Praca Anglia

Category :

Dobra organizacja

IMG_0030Wyjazd z kraju. Niby łatwo powiedzieć. Wystarczy kupić bilet lotniczy, który jak raz do Anglii nie jest drogi i po prostu wyjechać. Jednak kiedy zastanowić się nad ta decyzją to warto rozważyć co zrobić z obecnym mieszkaniem, gdzie zatrzymać się w Anglii. Jak zakończyć pracę w Polsce, gdzie i jak zacząć prace w Anglii. Pytań przybywa, szczegóły zaczynają być ważne. Podobnie jak w samej pracy tak tez w życiu i organizacji wyjazdu do Anglii istotny jest plan. Organizacja przeprowadzki to dla wielu osób spore wyzwanie logistyczne. Osoby które nigdy nie wyjeżdżają, rzadko się przeprowadzają przezywają wyjazd również w sferze psychiki. Zazwyczaj te osoby wyjeżdżają z powodu musu, sytuacji życiowej. To niewielka część pracowników która podąża do Anglii szukając pieniędzy i pracy ale jednak. O wiele więcej osób chętnie wyjeżdża za pracą i traktuje każdy wyjazd jako nowe doświadczenie życiowe. Z reguły jeśli wyjeżdża się któryś raz z kolei nie ma się problemu z przygotowaniem i organizacją. Wówczas można bazować na poprzednich doświadczeniach. Jeśli jednak pierwszy raz wyjeżdżamy również możemy skorzystać z rad i wskazówek praktycznych osób, jakie już maja jakieś doświadczenie. Pomocne okazują się fora internetowe i grupy dyskusyjne w których imigranci dzielą się swoją wiedzą. Dzięki znalezionym w sieci rozmaitym historiom można przygotować się lepiej do wyjazdu, wiele rzeczy zaplanować i uniknąć błędów. Przede wszystkim warto jest mieć alternatywny plan na wypadek gdyby nasze założenia nie doszły do skutku i trzeba było je zmienić. Improwizacja to sposób dla osób o stalowych nerwach.

Categories: praca w Anglii

Zmiana radykalna

insulinomaNie dość że postanowiłam zmienić miejsce pracy i nie chodzi o firmę ale o kraj, w którym pracuję, to również postanowiłam się przekwalifikować. Dotąd pracowałam wciąż w obsłudze klienta. Prace te były mniej lub bardziej zadowalające, zwłaszcza od strony finansowej. Obecnie postawiłam na produkcje. Kiedy porozmawiałam ze znajomymi jak wysokie wynagrodzenia w Anglii można pozyskać z pracy na produkcji zdecydowałam ze wyjadę i właśnie od tego zacznę. Przyjęłam się do fabryki konfekcjonującej lody oraz wyroby nabiałowe, głównie sery homogenizowane. Nigdy tego nie robiłam, nie znam się ani na asortymencie ani na pracy która mam wykonywać, niemniej pracodawca nie stawiał takich wymogów. Jedynym wymaganiem był dobry stan zdrowia i gotowość do pracy. Jestem zmotywowana do nauki czegoś nowego, do pracy w zupełnie innym charakterze niż obsługa klienta. Jeszcze nie wiem czy podjęłam dobrą decyzję, co okaże siew praktyce. Jestem tez gotowa na to iż ta praca mi się kompletnie nie spodoba. Już dziś wydaje się bardzo rutynowa, wręcz nudna, jednak warto spróbować chociażby po to by mieć porównanie. Póki co nie mam możliwości podejmowania pracy w Anglii w obsłudze klienta, muszę najpierw podszkolić swój angielski, jednak przyjechałam do Anglii by zmienić pracę i myślę że to dobry krok na odmianę. Na razie tryskam optymizmem i energią i ob y tak zostało jak najdłużej.

