrzymać. Błyskawicznie podjął decyzje o wyjeździe. Dzisiaj pracuje na tym lotnisku jako pomocnik głównego mechanika i jest jego prawą ręka. Chociaż w Polsce zostawił wszystko to nie żałuje podjętej przez siebie decyzji.

Categories: praca w Anglii

Kiedyś i dziś

 

anglia4Wyjazdy za granice w celu poszukiwania pracy zaczęły się już kilkanaście lat temu. Zaczęły się w momencie kiedy Polska otrzymała członkostwo w Unii Europejskiej. W tamtych czasach nie wszystkie kraje członkowskie otworzyły swoje granice na polskich pracowników. Niektóre wprowadziły przepisy zezwalające na zatrudnianie pracowników z Polski w ograniczonym zakresie. W tamtym okresie bardzo popularnymi krajami, do których wielu naszych rodaków wyjechało była Anglia i Irlandia. Działo się to z tego powodu, że kraje te są blisko naszej granicy i wielu tamtejszych pracodawców zatrudniało pracowników z Polski. Wyjeżdżało wtedy bardzo dużo osób o różnych kwalifikacjach i z różnym wykształceniem, niektórzy nawet po szkole średniej lub bez znajomości języka. Wiele osób narzekało wtedy na warunki, ponieważ najczęściej płace nie były wysokie w porównaniu do kosztów utrzymanie i wiele osób mieszkało w jednym mieszkaniu po kilka bądź kilkanaście osób aby zaoszczędzić na tych kosztach. Jedna pracę można było szybko znaleźć. Obecnie warunki te uległy zmianie, ale również ciężej jest zdobyć zatrudnienie. Praca w Anglii już nie jest taka łatwa do zdobycia. Przede wszystkim na znalezienie pracy w ciemno bez języka nie ma co liczyć. Można zawsze udać się do Agencji pośrednictwa pracy, jednak nie jest powiedziane że od razu ta prace dostaniemy. Najlepiej nie nastawiać się na wyjazd w ciemno i szukanie pracy na miejscu, ponieważ może się to skończyć dużym rozczarowaniem, strata pieniędzy oraz powrotem do kraju.

Categories: praca w Anglii

Magazyn sortowania odzieży

 

anglia2Wszyscy potrzebujemy odzieży wierzchniej. Na rynku jest pełno sklepów oferujących ubrania, buty czy dodatki do różnych strojów takich jak torebki, szale czy paski. Sklepy te oferują markową odzież lub nie markową ale nowo wyprodukowane. Jednak na rynku istnieją też sklepy oferujące swoim klientom odzież używaną. Takie sklepy noszą nazwę Second Hand, a potocznie mówi się o nich lumpeksy. Second Hand czyli odzież z drugiej ręki często sprowadzana jest spoza granic naszego kraju. Najczęściej jest to Anglia. W wielu second handach na terenie Polski znajdziemy odzież właśnie z Anglii. W Anglii natomiast jest wiele firm zajmujących się gromadzeniem takiej odzieży, sortowaniem jej a później wysyłką do danego kraju. Do jednej z takich firm zostało ostatnio zamieszczone ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko pracownika magazynowego w sortowni odzieży. Praca w Anglii jest dostępna dla osób bez doświadczenia ale posługujące się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie przyjmować zamówienia oraz przygotowywać towar do wysyłki. Będzie również sortować towar i umieszczać go w odpowiednio przygotowanym miejscu na magazynie, oraz dokładnie opisywać towar. Pracodawca zapewnia pomoc w zakwaterowaniu poprzez brytyjskie biuro nieruchomości. Zapewnia również dojazd z wielu miast na terenie Polski. Gwarantuje elastyczne terminy tych wyjazdów. Zarobki również są atrakcyjne, a zatrudnione osoby mogą również liczyć na wypracowanie nadgodzin, które będą dodatkowo płatne. Praca ta jest praca tymczasowa.

Categories: praca w Anglii