Praca Anglia

Category :

Praca w polskich szkołach w Anglii

ból głowy
Do Anglii w ostatnich latach przeprowadziło się na stałe wielu Polaków. Wraz z całymi rodzinami zamieszkują oni angielskie miasteczka, żyją w wynajmowanych domach i pracują w lokalnych fabrykach, sklepach, restauracjach lub innych firmach. Ich dzieci chodzą do angielskich przedszkoli i szkół i wyrastają wśród małych Anglików oraz dzieci z innych państw. W Anglii funkcjonuje wiele polskich szkół, w których zatrudniani się między innymi polscy nauczyciele. Dzięki nim nauka według angielskiego systemu edukacji jest prostsza – szczególnie dla dzieci, które dopiero niedawno przeprowadziły się do Anglii i nie znają jeszcze angielskiego lub znają go bardzo słabo. Dla wykształconych nauczycieli różnych przedmiotów na pewno znajdzie się praca w Anglii. Jest to praca dla Polaków, którzy perfekcyjnie posługują się językiem angielskim, mają pedagogiczny talent i mieszkają na stałe w Anglii. Ten ostatni warunek jest bardzo ważny, ponieważ praca nauczyciela w polskiej szkole nie jest pracą sezonową, którą może wykonywać każdy. Aby zdobyć tę posadę należy mieć odpowiednie wykształcenie i predyspozycje do tego zawodu. Wbrew pozorom kandydatów na nauczycieli w Anglii jest wielu. Młodzi ludzie bardzo chętnie wyjeżdżają na studia do Anglii lub przeprowadzają się tam tuż po ukończeniu studiów. Jest to dla nich opłacalne dużo bardziej niż próby podejmowania zatrudnienia w polskich szkołach, które nie oferują zbyt dobrych płac dla nauczycieli. Dzięki zaangażowaniu polskich nauczycieli możliwe jest solidne kształcenie dzieci Polaków przebywających za granicą.

Categories: praca w Anglii

Praca w fabryce w Anglii

blogging-336376_1280Prace fabryczne są może dość monotonne i często nie wymagające zbyt wielkich umiejętności i kwalifikacji, przez co wydają się mało ambitne. Niemniej jednak to na pracowniku fizycznym operującym na danym stanowisku, spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe wytworzenie lub zapakowanie danego produktu. W Polsce praca w fabryce nie jest najlepiej opłacana. Pracownik taśmowy może liczyć na zaledwie 1500-1800 złotych netto w firmach o ugruntowanej pozycji na rynku. Z kolei praca w Anglii w podobnej wielkości firmach jest opłacana podobnie, tyle że w funtach. Poziom życia w Anglii jest również nieco inny – dużo łatwiej za podstawową pensję się ubrać czy wyżywić, również wynajem mieszkania nie pochłania całej pensji, a zaledwie jakąś jej część. Jest to gigantyczna przepaść pomiędzy realnymi zarobkami i życiem w Polsce, a w Anglii. Dlatego wiele osób nawet posiadających wykształcenie wyższe na ciekawych kierunkach, jest w stanie zaryzykować i przeprowadzić się na jakiś czas do Anglii, by tam zacząć wreszcie zarabiać na przyzwoitym poziomie. Duże angielskie przedsiębiorstwa produkcyjne zatrudniają bardzo chętnie osoby z zagranicy, gdyż mogą im zaoferować niewielkie jak na Anglię stawki. Dzięki temu fabryka oszczędza, a Polak zarabia, mogąc nie tylko godziwie żyć za granicą, ale również odkładać co nieco na swoje potrzeby, a nawet utrzymywać rodziny w Polsce. Po kilku miesiącach skromnego życia w Anglii i odkładania wypłat na konto, można sobie pozwolić na przykład na zakup średniej klasy samochodu używanego, dobrego sprzętu RTV za gotówkę, czy po prostu zdobyć fundusze na niezbędne dla nas wydatki.

