Praca Anglia

Category :

Mechanik samolotowy

insulinomaTo że samoloty to przyszłość ludzkości, było już wiadome w momencie uniesienia się pierwszej maszyny w powietrze. Samoloty to wielkie maszyny z mnóstwem zaawansowanej technologii służące do przewozu towarów ludzi oraz innych materiałów. Jeżeli chodzi o transport pasażerski, kiedyś mogli sobie pozwolić na taki tylko nieliczni ponieważ bilety lotnicze miały zawrotne ceny, niedostępne dla przeciętnych zjadaczy chleba. Obecnie wile krótkich połączeń obsługują tak zwane „ Tanie Linie”. Jest kilka firm na rynku, które oferują swoim klientom przelot do większości europejskich miast za niska i przystępna ceną. Dzięki takim liniom latanie stało się jeszcze bardziej popularne. Firmy te pozwoliły również na zatrudnianie dużej liczby osób. Tanie linie maja swoje przeloty z miast z polski do miast w Anglii. Połączenia te są bardzo popularne zarówno w jedna jak i w drugą stronę. A jak wiadomo samoloty potrzebują po każdym locie przejść przegląd i serwis. Jest to konieczne przez względy bezpieczeństwa. W związku z tym na terenie polski zostały otwarte specjalne szkoły, które szkolą mechaników samolotowych. Po każdym szkoleniu musza przejść egzamin. Zdany egzamin daję możliwość zatrudnienia jako mechanik na dużym lotnisku. Najczęściej jest to Londyn. Więc dla osób marzących o takiej pracy jest możliwość szkolenia i podjęcia pracy jednocześnie. Dzięki takiej możliwości, praca w Anglii jest na wyciagnięcie ręki i to w bardzo poszukiwanym o bardzo dobrze płatnym zawodzie.

Categories: praca w Anglii

Kierowca

SONY DSCOgólnie wiadomo ze Londyn jako stolica Anglii jest często odwiedzany przez turystów. Jest to miasto wielokulturowe o bogatej tradycji ale również posiadające nowoczesne rozwiązania zarówno w budownictwie jak i innych technologiach. Jest to miejsce na mapie, który każdy szanujący się turysta musi odwiedzić. I tak też się dzieje. Na słynnym Tower Bridge spotykamy masę ludzi i codziennie przewija się ich coraz więcej. Londyn jest nie tylko odwiedzany przez turystów. Wile ludzi których interesuje praca w Anglii, również zmierza do Londynu, dlatego iż miasto jest swoistym węzłem komunikacyjnym i z jego portów lotniczych łatwo i szybko możemy przedostać się do każdego miejsca w mieście oraz poza jego obręby. Wielu naszych rodaków pracuje jako kierowcy w firmach które realizują takie połączenia. Wychodząc z lotniska wchodzimy bezpośrednio na płytę dworca autobusowego, skąd odjeżdżają różne rodzaju autokary i busy. Są to pojazdy należące do brytyjskich firm lub prywatnych przewoźników. W zależności od tego jaki bilet kupimy, takim środkiem transportu udamy się w dalszą podróż. Wielu polskich kierowców jest zatrudnionych u prywatnych przewoźników obsługujących trasy z lotnisk. Bilety można kupić za pomocą strony internetowej dostępnej w Polsce. Taki zakup jest bardziej wygodny i pozwala na zaplanowanie podróży bez wychodzenia z domu. Niektóre z firm prywatnych przewoźników to polskie firmy z polskimi właścicielami, zarejestrowane na terenie Anglii.

Categories: praca w Anglii

Polskie piekarnie

choroba sneddonaPo otwarciu Granic Unii Europejskiej, Polacy licznie zaczęli wyjeżdżać za granicę. Na początku naszej bytności w Unii, pierwszym krajem jaki otworzył granice na polskich pracowników była Anglia. Do Anglii wyjechało bardzo dużo osób, zarówno Ci, którzy posługiwali się językiem angielskim jak i również Ci, którzy nie umieli po angielsku ani słowa. Zarówno jedni jak i drudzy znajdowali pracę, dlatego też praca w Anglii była bardzo pożądana przez osoby poszukujące pracy za granica. Wiele osób wróciło i narzekało na warunki jakie panowały w Anglii. Warunki bytowe różniły się bardzo od warunków w Polsce. Odbiegały zarówno warunki mieszkaniowe jak i żywność. W Wielkiej Brytanii, w sklepach spożywczych istnieje dużo gotowych produktów, które są mocno przetworzone. Osoby pracujące w Anglii nie mają czasu na gotowanie sobie posiłków w domu, popyt na gotowe produkty ciągle wzrasta. Jedyne na co mogą sobie pozwoli zapracowani Brytyjczycy to szybkie kanapki, a chleb tez pozostawia wiele do życzenia. Dlatego kilku Polaków mieszkających w Anglii wpadło na pomysł na biznes. Zaczęli wypiekać i sprzedawać chleb oraz inne pieczywo , zgodnie z naszą polską recepturą. Okazało się, ze smak naszego polskiego chleba bardzo przypadł do smaku obywatelom brytyjskim i sprzedaż polskiego chleba zaczęła wzrastać. Chociaż chleb był droższy od tego dostępnego normalnie w Anglii to i tak popyt był bardzo duży. Do tej pory polskie piekarnie świetnie dają sobie rade na brytyjskim rynku.

Categories: praca w Anglii, praca w Lonydnie

Podróż przez Londyn

artretyzmLondyn to stolica Anglii i jedno w najczęściej odwiedzanych miast przez turystów. Dzieje się tak przez wzgląd na dużą liczbę zabytków, tradycję oraz historie tego miasta oraz przez to że można łatwo i szybko dostać się do Londynu z większości Państw europejskich. Na przykład z Polski loty do Londynu odbywają się bardzo często i to z każdego miasta w którym jest lotnisko. Lot z Wrocławia do Londynu trwa nieco ponad godzinę i kiedy zabukujemy bilet wcześniej można naprawdę nie wiele za niego zapłacić. Nie dziwi więc fakt, że ze względu na szybkość i łatwość połączenia, wyjazdy i praca w Anglii są dalej popularne wśród emigrujących zarobkowo Polaków. W Londynie funkcjonuje kilka lotnisk, które są znacznie oddalone od centrum miasta. Najpopularniejsze to Londyn Stansted I Londyn Luton. Port lotniczy Stansted mieści się na północnym wschodzie, natomiast Londyn Luton na północy. Z lotniska mamy dobre połączenie do różnych części miasta, ponieważ z postów lotniczych odjeżdżają autokary do różnych części miasta. Tutaj podróż staje się utrudniona przez wzgląd na zatłoczone centrum i wąskie uliczki, gdzie autokar nie może rozwinąć większych prędkości. W momencie gdy docieramy do centrum dostrzegamy ogrom tego miasta. Nowoczesność i tradycje połączone w jedna całość. Ten obraz dopełnia masa ludzka której nie da się nie zauważyć. Masa ludzi na ulicach, w pubach, w restauracjach. Jest to miasto o bogatej historii ale również nowoczesne, dlatego tez wielu ludzi decyduje się by żyć i pracować właśnie tutaj.

Categories: praca w Lonydnie