Praca Anglia

Category :

Gdzie wyjechali wszyscy

 

anglia3Kilkanaście lat temu rozpoczął się wielki boom na oferty pracy z Wielkiej Brytanii, ponieważ okazało się, że kurs funta jest tak wysoki, a kraj tak pozytywnie nastawiony do imigrantów zarobkowych, że można tam swobodnie wyjechać i legalnie pracować, zarabiając kilkakrotnie więcej niż byłoby to możliwe w Polsce. Tak naprawdę nie tylko o zarobki tu chodzi, ale o jakość życia, która jest dużo wyższa niż w Polsce – w Anglii pracując za najniższą krajową można swobodnie żyć i mieć za co wyjechać na wycieczkę, pójść do teatru lub restauracji i nie żałować pieniędzy na drobne przyjemności. Stąd też wielu naszych znajomych, którzy w tamtym okresie wyjechali, zdążyło się już dorobić samochodów, domów, a nawet rodzin, i nie zamierzają wracać do Polski, gdzie przez długie lata nie mieliby okazji się tego dorobić. Wielu z nas do przyjazdu do Anglii mogą skusić atrakcyjne oferty pracy z Wielkiej Brytanii, ale na pewno odstręczać nas będzie typowa angielska pogoda. W praktyce jednak angielskie zimy są bardzo łagodne, a lata wcale nie są chłodne, choć na pewno nie zaznamy tam zbyt wielu tropikalnych dni. Dla wielu osób taki klimat może się jednak okazać bardzo dobry, bo nie każdy lubi tropiki, poza tym astmatycy i osoby z chorobami oddechowymi mogą odzyskać zdrowie właśnie w tym wilgotnym, wyspiarskim klimacie.

Categories: Bez kategorii

Pracownicy tylko na sezon

 

anglia1Wśród wielu europejskich krajów, to właśnie oferty pracy z Wielkiej Brytanii od dobrych kilku lat cieszą się największym powodzeniem. Wyjeżdżamy na Wyspy Brytyjskie, gdzie klimat może nie sprzyja leniuchowaniu na tarasie z drinkiem w ręku, ale za to sprzyja turystyce i znalezieniu dobrej pracy w różnych branżach. Wyjeżdżamy na Wyspy dlatego, że tam mamy najlepsze warunki socjalne do życia, a ponadto możemy bardzo łatwo znaleźć pracę i dobrze zarobić, ponadto prawie każdy młody człowiek zna dziś biegle język angielski. Wielu z nas ma możliwość wyjazdu zarobkowego za granicę tylko w okresie letnim, na przykład w przerwie międzysemestralnej na studiach. Warto przeglądać różne oferty pracy z Wielkiej Brytanii, w których poszukuje się pracowników sezonowych. Są to oferty z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii, ale nie tylko – mężczyźni na pewno znajdą pracę na budowach, przy remontach czy dociepleniach, albo pracę na farmach i gospodarstwach rolnych, gdzie można połączyć miłość do pracy fizycznej z dobrymi zarobkami. Jeśli zależy nam na wysokich zarobkach, warto szukać pracy w gastronomii lub hotelarstwie, gdzie oprócz podstawowej pensji możemy liczyć na napiwki, oraz w pracy na akord, gdzie jeśli będziemy pracować odpowiednio szybko i wydajnie, możemy zarobić naprawdę przyzwoitą miesięczną pensję, i to w funtach.

Categories: praca w Anglii

Praca na farmie

 

 

anglia9Przeglądając oferty pracy z Wielkiej Brytanii przyszli emigranci zarobkowi często poszukują ofert, które pozwolą im jak najwięcej pracować, nawet po 10-12 godzin na dobę – bo w końcu po to przyjeżdżają – i adekwatnie do tego zarabiać. W Wielkiej Brytanii jest wiele gospodarstw rolnych, w których pracownicy zajmują się prostymi pracami gospodarczymi, a także mają możliwość kształcenia się w swoim zawodzie, na przykład jako rolnik, farmer lub ogrodnik. Warto przeglądać różne oferty pracy z Wielkiej Brytanii, jeśli myślimy o pracy fizycznej, która daje nam możliwość rozwoju w kierunku swojego zawodu. Jest to praca dość ciężka, często w trudnych warunkach, ale dająca mnóstwo satysfakcji i pozwalająca sporo zarobić, przynajmniej jak na polskie warunki. Jest sporo osób, które bardzo lubią pracę fizyczną przy roślinach, warzywach i owocach, i sprawia im satysfakcję doglądanie gospodarstw rolnych, zbieranie owoców, a przy okazji zarabianie na tym pieniędzy. Są różne oferty pracy z Wielkiej Brytanii, w których proponuje się obcokrajowcom pracę na polu, na przykład przy zbiorach owoców, pielęgnacji drzewek i krzewów, koszeniu trawy, pracach sezonowych na polu. Trzeba przyznać, że w rolnictwie i sadownictwie zawsze jest co robić, więc gdy szukasz pracy na sezon, może to oferty właśnie dla ciebie.

Categories: praca w Anglii

Kraje Wielkiej Brytanii

 

angliaa1Tak naprawdę praca w Wielkiej Brytanii to nie tylko praca w Anglii, ale też Irlandii, Walii czy Szkocji. To bardzo ważne, by umieć rozróżniać te kraje i poznać wszystkie te miejsca, różnice między nimi oraz podobieństwa, by w przyszłości móc się poszczycić wiedza, czym jest Zjednoczone Królestwo i czym się różni od Anglii. Znajomość języka angielskiego to podstawa gdy zaczynamy przeglądać oferty pracy z Wielkiej Brytanii, mając w planach wyjazd. Do podjęcia jakiejkolwiek pracy potrzebujemy kwalifikacji lub choćby predyspozycji na konkretne stanowisko. Nawet gdy chodzi o oferty pracy z Wielkiej Brytanii, gdzie teoretycznie można nic nie umieć i zarabiać kokosy, trzeba się jednak wykazać, by daną posadę otrzymać. Niestety, gorsi pracownicy są szybko zmieniani. Od wielu lat oferty pracy z Wielkiej Brytanii są bardzo ciekawe dla naszych rodaków i pozwalają im zarobić kilka tysięcy złotych miesięcznie nawet bez posiadania specjalnych kwalifikacji. Funt obecnie kosztuje około 5 złotych, zatem pracując za najniższa angielską krajową, możemy spokojnie zarobić czterokrotnie tyle, co w Polsce na podobnym stanowisku. Dopóki ta tendencja będzie się utrzymywała, dopóty zawsze znajdą się chętni, by emigrować z Polski nawet na dłużej, tam zarabiać i utrzymywać rodziny na wysokim poziomie.

Categories: praca w Anglii