Praca Anglia

Category :

Życie emigranta w Anglii

angliaWyjeżdżając za granicę do pracy, zwykle nie myśli się o zamieszkaniu tam na stałe. Emigrantów przeraża myśl o konieczności porozumiewania się w obcym języku, poznawania niuansów życia w obcym kraju. Tak naprawdę tylko dobrze płatna praca w Anglii jest w stanie wielu z nich przekonać do tego, aby w ogóle zdecydowali się na wyjazd ze swojej dobrze znanej, oswojonej Polski. Pierwsze dni na obczyźnie zwykle są trudne, i to wcale nie dlatego, że tęskni się za krajem – na tęsknotę jest jeszcze za wcześnie. Trzeba nauczyć się mówić w obcym języku na co dzień, kupować w obcych sklepach produkty, których się nie zna, i z których nie umie się jeszcze gotować. Trzeba nauczyć się płacić nową walutą i nie przeliczać jej na złotówki – co jest bardzo częstym nawykiem emigrantów, którego trudno się pozbyć. Z biegiem czasu udaje się to wszystko oswoić. Ceny przestają się już wydawać tak kosmicznie wysokie, ponieważ przestaje się je przeliczać na złotówki. Język staje się coraz bardziej zrozumiały i coraz łatwiej jest się w nim porozumiewać. Organizm przyzwyczaja się do ciężkiej fizycznej pracy i nowych warunków. Coraz łatwiej jest oszczędzać zarobione pieniędzy, ponieważ przestaje się kupować absolutnie wszystko, co wpadnie w rękę. Oczywiście, początkowo życie emigranta w Anglii nie jest łatwe, bo wszystkiego trzeba się uczyć od nowa. Jednak po kilku tygodniach czujemy się w Anglii jak u siebie w domu i tylko od czasu do czasu pojawia się tęsknota za polskim jedzeniem, klimatem i spaniem w swoim własnym , a nie wynajętym łóżku.

Categories: praca w Anglii

Życie codzienne i praca w Anglii


anglia2
Osoby, które wyjeżdżają za granicę do pracy, musza nawyknąć do codziennego życia za granicą. Diametralnie różni się ono od tego, co znamy w Polsce, choć może nam się wydawać, że przecież żyjemy tam bardzo podobnie. Jednak praca w Anglii zmienia nasz codzienny sposób życia o 180 stopni. Pracujemy więcej, ciężej, ale za lepsze pieniądze, a zatem zmienia się nasze nastawienie do pracy i do zakupów. Czas po pracy spędzamy nieco inaczej niż będąc w Polsce – chętniej spotykamy się z innymi Polakami mieszkającymi niedaleko nas. Zwiedzamy okolice, szczególnie że teraz stać nas na takie wycieczki. Dużo więcej czasu spędzamy na rozrywce. Będąc z daleka od swoich rodzinnych gospodarstw i obowiązków, nie mamy już tyle spraw na głowie, możemy zatem poświęcać więcej czasu na rozwój osobisty, spotykanie się ze znajomymi, a także inne przyjemności. Tak właśnie żyje wielu Polaków w Anglii. Normalne jest u nich spotykanie się rodaków na grillach urządzanych pod domem któregoś z nich. Powszechne jest wychodzenie ze znajomymi na zakupy, na lodowisko czy na weekendową wycieczkę. Dużo więcej czasu poświęca się znajomym, ponieważ i warunki materialne ku temu sprzyjają. Mając wyższe zarobki jesteśmy bardziej skłonni dzielić się pieniędzmi z innymi, więc chętniej zapraszamy innych do siebie czy organizujemy jakieś przyjęcia. Każdy ciężko pracuje na te pieniądze, a zatem nikt nikomu nie zazdrości, ponieważ standard życia emigrantów z Polski za granicą jest bardzo podobny. Życie płynie więc nieco inaczej – na pewno szybciej i ciekawiej.

Categories: praca w Anglii

Angielski five o’clock po pracy


anglia3
Praca za granicą to nie tylko zarabianie w obcej walucie. To również – a może przede wszystkim – możliwość czerpania pełnymi garściami z obcej kultury. Na przykład praca w Anglii daje możliwość zaczerpnięcia od Anglików angielskiego szyku i klasy. Są to cechy raczej niespotykane w innych krajach, dlatego też warto je obserwować i powielać. Dzięki temu mamy szansę być ludźmi nowoczesnymi, obytymi w świecie. Poznawanie nowej kultury jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Dlatego też wyjeżdżając do Anglii powinniśmy nie tylko nastawiać się na zarabianie w funtach. Anglicy wciąż jeszcze celebrują słynne five o’clock, choć oczywiście słynna angielska herbatka wcale nie musi odbywać się o tej godzinie. Jest to jednak często godzina idealna na to, by napić się gorącej herbaty, usiąść na chwilę po pracy, odpocząć, skonsumować pyszne ciastko lub niewielkie kanapeczki . W Anglii five o’clock bardzo często wykorzystuje się jako czas dla znajomych, podczas którego można coś smacznego przekąsić i pogawędzić. Po pracy taka rozrywka jest bardzo wskazana, jest swoistym wstępem do spokojnego, udanego i relaksującego wieczoru. Warto zobaczyć, jak Anglicy celebruja ten swój podwieczorek – co zamawiają w kawiarniach, jak lubią go spędzać. Żyjąc wśród nich bardzo łatwo jest nabrać nawyku celebrowania takich podwieczorków, co jest bardzo przyjemnym i pożytecznym zwyczajem. Warto przenieść go do swojego domu, obojętnie czy mieszka się w Anglii czy w Polsce, ponieważ zwyczaj ten jest bardzo ciepły i rodzinny.

Categories: praca w Anglii

Moja wymarzona praca w Anglii

anglia4Już jako dzieci wielu młodych ludzi miało okazję obserwować swoich rodziców wyjeżdżających do pracy za granicę. Bardzo często ta praca w Anglii kojarzyła się z nieobecnością rodziców na co dzień, ale dawała poczucie bezpieczeństwa finansowego i stabilizacji. Nic więc dziwnego, że wiele młodych osób zaraz po ukończeniu szkoły średniej planuje wyjazd do Anglii na zarobek. Uczą się one już od najmłodszych lat języka angielskiego, ponieważ są przekonane, że to język, który zapewni im przyszłość i pozwoli kiedyś godnie żyć. W Anglii można bardzo łatwo znaleźć pracę, nawet gdy jest się niewykwalifikowanym robotnikiem. Często młodzi ludzie wyjeżdżają tam i tylko na początku pobytu chwytają się pierwszej lepszej pracy, która zapewni im zarobek. Z biegiem czasu, gdy uda im się zdobyć pierwsze kontakty i pokazać, co się potrafi, można szukać lepszej pracy. Młodzi ludzie już od młodych lat doskonalą swój język angielski właśnie po to, by w przyszłości wyjechać za granicę. Wcale nie myślą jednak o pracy na zmywaku. Raczej myślą o płatnych stażach w angielskich firmach, zdobywaniu tam wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Dzięki temu, że rozpoczyna się robienie tam dalekosiężnych planów zawodowych już w młodym wieku, mają one dużą szansę powodzenia. Wystarczy tylko chcieć i mieć sprecyzowane plany na przyszłość. Czasem te plany dotyczą tylko chęci podjęcia jakiejkolwiek pracy za granicą, byleby tylko nie siedzieć w Polsce na bezrobociu. Częściej jednak są dużo bardziej precyzyjne i dużo bardziej ambitne.

Categories: praca w Anglii