Praca Anglia

Category :

Wyjazd w ciemno

ból głowyTrzeba być odważnym, aby wyjechać do pracy zupełnie w ciemno. Praca w Anglii nie jest trudna do znalezienia, mimo to warto wiedzieć przed wyjazdem gdzie się zatrzymać, dokąd się udać i gdzie najlepiej szukać zatrudnienia. Wyjazd bez planowania, spontaniczny może być chybiony, aczkolwiek sporo osób doświadczyło właśnie tak dynamicznej rewolucji w życiu. Można liczyć na szczęście udając się po prostu przed siebie, niemniej o wiele bezpieczniej jest zaplanować chociażby kwestie zakwaterowania i zabezpieczenia finansowego. Praca wbrew opowieściom nie leży na ulicy i trzeba się nieco wysilić aby podjąć pierwszą pracę w Anglii. Znając angielski bez wątpienia jest to łatwiejsze, jednak wciąż niepewne na sto procent. Dlatego jeżeli się wybieramy do Anglii warto przynajmniej zorientować siew realiach rynku, zapewnić sobie chociaż jeden kontakt z kimś kto mieszka w Anglii i mógłby w razie porażki nam pomóc. Młodzież w tej kwestii bywa najbardziej szalona, co jednak nie zwalnia młodego człowieka z odpowiedzialności za swoje życie. Nie jest w ten sposób trudno wylądować na ulicy jako bezdomny. A stąd krótka droga do złego. Anglia w ostatnich latach przestała być krajem bezpiecznym, zwłaszcza dla białych, zwłaszcza dla Polaków. Dlatego należy być ostrożnym. Nie oznacza to, że nie jest to kraj na przygodę. Potrzeba jednak zachowania minimum planu, przewidywalności dla wyjazdu. To ważna przestroga dla wszystkich, którym wydaje się że musi się powieźć i udać, bo wcale nie musi, ale może jeśli wcześniej wyjazd przygotujemy.

Categories: praca w Anglii

Tymczasowa praca w Anglii

kierownikzespolu2Zatrudnienie tymczasowe ma wiele zalet. To świetna oferta dla osób niedyspozycyjnych non stop jak chociażby studenci. To także propozycja dla osób które chcą dorobić określone sumy i wrócić do Polski. Kontrakt czasowy jest rewelacyjnym rozwiązaniem na podszkolenie języka, zdobycie doświadczenia. Zawsze kontrakt taki można przedłużyć, powtórzyć. Sporo osób korzysta z tej opcji wyjeżdżając jedynie w miesiącach letnich czy też cyklicznie w trybie co drugiego miesiąca. To także oferta dla osób nie lubiących nudy. Każda praca tymczasowa jak wynika z nazwy jest na pewien czas i się kończy. Wówczas podjąć można inną, nową u innego pracodawcy. Poza ofertami zatrudnienia na stałe, angielski rynek pracy oferuje szereg miejsc pracy w charakterze zatrudnienia czasowego, wręcz krótkoterminowego. Podobnie jak w Polsce sezon letni sprzyja otwieraniu rozmaitych, licznych budek, ogródków piwnych, punktów sprzedaży nie tylko w branży gastronomicznej. Oferty pracy sezonowej w Anglii to głównie propozycje dla kelnerów, barmanów, kucharzy, sprzedawców, jak też personelu wsparcia. To także szeroki wybór stanowisk w turystyce i utrzymaniu ośrodków wypoczynkowych na terenie Anglii. Możliwości jest bardzo wiele. Poszukiwane są recepcjonistki, opiekunki, pielęgniarki jak również ogrodnicy, budowlańcy, pracownicy produkcji i wiele innych profesji. Praca ta jest godna zainteresowania i spróbowania. Większość osób chwali sobie ten rodzaj ofert zatrudnienia.

Categories: praca w Anglii

Praca dla położnych

IMG_0030Mówi się wiele o odpływie personelu medycznego za granicę, głównie do krajów skandynawskich i anglosaskich. Najczęściej jest to Anglia i Irlandia, bowiem pielęgniarki i położne zwykle mówią po angielsku. Wówczas brak trudności z komunikacją jest sporym ułatwieniem w zatrudnieniu Angielski system opieki zdrowotnej znacznie różni się od polskiego modelu. O wiele więcej kompetencji w Anglii przypada pielęgniarkom i położnym, a także lekarzowi pierwszego kontaktu. Niestety personelu medycznego wciąż brakuje. Placówki medyczne w Anglii są zmuszone poszukiwać pielęgniarek, położnych, lekarzy za granicą. Polskie położne są cenione w Anglii za wysokie kompetencje i miłe usposobienie. Bywa jednak iż bariera językowa nie pozwala na pełnienie samodzielnej funkcji położnej lub pielęgniarki. Mimo to położne z Polski maja możliwość pracy w szpitalach obsługujących Polaków. Polski bardzo chętnie korzystają z pomocy położnych polskojęzycznych a angielskie szpitale to dostrzegają. Pośród Hindusek, imigrantek z Afryki, Polki nie wyróżniają się zanadto. Praca w Anglii może zatem spełniać oczekiwania zawodowe i być niesamowitą przygodą, nawet jeśli nie zna się dobrze języka. Z czasem angielski można opanować, również ten medyczny. To dowód na to jak ważne są kwalifikacje, zawód i umiejętności. W tym przypadku biorą one górę nad komunikacją. Położne są przyjmowane niezależnie od tego jak biegle mówią po angielsku. Jednak praca znajdzie się nie tylko dla tych co znają języki obce.

Categories: praca w Anglii

Kierowanie pojazdami w Anglii

SONY DSCAnglia dla wielu osób uchodzi za kraj mlekiem i miodem płynący. W rzeczywistości realia są inne, aczkolwiek sytuacja finansowa jak również możliwości podjęcia pracy są znacznie większe niż lokalnie w kraju. Lewostronny ruch drogowy to nowość dla polskich kierowców. Nie jest łatwo prowadzić lewą strona kiedy całe dotychczasowe życie jeździło się tylko prawą stroną. Przepisy drogowe również różnią siew Anglii nieznacznie, a jako kierowca angielski winniśmy je znać doskonale. Ponadto pracodawcy wymagają badań lekarskich i testów kompetencji i predyspozycji. Nie są to wymogi wygórowane ale jednak nie jest to praca dla każdego z ulicy. O wiele prościej jest zatrudnić się jako kierowca gdy wcześniej pracowało się już w tym charakterze i można przedstawić referencje czy dokumentacje posiadanego doświadczenia. Bez wątpienia wymaga przystosowania i nauczenia się pewnych odruchów na nowo. Jeśli planujesz być zawodowym kierowca na angielskim rynku pracy najpierw sprawdź czy dasz radę usiąść za kółko i prowadzić. Mimo wszystko Polaków nie wyklucza się z ofert pracy dla kierowców w Anglii. Praca w Anglii to również praca w charakterze kierowcy autobusu, ciężarówki, czy taksówki. Oczywiście niezbędne jest przedstawienie kwalifikacji uprawniających do prowadzenia pojazdu danej kategorii. W Anglii można też zyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów np. ciężarowych. Kursy nie są trudne, jednak kosztowne, dlatego warto jest znaleźć pracodawcę który wesprze nas poprzez refundacje lub dofinansowanie kursu.

Categories: Bez kategorii