Praca Anglia

Category :

Nie trzeba znać angielskiego

anglia2Kiedy napotykamy na ogłoszenie promujące kandydatów do pracy za granicą bez potrzeby znajomości języków powinno nas zastanowić czy jest to realne. Jeżeli jesteśmy osobami otwartymi i przebojowymi można spróbować wyjazdu, jednak zazwyczaj nie jest to łatwe zadanie. Umiejętności komunikacyjne przydają się na każdym kroku i nie ma co wierzyć w to, ze angielski się nie przyda w pracy ani poza pracą. Często oferty bez znajomości języka są o wiele mniej płatne niżeli dla osób ze znajomością angielskiego, co również należy uwzględnić w swych poszukiwaniach właściwej pracy za granicą. Nie znając ni w ząb angielskiego to wielka odwaga wyjechać. Mimo wszystko nie brakuje takich właśnie pracowników. Rozmaite oferty pracy w Anglii zachęcają nas do zatrudnienia zwracając na siebie uwagę poprzez brak wymagań cod o komunikacji w języku angielskim. Kiedy nie trzeba umieć angielskiego chętnych przybywa, kandydaci licząc na sukces zagraniczny decydują się na wyjazd. Niestety ale bez znajomości angielskiego praca w Anglii rzadko jest realna. W dużej emirze pośrednictwa zachwalają jakoby na miejscu byli koordynatorzy z językiem polskim, tymczasem w praktyce okazuje się iż bardzo ciężko jest wypełniać swe obowiązki pracownicze nie rozumiejąc i nie mówiąc po angielsku w ogóle. Owszem nie trzeba znać bardzo dobrze języka obcego, by pracować, bo prace są proste a wokół pracuje sporo Polaków, niemniej podstawy warto znać.

Categories: praca w Anglii

Różnorodność stanowisk

anglia1Kiedy wyjeżdżamy do pracy w Anglii celem podjęcia zatrudnienia w fabryce produkcyjnej rzadko wiemy co konkretnie będziemy robić. Bardzo często zdarza się iż szybko awansujemy na pracowników linii produkcyjnej. Początkowo wszyscy pracownicy zaczynają od pracy pomocników. Praca w Anglii bywa lepiej płatna jednak nikt nie obiecuje iż jest lżejsza czy łatwiejsza. Gdy zatrudniany się w fabryce, na produkcji musimy być przygotowani na ciężką pracę fizyczną. Oczywiście może trafić się nam komfortowe stanowisko pracy siedzącej, lekkiej i prostej, niemniej zawsze lepiej jest założyć gorszy scenariusz niżeli przeciwnie. Każdy ma inna wytrzymałość fizyczną, co może wpływać na odbiór danej pracy. Zazwyczaj na miejscu wyboru już nie mamy. Możemy co najwyżej szukać alternatywy. Dodatkowym obciążeniem w pracy za granicą jest stres, problemy w komunikacji itp. Dla wielu pracowników to pierwszy wyjazd, co za tym idzie nieznane środowisko i zasady pracy. Do standardów angielskich trzeba przywyknąć, poznać je w praktyce. W tym zwykle pomagają pracownicy starsi stażem, którzy informują i pomagają odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W jednej firmie można pracować na wielu równorzędnych a jednak różnych stanowiskach. Każda maszyna wymaga opanowania i wprawy, poznania zadań jakie obowiązują w jej obsłudze. Czasem są to zadania banalnie łatwe, a czasem wymagają nauki i instrukcji, niestety najczęściej instruktaż otrzymujemy w języku angielskim.

Categories: praca w Anglii

Atmosfera wśród pracowników

belgika3O wiele łatwiej się pracuje, kiedy jest w pracy miło, można porozmawiać z kolegami, których lubimy i którym ufamy. To ważne zwłaszcza za granicą, kiedy nie mamy możliwości przyjścia do domu, do rodziny i wyżalenia się na kierownika. Pracując w środowisku międzynarodowym atmosfera pracy bywa rożna. Zazwyczaj praca w Anglii z Anglikami jest przyjemna. Polacy chwalą sobie relacje z przełożonymi i współpracownikami, chociaż bywają też przykre incydenty. Najczęściej skargi dotyczące atmosfery w zakładzie pracy dotyczą konkurujących ze sobą polskich pracowników bądź też Polaków z obcokrajowcami, Arabami czy tez Ukraińcami. Różnice zdań jak i różne priorytety powodują konflikty. Niestety ale praca w skonfliktowanym zespole nie jest komfortowa a często także opłacalna. Donoszenie na siebie nawzajem jak również celowe działanie na szkodę powoduje ze trzeba szukać innego zatrudnienia. Na szczęście oferty pracy w Anglii są dostępne cały czas i nie stanowi problemu zmiana zatrudnienia. Można całkiem płynnie zmienić miejsce i pracodawcę oraz otoczenie. Nie wszędzie współpracownicy są sobie wilkiem. W bardzo wielu ekipach obcokrajowców pracownicy pomagają sobie nawzajem pracując zespołowo. Dlatego nie można oceniać pracy w Anglii przez pryzmat pojedynczych doświadczeń pracowniczych. Czasami można mieć przykre wspomnienia z pracy w danym zakładzie angielskim, jednak nie znaczy to ze w każdej firmie jest tak samo, bo pracodawcy są różni podobnie jak i sami pracowniczy. Nierzadko to kwestia przypadku iż trafiamy w taka a nie inną grupę pracowników.

Categories: praca w Anglii

Angielski klimat pracy

angliaa1Wyjazd do Anglii nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Spora grupa osób szybko wraca rozczarowana. Można zastanawiać się jakie są powody, przyczyny tego stanu rzeczy, w końcu praca w Anglii jest znacznie łatwiejsza do znalezienia, a mimo to są osoby niezadowolone. Zazwyczaj powodem jest kwestia posiadanych umiejętności, jak również chęci do pracy. Sporo osób decyduje się na wyjazd z powodu obiecanych pieniędzy, jednak nie bierze pod uwagę iż zarobki są adekwatne do wysiłku jaki muszą włożyć w ich pozyskanie. Praca bywa ciężka i wymagająca. Jeżeli pracownikowi nie chce się pracować, wówczas rezygnuje z pracy, a to prowadzi do powrotu do Polski. Bez wątpienia nie jest to wina rynku pracy ani pracodawców angielskich, ale polskich pracowników, którzy jak widać nie odnajdują się ani w Polsce ani w Anglii, a najpewniej ze swoją postawą nie odnajdą się na żadnym rynku pracy. To trudna grupa osób o wysokich ambicjach i samoocenie, niemniej bywa że uzasadnionych oczekiwaniach. Praca z założenia wymaga zaangażowania i wysiłku, często nauki. Dla takich osób to zbyt trudne, czy to z powodu możliwości intelektualnych czy też z powodu lenistwa w czystej postaci. Przykrym jest to, iż coraz więcej osób młodych wyznaje właśnie takie zasady pracy. Oczywiście zarówno na emigracji w Anglii jak i w Polsce warto znać swą wartość i cenić swoją prace, jednak przy tym należy zachować proporcje i rozsądek adekwatny do realiów. Okoliczności czasem skłaniają do naciągania faktów, mimo to większość osób odnajduje swoje miejsce w życiu zawodowym z powodzeniem i satysfakcja.

Categories: praca w Anglii