Praca Anglia

Category :

Angielskie klimaty

ból głowyAnglia nieustannie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o kraj do którego najchętniej wyjeżdżają Polacy za pracą. Tym samym istotne znaczenie ma wiedza o nim, o atmosferze pracy i o tym czy polscy pracownicy są tam mile widziani, znajdują zatrudnienie, ile zarabiają. Zanim udamy się do Anglii za praca dobrze jest zapoznać się z opiniami i radami osób, które stamtąd już wróciły lub też pracują. Temu służą rozmaite strony i blogi, fora internetowe. Dzięki takim wskazówkom można łatwiej zdecydować czy jest to kraj dla nas, czy to dobry wybór. Anglia ma specyficzny klimat jeśli chodzi o pogodę ale również pod kątem rynku pracy. W wielu firmach pracują Polacy tworzący własna specyficzną atmosferę pracy, jednak w większości przedsiębiorstw mieszanka narodowości jest o wiele bardziej zróżnicowana. Atmosfera pracy tym samym bywa różna. Można trafić na zgrany zespół jak i dość niesympatyczne warunki pracy. Klimat pracy w Anglii odbiega od tego w Polsce. Niemal wszyscy którzy chociaż raz wyjechali i mieli styczność z rynkiem pracy brytyjskim twierdzą iż jest przyjazny dla pracownika. Podkreślane są wartości jakie przedstawia pracownik dla pracodawcy nie zaś przeciwnie. Pracodawcy angielscy wcale nie oczekując uwielbienia, wręcz przeciwnie cenią sobie konstruktywną krytykę, podpowiedzi dotyczące możliwości usprawnień i pomysły pracowników. Niezmiernie cenione jest zaangażowanie w prace i rzetelne wykonywanie obowiązków na czas. Polscy pracownicy są doceniani za terminowość i sumienność.

Categories: praca w Anglii

Rozdarcie wewnętrzne

anglia2Doświadczenia z rynkiem pracy jak i mieszkaniem w Anglii bywają różne i w dużej mierze zależą od charakteru danej osoby. Są osoby, które znoszą emigracje rewelacyjnie. Adaptują się do nowych warunków zapominając o tęsknocie, Polsce itp. są tez i takie osoby la których wyjazd do pracy w Anglii jest wielkim przeżyciem i trudną zmianą. Pieniądze nie są w stanie wszystkiego wynagrodzić. To te osoby najczęściej doznają wewnętrznego rozdarcia, kiedy z jednej strony chcą wrócić do kraju, z drugiej zaś strony rozum podpowiada by tego nie robić. W końcu praca w Anglii daje o wiele wyższe profity pod każdym względem od zatrudnienia w Polsce. Pensja angielska pozwala bez trudu utrzymać rodzinę zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii, tymczasem polska wypłata to skromne życie, nieustanne zmartwienia i kredyty. Co prawda zastrzegamy się ze pracujemy w Anglii tylko tymczasowo, tylko do czasu spłacenia kredytu, wybudowania domu, zakupu samochodu to celów przybywa i może okazać się ze praca w Anglii to codzienność bez znamion tymczasowości. Ta myśl potrafi dobić psychicznie, niemniej trzeba zdecydować co jest dla nas ważniejsze. Być może da się coś zmienić w tym emigracyjnym życiu na lepsze, by nie odczuwać negatywnych skutków pracy za granicą. Nie zawsze to jest możliwe, bowiem ludzka wrażliwość jest skomplikowana i różna. Wbrew pozorom cierpią nie tylko kobiety ale i z wyglądu twardzi mężczyźni. W głębi serca doznają rozterek.

Categories: praca w Anglii

Powtórny wyjazd

bol glowy po akwieŻycie potrafi płatać rozmaite figle, czasem to kwestia naszych nieprzemyślanych lub odważnych decyzji. Osoby, które swego czasu były zmuszone do emigracji różnie czuja się na obczyźnie, zwykle nie do końca umieją fakt mieszkania poza Polska zaakceptować. Rozważają zatem powroty i pracę w Polsce. Po powrocie doznają rozczarowania lub tez nie. W większości przypadków nie jest to to o czym marzyli. Mnóstwo osób które niegdyś do Anglii za pracą wyjechały wróciło i chciało spróbować w Polsce na nowo. Nie wszystkim się udało, spora część z nich powtórnie wyjeżdża i powtórnie przekonuje się iż praca w Anglii jest o wiele lepsza pod każdym względem od polskiego zatrudnienia. Powodem najczęściej są warunki pracy i płacy. Aktualnie o wiele łatwiej jest znaleźć prace w Polsce, jednak płaca jaką oferują pracodawcy bywa drastycznie niższa od tej proponowanej w Anglii. Mając już pewną wiedz eo Anglii łatwiej jest znaleźć prace na odległość. Znając angielski, mając znajomości można w zasadzie zdania na dzień wyjechać i urządzić się na nowo, ponownie. W obecnym czasie praca w Wielkiej Brytanii nie jest już tak atrakcyjna jak jeszcze dekadę lat temu, niemniej wciąż to atrakcyjniejsza porpozycja niż rodzima. Zwykle osoby wyjeżdżające kolejny raz szukają pracy na wyższym stanowisku, w lepszych warunkach i za wyższe stawki, ale nawet i im trudniej jest takie zatrudnienia znaleźć od ręki. Czasem trzeba przecierpieć miesiąc czy dwa aby na miejscu znaleźć lepszą prace, ofertę lub też awansować dając się poznać pracodawcy jako dobry pracownik.

Categories: praca w Anglii

Angielskie doświadczenie

SONY DSCEmigracja zarobkowa odchodzi w cień, jednak nie przekreśla zdobytych w jej czasie doświadczeń i nabytej wiedzy. Doświadczenie zawodowe bywa w cenie, zwłaszcza gdy jest wartościowe. Jeżeli praca w Anglii ans znudziła i wolimy prać e winnym kraju lub nawet w Polsce, warto jest zaprezentować nowemu pracodawcy, potencjalnemu praco0dawcy zdobyte doświadczenie w Anglii. Czasami jest to doświadczenie jako pracownik fizyczny, jednak i takie może być wiele warte i udowodnić nowemu pracodawcy iż jesteśmy warci inwestycji, jesteśmy elastyczni i pracowici, skłonni się uczyć jak i pracować poniżej swych kwalifikacji. Tym samym nawet najpodlejszej pracy nie warto ukrywać w życiorysie, gdyż może pomóc w szukaniu nowego i lepszego zatrudnienia. Dla wielu pracodawców to znak posiadania ambicji co do awansu i wyceny własnej wartości pracy oraz umiejętności. Doświadczenie w pracy na terenie Anglii może też świadczyć co najmniej o minimalnej styczności z językiem angielskim, a często właśnie przesądza o umiejętności komunikacji w tym języku. Dla pracodawców angielskich to ważne, bowiem wiedza iż maja do czynienia z kimś kto nie pierwszy raz jest w ich kraju i szuka zatrudnienia. Stąd też chcąc znaleźć nową prace piszmy w CV jak najwięcej o tym gdzie, kiedy i co robiliśmy. Trudno powiedzieć na ile taka informacja przeważy szale na nasza korzyść, z pewnością nam nie zaszkodzi. Nawet prace na tydzień, czy dwa są istotne, zwłaszcza gdy dłuższego doświadczenia pracowniczego nam póki co brak.

Categories: praca w Anglii