Categories: praca w Anglii

Pięciokrotnie wyższe zarobki

Głównym powodem, dla którego ludzie opuszczają ojczyznę i wyjeżdżają do pracy za granicę, jest oczywiście chęć zarabiania dużych pieniędzy. Nie są to oczywiście żadne bajońskie sumy. Każda praca w Anglii wymaga dużego zaangażowania, odwagi by tam przyjechać, uczciwości i również wysiłku. Szczególnie, że dla Polaków najczęściej proponowane są tam prace fizyczne. Z takich prostych, niewymagających prac trudno jest odłożyć pierwszy milion. Niemniej jednak dużo szybciej jest się dorobić niż w Polsce. Istotny jest tutaj zarobek w funtach, które w przeliczeniu dają: 1 funt – około 5 złotych polskich. Za podstawowe prace przy sprzątaniu, utrzymaniu ogrodów, na zmywaku w restauracji czy jako pomoc kuchenna, można tu otrzymać równowartość 5-6 tysięcy złotych na rękę! To kwoty, które w Polsce zarabiają osoby na szczeblach kierowniczych, i to też w większych miastach! Pięciokrotnie wyższe niż w Polsce zarobki sprawiają, że o wiele przyjemniej jest ciężko pracować nawet po wiele godzin, ponieważ mamy świadomość, że nam się to opłaci. Nawet wydając kilkaset funtów miesięcznie na jedzenie i utrzymanie, wciąż zostaje nam wystarczająco dużo, aby część pieniędzy odłożyć na konto, a część wydać na własne przyjemności. Mawia się, że pieniądze szczęścia nie dają. Owszem, jednak nie mając ich wcale na pewno nie będziemy szczęśliwsi niż mając ich nieco ponad swoją miarę. Wychodząc z założenia, że lepiej mieć niż nie mieć, wiele osób decyduje się opuścić ojczyznę na kilka miesięcy, by spłacić swoje długi, zobowiązania, zdobyć pewien kapitał na dalsze inwestycje, lub nawet całkiem na nowo rozpocząć życie w Anglii.
bol glowy po akwie

Categories: praca w Anglii

Praca w Anglii i klasyczny zmywak


ajurweda
Jeszcze kilka lat temu bardzo popularne były wyjazdy „na zmywak” do Anglii. Wówczas taka praca była dla młodego człowieka spełnieniem marzeń. Pozwalała na przyzwoite zarobki w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie. W porównaniu z pracą w Polsce, gdzie trudno było znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie nawet za 1500 złotych, praca w Anglii na jakimkolwiek stanowisku była bardzo pożądana. Podejmowali się jej głównie młodzi ludzie. Stosunkowo najłatwiej było o pracę na klasycznym zmywaku – w restauracjach czy hotelach. Praca ta polega na obsłudze zmywarek do naczyń przeznaczonych do użytku gastronomicznego. Praca ta jest dość ciężka i niewdzięczna, ponieważ moczy się przez wiele godzin ręce w gorącej wodzie i szoruje garnki. Niemniej jednak jest to zajęcie banalnie proste – wystarczy poznać podstawy funkcjonowania zmywarki i obsługi zmywaka, a wtedy praca idzie mechanicznie i bez zastanowienia. Jest to praca spokojna, rytmiczna, mająca swoją specyfikę. W restauracjach zawsze jest co zmywać, zatem pracy nigdy nie brakuje. Można jednak swobodnie zrobić sobie chwilę przerwy i dokończyć zmywanie po powrocie, nie jest to zatem praca pod presją czasu ani na akord. Wiele osób, które wyjechały na zmywak do Anglii po pewnym czasie próbowało poszukiwać lepszego zajęcia. W wielu przypadkach od kariery na zmywaku osoby te przechodziły do coraz to poważniejszych zadań i firm. Głównie zawdzięczają to swojej ambicji i chęci nauczenia się porządnie języka angielskiego, bez którego nie ma szans na jakąkolwiek lepszą pracę w Anglii.

Categories: praca w Anglii