Praca Anglia

Category :

Z Polski do Anglii

 

england1Bardzo wiele osób lata z Polski do Anglii za pracą. Część z nich jest ściągana przez znajomych i rodzinę. Trudno się oprzeć propozycji pracy gdy znajomi namawiają, opowiadają jak dobrze się zarabia i wygodnie pracuje. Praca w Anglii uchodzi za atrakcyjna jaką by nie była. Ma ona szczególną wartość bowiem dzięki pobytowi w Wielkiej Brytanii chcąc nie chcąc szkolimy język. Znajomość angielskiego jest dziś wymagana i przydaje się na każdym kroku nie tylko w pracy na wyspach ale również w Polsce. Nawet jeśli wyjeżdżając z kraju nie znamy angielskiego wcale to po powrocie umiemy się porozumieć nie przykładając się szczególnie do nauki będąc w Anglii. To niesamowita wartość tego wyjazdu i między innymi z tego powodu większość osób wyjeżdża właśnie do Anglii i Irlandii. Praca w języku angielskim zmusza do wysiłku umysłowego i nauki przy okazji. Sporo osób płaci duże pieniądze za to aby móc w ten sposób się uczyć. W przypadku wyjazdu zarobkowego nie tylko za taką naukę nie płacimy ale jeszcze nam się płaci za świadczoną pracę. To rozwiązanie wydaje się bardzo komfortowe dla tych którzy chcą się uczyć, doskonalić. Rewelacyjną sytuacja jest doskonalenie języka, zwłaszcza branżowego, gdy na etapie wyjazdu z Polski znamy angielski ale nie na tyle dobrze jakbyśmy chcieli. Słówka z branży czy to budowlanej, czy ekonomicznej, bądź też mechanicznej są trudne i nieużywane w mowie potocznej, codziennej. Pracując w takich branżach mamy możliwość nabycia ich poprzez praktyczne ich zastosowanie w codziennej pracy i komunikacji ze współpracownikami.

Categories: praca w Anglii

Do wyboru

angliaa1Wybór pracy rzutuje na komfort pracy i zadowolenie z samego siebie, wyjazdu, pracodawcy itp. Dlatego warto jest zadbać o prace na miarę potrzeb, czasem dobrze jest już o tym pomyśleć zanim trafimy do Anglii. Gdy ma być to nasza pierwsza praca zagraniczna dobrym rozwiązaniem jest mieć ja już uzgodnioną będąc w Polsce. Kiedy wiemy dokąd i po co jedziemy będzie nam zdecydowanie raźniej i bezpieczniej. To ważne na początek dla zdobycia pewności siebie i nie tylko, również dla finansów. Zamierzając wyjechać do Anglii musimy wiedzieć iż nie musimy godzić się an pierwsza z brzegu ofertę pracy bowiem o zatrudnienie w Anglii jest bardzo łatwo. Zwłaszcza jeśli nie mamy szczegółowych wymagań a jedynie określone priorytety. Decydując się na pierwsza lepsza ofertę zatracamy entuzjazm i poczucie przygody. Szukając idealnej pracy mamy możliwość porównania, wyboru najlepszej propozycji a czasem nawet negocjacji. Im więcej mamy do zaoferowania pracodawcy tym większe mamy możliwości znalezienia pracy dla takiej osoby jak my. Liczy się doświadczenie i wykształcenie, podobnie jak w Polsce, ale także chęć do określonej pracy, hobby zgodne z wymaganiami danej oferty, komunikacja w języku angielski. Czasem znaczenie maja zdolności manualne, wzrost czy kondycja zdrowotna, płeć bądź tez tężyzna fizyczna. Mimo wszystko praca w Anglii daje satysfakcje, zadowolenie, a to jest bardzo ważne poza kwestią zarobków.

Categories: praca w Anglii

Angielskie domostwa

anglia1Praca za granicą zmusza również do mieszkania poza granicami Polski. Nie zawsze jest to przyjemne i wychodzi nam na zdrowie. By zaoszczędzić na kosztach najmu mieszkania często pracownicy dzielą pokoje w kilka osób, wynajmują stancje ciasne z niewygodami. Tylko czasami praca zapewnia zakwaterowanie lezące w gestii pracodawcy. Jeżeli już to zazwyczaj obejmuje hotel pracowniczy z niskim standardem wyposażenia. Zdarza się iż pracowników kwateruje się w campingach. Wybierając się do Anglii za pracą musimy przystać na warunki zakwaterowania. Różnią się one znacznie od polskich. Polacy narzekają często na zagrzybiałe ściany mieszkań w kamienicach angielskich, podobnie jak nie umieją przywyknąć do wykładzin w kuchniach czy łazienkach. Ilość ciężkich materiałów jak tkaninowe tapety angielskie, flauszowe zasłony, aksamitne kanapy to codzienność podobnie jak i kominki w mieszkaniach. Takie mieszkania maja swój urok. Ponadto z angielskim stylem budowy i urządzania maja szczególną styczność osoby podejmujące prace w zawodzie budowlańca. Nierzadko remonty starych kamienic zlecane są polskich ekipom budowlanym. Tak więc praca w Anglii może być również edukacyjna. Możemy się wiele dowiedzieć o rodzaju zabudowy starej, zabytkowej, jak i nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych na przykład do walki z wilgocią. To cenne doświadczenie jakie można wykorzystać po powrocie do kraju.

Categories: praca w Anglii

Powroty z Anglii

england39Wiele mówi się o tym ilu Polaków wraca z Anglii, niewiele mówi się o tym z jakich powodów wracają. W dużej mierze chodzi o tęsknotę za krajem i brak aklimatyzacji w Anglii. Są tacy którym klimat utrudnia funkcjonowanie, są też i tacy którym nie wyszło za granicą. Wielu osobom przeszkadza, iż Anglia nie oferuje im pracy w ich wyuczonym zawodzie. Co za tym idzie szereg osób wraca do Polski, jednak zwykle nie są to osoby zachwycone zarobkami w Polsce i możliwościami pracy w ojczyźnie. Mając już pewien staż pracy za granicą i odłożone oszczędności próbują ponownie wejść w tryby pracy na polskim rynku. Mając kapitał inwestycyjny jest zdecydowanie szybciej i prościej, bez zadłużenia się w banku itp. Co więcej praktyka, wiedz,a umiejętności zdobyte w Anglii zazwyczaj nie idą na marne, a są wykorzystywane w kraju. Praca w Anglii hartuje i uczy pokory. To pozytywny aspekt wyjazdów nie tylko do Anglii ale wszystkich krajów Europy. Anglia pod tym katem jest szczególna, gdyż leży od Polski daleko i niewiele osób często odwiedza Polskę w trakcie kontraktu angielskiego. W grupie Polaków wracających z Anglii są zarówno kobiety jak i mężczyźni, coraz częściej z dziećmi urodzonymi w Anglii, które są dwujęzyczne. Rodziny te zyskują atutów w Polsce, jednak nie jest im wcale tak łatwo jakby mogło się wydawać. O wiele łatwiej było w Anglii zacząć od zera się dorabiać niżeli podjąć prace z kapitałem w Polsce.

Categories: praca w Anglii