Categories: praca w Anglii

Kultura osobista

anglia2Kultura w pracy jest ważna nie tylko w procesie rekrutacji ale również na co dzień. Osoby które nie potrafią się zachować nawet w pracach dla pracowników bez kwalifikacji i wymogów nie utrzymują się zbyt długo. Nikt nie chce pracować z brudasami, osobami które klną, lenią się i oszukują, czy co gorsza kradną. Niestety wśród polskich pracowników wyjeżdżających za granicę za praca nie brakuje wciąż takich osób. Kiedy rozmawiałam z koleżanką o pracy jej męża zastanawiałam się dlaczego nie umie on zagrzać miejsca w żadnej pracy. Dopiero kiedy koleżanka mnie poprosiła aby mój mąż wspomógł go w znalezieniu pracy w Anglii zrozumiałam o co chodzi i w czym jest rzecz. Najpierw okazało się iż żadna praca w Anglii go nie interesuje, bo ta oferta jest zła a tamta jeszcze gorsza. Gdy już jednak wybrał właściwą jego zachowanie było co najmniej niegrzeczne w stosunku do mnie i mojego męża. Oczekiwania jego przerosły ans wszystkich. A pierwsze dni w pracy w Anglii były piekłem dla mojego męża. Gburowatość., chamstwo i brak kultury osobistej niestety i w Anglii nie pozwolił mu na zatrudnienie. Nikt nie jest w stanie zatrudniać pracowników, którzy nie szanują zasad pracy, współpracowników i przełożonych. Przez taka osobę już więcej nie zdecydują się nikomu pomagać, bowiem to moja i mojego męża reputacja została poważnie nadszarpnięta.

Categories: praca w Anglii

Nie tylko praca

artretyzmEmigracja, pobyt w Anglii to nie tylko sama praca. Oczywiście są osoby które stawiają wyłącznie na pracę i pracują od świtu do zmierzchu na kilku etatach, łącząc rozmaite fuchy, byleby jak najwięcej zarobić. Niemniej to praca na krótką metę. Organizm by być sprawnym i wydajnym w pracy potrzebuje wypoczynku i regeneracji. Zatem warto przemyśleć jak, gdzie i z kim spędzić czas wolny by nie był zmarnowany a należycie wykorzystany dla zdrowia. Rozrywka, rekreacja istotne są również z punktu widzenia psychiki. Człowiek nie jest robotem, nie stworzony został do nieustannego tyrania. Jeśli chodzi o mnie to po pracy lubię się zrelaksować idąc na spacer czy pobiegać w miejsca gdzie jest zielono. Uwielbiam las, łąkę, jednak w wielkim mieście trudno o takie warunki. Nie chcąc wydawać wiele na wyjazdy i wycieczki, zwłaszcza iż nie mam kompanów tego typu wypoczynku idę po prostu do parku. Lubię posiedzieć na zielonej trawce i poczytać książkę czy gazetę. Kiedyś próbowałem kilka tygodni pracować nadgodziny. Okazało się że wykańczało mnie to okropnie, jednak godzina w parku regenerowała mnie lepiej niż dzień wolnego. Każdy musi znaleźć własny sposób na odprężenie i odreagowanie po pracy. Nawet jeśli wydaje się nam że praca nie jest ciężka ani stresująca, to jednak warto zadbać o siebie i swój komfort psychiczny. Praca jest ważna, jednak wypoczynek także i to równie ważny co i czas na sen, czy na toaletę.

Categories: praca w Anglii

Zaciążyć w Anglii

Każdy czas jest dobry na macierzyństwo. ChociażSONY DSC kontrakt wyjazdowy to nie najlepszy moment na ciążę. Jeżeli jednak od lat pracuje się w Anglii i zaczyna nam doskwierać nieustanna gonitwa za pieniądzem, spychanie planów rodzinnych na dalsze tory warto jest się zastanowić. Warunki wychowania dziecka w Anglii są zadowalające. Również opieka nad ciążą, poród nie różnią się znacząco od Polski. To wszystko wpływa na decyzje polskich pracownic o powiększeniu rodziny i kontynuacji pracy. Pracując za granicą warto myśleć nie tylko o stanie konta bankowego ale również sobie. Jedni inwestują w rozwój i naukę, inni w rodzinę. Kobiety pracujące w Anglii często podejmują decyzję o macierzyńskie. Czasem to kwestia przypadku, zbiegu okoliczności, a czasem planowana ciąża. Warto jednak wiedzieć, iż praco chroniące kobietę w ciąży w Anglii różni się od uprawnień przyznawanych w Polsce. Przede wszystkim ciężarna ma możliwość zmniejszenia etatu do jego części. O wiele mniej praktykowane są zwolnienia lekarskie a o wiele częściej kobiety jeszcze przed porodem wybierają urlop macierzyński, który dodatkowo jest krótszy niżeli polski. Mimo to ciąża w Anglii to nic strasznego a szereg benefitów. Polski podkreślają stabilizację, zamożność nawet pracując na część etatu. Wiele kobiet jest zadowolonych z macierzyństwa na emigracji. Wbrew pozorom da się to pogodzić, stąd też wiele rodzin zakładanych w Anglii już nie wraca do Polski, a szereg osób wyjeżdżających już z dziećmi z Polski do Anglii podejmuje wyzwanie.

Categories: praca w Anglii